Vydání HTC One Google od června

Sundar Pinchai, vedoucí vývoje systému Android pro Google, představil HTC One Google Edition na konferenci D11 pořádané AllThingsD. přístroj Bude k dispozici za 599 $ od 26. června, ale zpočátku bude k dispozici pouze ve Spojených státech.

© HTC

Stejně jako Galaxy S4 v edici Google bude i nový HTC One integrován se stejnými funkcemi jako v původní podobě, ale bez původního rozhraní tchajwanské společnosti. Jak oznámil vedoucí výroby Android Hugo Barra, jediný rozdíl oproti ostatním smartphonům z edice Google spočívá v tom, že zařízení bude předinstalováno s vlastními zvukovými rytmy HTC a navrženo pro použití zvuku.

Zařízení bude k dispozici zdarma a bootloader bude k dispozici od 26. června a výhradně v USA Play Store. Bude mít 32 gigabajtů úložiště a jeho cena bude 599 USD. HTC hovoří o zařízení HTC One s NexusJinými slovy, čisté rozhraní Android bez přizpůsobení HTC a s aktualizacemi přímo od Google.

HTC One lze upgradovat na Google Edition

Společnost také uvedla, že uživatelé zařízení HTC One mini s uživatelským rozhraním Sense mohou aktualizovat své verze na verzi Google. Jak bude tato možnost představena, zatím není známo, ale předpokládáme, že k tomu dojde při aktualizaci firmwaru.

HTC One je druhým prémiovým smartphonem, který bude po Galaxy S4 vydán ve speciální verzi Google. Je zřejmé, že tyto verze lze interpretovat jako změnu výkonu ve prospěch Google oproti jiným výrobcům hardwaru. Odtud otevíráme diskusi o tom, zda je tento vývoj pro uživatele pozitivní nebo negativní. Aktualizace přicházejí rychleji, ale kromě toho, jaké výhody najdeme? Jak ukazuje hospodářská historie posledních 2000 let, monopoly nikdy neměly pozitivní dlouhodobý dopad. Jaký je váš názor?