Vytvořte více knihoven s iTunes 11

Filmy-iTunes1

Když máme několik zařízení iOS, je důležité mít v iTunes dobře organizovanou knihovnu. Někdy je však dostupnost celé knihovny na všech zařízeních spíše nevýhodou než výhodou. Hudební vkus vašeho partnera nemusí být stejný jako váš, nebo možná nechcete, aby k vaší filmové sbírce měli přístup nezletilí. Je velmi snadné vytvořit dvě nebo více knihoventakže můžete přizpůsobit každého z nich a zajistit, aby každý uživatel měl svého vlastního uživatele (pokud to chcete). Synchronizace několika zařízení na stejném počítači bez rizika poškození aplikací, hudby nebo dat může být také velmi užitečná a také nebudete muset v počítači měnit relaci.

Knihovnu vytvoříte tak, že při spuštění iTunes jednoduše stisknete Alt (Mac) nebo Shift (Windows). Poté musíte kliknout na „Vytvořit knihovnu“.

Knihovna iTunes-2

Výchozí umístění bude ve složce Hudba vašeho uživatele. PMůžete změnit umístění, použít externí disk, jiný oddíl pevného disku nebo sdílený disk v sítiPlatné je jakékoli úložné zařízení, ke kterému máte přístup ze svého počítače. Vyberte umístění a napište název knihovny a klikněte na „Uložit“.

itunes-Library-3

iTunes k němu ve výchozím nastavení přistupují při otevírání poslední knihovny, kterou jste otevřeli. Pokud chcete změnit knihovnuMusíte spustit iTunes stisknutím Alt (Mac) nebo Shift (Windows) a vybrat knihovnu, kterou chcete použít.

V mém případě používám tuto metodu k tomu, abych měl svou filmovou sbírku v mé Time Capsule pouze s vyhrazenou knihovnou a další knihovnou na mém Macu, která obsahuje aplikace, hudbu, knihy, televizní seriály … což je kniha, kterou používám každý den. synchronizovat svá zařízení. Ale jak jsem už řekl mnoho lidí považuje za velmi užitečné mít každé zařízení samostatnou knihovnui když to není nutné, protože iTunes ukládají synchronizační konfiguraci každého zařízení.

Další informace – Synchronizujte více zařízení ve stejné iTunes