Výukový program – Proměňte svůj smartphone na počítačovou webovou kameru

Chcete mít videohovor se svou přítelkyní nebo přítelem, rodinou nebo přáteli, ale nemáte v počítači webovou kameru? Nebojte se, můžete připojit svůj smartphone a vytvořit z něj svou webovou kameru! Jak vysvětlíme v tomto tutoriálu.

nejlepší aplikace pro videohovory

Ahoj všichni! / © ANDROIDPIT

Požadavky a varování

Chcete-li začít, budete potřebovat připojení Wi-Fi, abyste se mohli připojit k chytrému telefonu i počítači. Tato metoda použije hlavní fotoaparát vašeho telefonu, Pokud nemáte přední kameru, nic se neděje. Na druhou stranu spotřebovává hodně baterieUjistěte se, že je plně nabitý, nebo pokud je to možné, nechejte při telefonování připojený smartphone.

Co je potřeba?

IP webová kameraNainstalujte si na Google Play

Kroky, které je třeba následovat

jeden. Po stažení aplikace IP Webcam ji otevřete ve smartphonu. V něm můžete nastavit parametry jako „Předvolby videa“, „Efekty“, „Řízení výkonu“ a další.

Na konci celku najdete možnost „Spustit server“, kde budeme mít přístup k funkci webové kamery.

používat fotoaparát smartphonu androidpit 6

K fotoaparátu budeme mít přístup pomocí možnosti „Spustit server“. / © ANDROIDPIT

dva. Fotoaparát se aktivuje. Uvidíte dvě tlačítka: „Akce“ a Jak se připojím? Kliknutím na toto tlačítko získáte dvě možnosti připojení. První odpovídá cloudové službě Ivideo a druhý připojení (Wi-Fi nebo data) přes síť.

Aplikace se velmi snadno používá a krok za krokem vám ukáže vše. / © ANDROIDPIT

Vyberte možnost, která vám nejlépe vyhovuje. „Připojit přímo“ v mém případě. / © ANDROIDPIT

Ať už si vyberete mobilní datový nebo Wi-Fi router, obdržíte IP adresu, kterou chcete zadat.

Wi-Fi nebo data? / © ANDROIDPIT

používat fotoaparát smartphonu androidpit 3

Zadejte adresu IP. / © ANDROIDPIT

Čtyři. Otevřete kartu v prohlížeči Chrome nebo Firefox v počítači a Na navigačním panelu zadejte úplnou adresu IP. Stiskněte klávesu „Enter“ na klávesnici počítače a uvidíte, jak se na této kartě otevírá. Program IP Webcam.

Existuje několik možností pro nahrávání videí. Vybral jsem prohlížeč. / © ANDROIDPIT

5. Existuje mnoho možností, jak proměnit smartphone na webovou kameru. Nahoře jsou umístěny v části „Video Maker“. Vybral jsem si „Prohlížeč“ (prohlížeč integrovaný v prohlížeči), i když to ne všechny prohlížeče podporují. Chrome v mém případě fungoval velmi dobře. Můžete také vybrat možnost „Celá obrazovka“, aby se obrázek zobrazil na celou obrazovku.

Nakonec stojí za zmínku, že můžeme z prohlížeče ovládat různé věci, například „Zoom“, „Stream Quality“ (kvalita obrazu) nebo „Exposure kompenzace“ (pro ovládání jasu obrazu). Umožňuje nám také nahrávat videa nebo pořizovat fotografie, ke kterým máme později přístup prostřednictvím videoarchivu. Doporučuji vám podívat se na všechny možnosti, protože jich je docela málo.

nastavení IP kamery androidpit

Software v prohlížeči nám umožňuje zkontrolovat několik věcí. / © ANDROIDPIT

Připojte webovou kameru (Android) ke Skypu

Myslím, že mnoho z vás chce tuto možnost využít, aby ji bylo možné použít s programem pro videohovory, jako je Skype. Takže jsem se rozhodl otestovat, zda funguje perfektně.

jeden. Budeš muset Nainstalujte si program IP Camera Adapter (odkaz ke stažení výše).

dva. Otevřete svůj Skype program a ‘Vozidla “, PakMožnosti ‘.

webová kamera 2

V nabídce „Nastavení videa“ můžete vybrat IP kameru. © ANDROIDPIT

3. Jít tam Obecné -> Nastavení videa. Uvidíte pole a pod kartou s názvem „Nastavení webové kamery“. Stiskněte pro přístup k vlastnostem programu IP kamera.

Čtyři. Do prvního prázdného pole byste měli zadat IP, které jste zadali dříve, do lišty prohlížeče, kam musíte přidat „/ videofeed“. na konci adresy.

webová kamera 3

Program by měl vypadat takto. / © ANDROIDPIT

5. Poté stiskněte „OK“, počkejte na detekci kamery a klikněte na Uložit.

6. Nakonec restartujte Skype.

Nyní si můžete užívat videohovory z počítače a smartphonu!