Vyzařovat "falešné zprávy" může vést k trestu odnětí svobody

„Falešné zprávy“ nebo falešné zprávy, které kolují po internetu, jsou novým fenoménem, ​​ale proto se na ně nevztahují právní předpisy. Ačkoli neexistuje žádný zvláštní zákon, šířit falešné zprávy může nést tresty odnětí svobody v různých situacích.

Facebook již nějakou dobu bojuje s falešnými zprávami, protože se dostaly do popředí ve volbách Spojených států, které povýšily Donalda Trumpa na prezidenta. Vězeňské věty pro tyto situace nejsou běžné, ale neměly by být ignorovány.

Falešné zprávy, v podstatě falešné zprávytoto však není jeho jediná funkce. Obvykle hodně kontrolované a vyrábět poplach nebo pocit bezprávícož je rychle šíří na internetu.

Odsouzen k vězení za hrozby na WhatsApp

Spousta falešných zpráv je politických nebo rozšířených falešné fámy otevřeno zápasy nebo politici konkrétní nebo předměty dostupnýse snaží manipulovat veřejné mínění. V současné době neexistuje jasná regulace pro tuto citlivou otázku, protože může být omezena svoboda projevu.

Obrázek - & quot;  Falešné zprávy & quot;  může vést k trestu odnětí svobody

Falešné zprávy a online pověst

Stávající zákon lze použít k uvěznění, pokud představuje falešné zprávy. pomlouvat nebo urazit. Jednotlivec i organizace mohou vyhledat původce falešných zpráv nebo „podvodu“, pokud si myslí, že to poškozuje jejich pověst.

Vidět tři možnosti Skupiny DAS zabývající se právním poradenstvím to považují za možné:

  1. Zranění: Pokud je pověst jiné osoby veřejně napadena, vyžadovalo by to pokutu šest až čtrnáct měsíců.
  2. Pomlouvat: Pokud je osoba obviněna z neodůvodněného trestného činu, bude jí uložen trest odnětí svobody na šest měsíců až dva roky nebo pokuta jeden až dva roky.
  3. Veřejné rušení: Pokud jsou katastrofy, terorismus nebo jiné poplachy ohrožující lidi hlášeny nesprávně. Je stanoven trest odnětí svobody na tři měsíce až rok a maximální pokuta 18 měsíců.

Poslední případ je nedávno péče Žena za šíření podvodu na WhatsApp. Obviněn z vysílání údajného hlasu o skupině džihádista Bude v malaze vyrobeno On je sám sebou.

Proto by používání falešných zpráv k šíření urážek nebo pomluv mohlo představovat trest odnětí svobody. Dotčenou společností nebo osobou je stížnostjako politik, ale méně pravděpodobné vzhledem k enormnímu množství falešných zpráv, které produkují.

Protože podvody WhatsApp již způsobily úmrtí, musíme být při přenosu informací odpovědní. falešné zprávy mohou způsobit tresty odnětí svobody Neměli bychom zapomínat na to, že dnes a v budoucnosti budou pro své tvůrce přísněji regulovány.

Až 6 let pro tvůrce „policejního viru“

Co si myslíte o falešných zprávách? Myslíte si, že je natolik škodlivé uvěznit jejich autory?