Vyzkoušejte Beta aplikace na svých TestFlight, iPhone, iPad a Apple Watch

Apple představil TestFlight v iOS 8 poté, co Apple před několika měsíci získal svou vývojářskou společnost. Apple to chtěl zpřístupnit vývojářům pomocí Testflight mnohem jednodušší, přímější a přístupnější způsob pro mnohem více lidí otestovat aplikaci před vydáním finální verze. Vývojáři postupně upřednostňují testování svých aplikací tímto způsobem a nyní jejich zájem stále více roste s novou možností testování aplikací Apple Watch.

Dobrá věc na TestFlight pro vývojáře je, že není potřeba používat certifikáty nebo profily akvizice, aby bylo možné posílat Betas „běžným“ uživatelům. Není nutné, aby někdo povolil vaše UDID nebo měl účet vývojáře, aby mohl testovat aplikace od jakékoli společnosti, která chce používat TestFlight. Pozvánky jsou zasílány e-mailem, což celý postup výrazně zjednodušuje. Uživatel odešle e-mail (musí mít Apple ID) Vývojář to zahrne do svého programu, uživatel obdrží potvrzovací e-mail s tlačítkem pro stažení aplikace a je to. Odtamtud se všechny aktualizace provádějí ze samotného TestFlightu, ale vždy dostanete e-mail s informací, že je k dispozici nová verze.

Otázka, kterou si většina z vás položí … Jak mohu získat přístup k beta verzi? Tato aplikace má své hlavní omezení. Neexistuje žádná sekce pro vývojáře, kteří by mohli zveřejňovat své Betas, aby se kdokoli s nainstalovanou aplikací mohl zaregistrovat do svého programu. Jediný způsob, jak se zaregistrovat do Betas, který mě zaujal, bylo kontaktovat vývojáře přímo prostřednictvím e-mailu nebo prostřednictvím sociálních sítí, zejména Twitteru. Možná omezení na 1 000 testovacích uživatelů je důvodem, proč nechcete zveřejnit oznámení příliš veřejně.

Nová aktualizace Přidána možnost TestFlight testovat aplikace pro Apple Watchk programu se tedy může připojit jakákoli aplikace s rozšířením pro Apple Watch a otestovat aplikaci iOS i Watch OS. Nepochybně velmi zajímavá volba pro neklidné uživatele, kteří chtějí pomoci vývojářům s jejich novými aplikacemi a zároveň si užít jejich nové funkce (a jejích chyb) dříve než kdokoli jiný. Je důležité si uvědomit, že k používání TestFlight musíte mít alespoň iOS 8.