Vyzkoušejte Firefox OS a Android hned, aniž byste museli blikat

Firefox chce být skutečnou alternativou k Androidu a dokázat, že má aplikaci pro nepřítele. Aplikaci pro Android s operačním systémem Firefox OS si můžete stáhnout z jejích oficiálních webových stránek. Tato aplikace funguje jako každý jiný spouštěč, ale má více aplikací, které si můžete užít pouze v systému Firefox OS. Pokud vás zajímá, zde je návod, jak otestovat operační systém nadace Mozilla.

Než začnu, varuji vás, že jsem vyzkoušel tři různé terminály a pomalost a zpoždění jsou ve všech normou. U některých se ani nepřipojilo k internetu, ale nebojte se, není to nevratné, je to jen launcher k vyzkoušení. Samozřejmě Firefox OS není tak pomalý, aby se správně načítal. Tato aplikace slouží pouze k testování toho, jak vypadá (některé věci s více pixely) a jak je systém organizován, není stabilní pro každodenní použití. Skoro jsem zapomněl, je to všechno v angličtině, budete si muset stáhnout odpovídající jazykový balíček, abyste jej mohli dát do jiného jazyka.

Nainstalujte si Firefox OS 2.5 APK na Android

Verze 2.5 náhledu Firefox OS Developer Preview je nyní k dispozici na oficiálních stránkách Mozilly. Chcete-li toho dosáhnout, jednoduše si stáhněte aplikaci přímo z této stránky. Po stažení (88,31 MB) rozbalte a nainstalujte. Aplikace má mnoho oprávnění, protože přijímá prakticky celý systém. Ukončete klepnutím na Hotovo.

Stáhněte a nainstalujte. / © ANDROIDPIT

Obvykle vám umožní vybrat Firefox OS, když poprvé klepnete na tlačítko Start po instalaci. Pokud ne, vždy se můžete změnit Nastavení> Domů a vyberte spouštěč Firefox OS. Po spuštění musíte kliknout a přijmout podmínky. darovat.

Funkce Firefox OS 2.5

Firefox OS 2.5 je velmi jednoduchý systém. Na domovské obrazovce je zásuvka aplikace s našimi třemi sloupci, které jsou všechny umístěny. Pokud přejdeme dolů, najdeme všechny aplikace a kdykoli přejetím doleva zobrazíme zástupce webů, na které jsme dříve klikli na tomto řídicím panelu.

operační systém firefox 2 5 02

Další funkcí je firefox. / © ANDROIDPIT

Tržiště Firefox OS (tržiště aplikací HTML5), kalendář, telefon, zprávy, kontakty, e-mail, prohlížeč atd. Jako takový má své vlastní aplikace. Hlavní inovace, které tento systém přináší:

  • Pluginy jsou malá softwarová rozšíření jako v prohlížeči.
  • Soukromé procházení, chráněné proti sledování, aniž by byla shromažďována data z navštívených stránek.
  • Pin web, jak jsem již zmínil, můžete přistupovat k vašim oblíbeným webům.
operační systém firefox 2 5 03

Klávesnice, oznamovací lišta a panel pro klikání na vaše weby. / © ANDROIDPIT

Není to skvělá alternativa k Androidu, ale je dobré znát jiné způsoby, jak uspořádat smartphone. Nejprve je tato aplikace spíše pro procházení než pro každodenní použití.

Nemůžete se dočkat, až uvidíme, co Mozilla Foundation chystá?