Waze právě přidal novou funkci, kterou nikdy neuděláte …

Waze oznámil novou funkci své mobilní aplikace s podporou bezkontaktních plateb na partnerských čerpacích stanicích v USA.Google uzavřel partnerství s ExxonMobil a Shell, aby přinesl integraci plateb do prostředí procházení Waze.Zastavení na těchto čerpacích stanicích při navigaci pomocí Waze spustí žádost o platbu za palivo pomocí aplikací ExxonMobil nebo Shell a zážitek z plavidla Waze se automaticky obnoví, jakmile bude platba dokončena.


Waze představil před několika měsíci několik funkcí, které pomáhají řidičům orientovat se v pandemii koronavirů. Nové přírůstky do aplikace jsou speciálně navrženy tak, aby vyhovovaly potřebám lidí v oblastech, kde se vyskytují ohniska COVID-19. Aplikace identifikovala na mapě centra distribuce potravin a pomohla řidičům identifikovat obrubníky a obchody, které podporují nákupy vozíků. Později společnost oznámila novou funkci, která by mohla klíčovým zaměstnancům pomoci snáze najít parkovací místa díky integraci se službami třetích stran.

Google nepřestal přidávat nové funkce do druhé nejoblíbenější navigační aplikace. Ve středu představil Waze bezpečnostní prvek, který by měl být přítomen ve všech navigačních aplikacích: upozornění na železniční přejezd. A ve čtvrtek společnost oznámila další skvělý nástroj, který by mohl konkrétně zlepšit řízení během pandemie COVID-19: podpora bezkontaktních plateb z aplikace.

Společnost Waze před několika měsíci uzavřela partnerství se společnostmi SpotHero a ParkWhiz v USA, aby uvedla informace o parkování do praxe. Řidičům nyní umožňuje platit za pohonné hmoty přímo z aplikace provedením něčeho podobného s ExxonMobil a Shell. Tato funkce může být užitečná kdykoli, nejen během pandemie. Vzhledem k pravidlům sociální vzdálenosti, která existují po celém světě, je však platba za věci, které zahrnují co nejméně interakce s ostatními lidmi, rozhodně velkou výhodou používání Waze. Tato funkce vám také pomůže dotknout se méně povrchů, jako jsou klávesnice pumpy, které musíte stisknout při platbě běžnou kartou Waze bezkontaktní platby za benzín prostřednictvím aplikace Shell. Zdroj obrázku: Waze Bohužel tato funkce nebude fungovat na každé čerpací stanici, kterou najdete na silnici. Jak můžete mít podezření, abyste mohli využívat tuto funkci, musíte natankovat na stanicích Exxon, Mobil nebo Shell. Když zaparkujete auto na jedné z těchto čerpacích stanic, aplikace Waze zobrazí oznámení s žádostí o platbu za benzín prostřednictvím bezkontaktních platebních aplikací ExxonMobil nebo Shell. Budete také nadále získávat odměny prostřednictvím příslušných programů, ale abyste mohli využívat tuto funkci, budete si muset stáhnout aplikace z App Store nebo Google Play.

Bezkontaktní platba za plyn Waze prostřednictvím aplikace ExxonMobil. Zdroj obrázku: Po dokončení platby Waze budete přesměrováni do aplikace Waze, abyste mohli pokračovat v cestě. Tato funkce bude k dispozici pouze v USA, takže mezinárodní uživatelé Waze, kteří hledají podobnou integraci, si budou muset počkat.

Chris Smith začal psát o gadgetech jako o koníčku a než si to uvědomil, podělil se o své názory na technologii se čtenáři z celého světa. Kdykoli nepíše o gadgetech, navzdory svému zoufalému boji se jim nešťastně nedaří držet dál od nich. To však nemusí být nutně špatná věc.

Zdroj: BGR