WhatsApp a Telegram nebudou reagovat na žádosti o údaje hongkongských úřadů.

Před několika dny v podstatě vláda Hongkongu Nechte pevninskou Čínu dělat a porušit, co chce v HongkonguZákon, který byl v posledních měsících předmětem mnoha protestů občanů, protože ve všech směrech omezuje jejich nezávislost.

Protože většina společností morálně nabízí své služby v Číně přijmout každý z požadavků této vlády Pokud nechtějí nést důsledky, které by mohly mít za následek vyhoštění ze země a zablokování jejich služeb.

Před několika dny dala indická vláda Číně ochutnat její vlastní lék a téměř 60 aplikací odstraněnoVčetně nejpoužívanějších na světě, jako je TikTok.

Nyní je na řadě jak WhatsApp, tak Telegram. Obě aplikace, které nejsou k dispozici v Hongkongu, ne v Číně, jak si můžeme přečíst ve Wall Street Journal, nebude reagovat na jakoukoli žádost vlády o informacePo přijetí nového „zákona o národní bezpečnosti“, který zakazuje kritiku čínské vlády.

Je zřejmé, že v Hongkongu nemají co ztratit, než je blokováno, blokáda nebude trvat dlouho a pokud ne včas. Obě aplikace používají šifrování typu end-to-end a Široce se používá pro komunikaci demonstrantů.

Protože jsou služby šifrované, nemohou přistupovat k odesílaným zprávám, ale obávají se čínské úřady infiltrující tyto skupiny a požadující informace od držitelů účtů, zejména v případě Telegramu. toto lze použít pouze s přezdívkou bez použití telefonního čísla.

WhatsApp a Telegram nebudou spolupracovat

Zatímco WhatsApp po oznámení tohoto nového zákona zpožďoval žádosti o údaje o uživatelích z hongkongských donucovacích orgánů Posoudit skutečný dopad nového zákona o národní bezpečnosti.

Telegram to oficiálně sdělil nemá záměr Za účelem zpracování požadavků na údaje o uživatelích v Hongkongu kvůli probíhajícím politickým změnám oznámila, že to nikdy předtím neudělala a nyní je to ještě méně.

Velká čínská zeď v Hongkongu

Na Čínu dohlíží její vlastní ministerstvo a Přístup k informačním zdrojům, které nechválí opatření vlády. Tento firewall se s největší pravděpodobností dostane také do Hongkongu a všechny aplikace pro zasílání zpráv, sociální sítě a další přestanou fungovat a občané země se ocitnou ve stejné situaci jako v Číně.