WhatsApp vydal funkci, kterou nabízí každá chatovací aplikace …

Během vypuknutí nového koronaviru přišly falešné zpravodajské kampaně WhatsApp s dezinformacemi o původu COVID-19 a o tom, jak se léčba stala virální.Facebook představil novou funkci, která může snížit množství sdílení virálních příběhů, protože lidé budou moci okamžitě hledat na webu další informace o příchozím odkazu, který může propagovat nepravdivé informace.Tato funkce se bude postupně šířit po celém světě a bude k dispozici pro iPhone, Android a WhatsApp Web.


Jednou z nejhorších věcí, která se stala během nové epidemie koronavirů, je neustálý útok falešných zpráv na sociální média. Všechny druhy bláznivých konspiračních teorií a léčby COVID-19 se v aplikacích pro rychlé zasílání zpráv šíří jako blesk a technologickým společnostem bude nějaký čas trvat, než tento problém vyřeší. Všichni máme členy rodiny, kteří sdílejí některé z těchto příběhů, jakmile se připojí k internetu, a doufám, že se všichni pokusíme rozumně vyvrátit jejich tvrzení, jakmile přijdou. Realita však často nestojí za to, aby se stala virální, a lidé s větší pravděpodobností vytvoří falešné zprávy o viru, než co se děje ve světě.

WhatsApp, nejpopulárnější chatovací aplikace na světě, je jedním z míst, kde se daří falešným zprávám a může se šířit s jakýmkoli moderováním. WhatsApp je jediná aplikace pro chatování na Facebooku, která podporuje šifrování typu end-to-end, což je skvělá funkce pro mobilní aplikace. To však znamená, že Facebook nemá tušení zastavit šíření falešných zpráv o koronaviru nebo jiných kampaních. Facebook se snaží ztěžovat šíření konspiračních teorií a společnost snadno spustila jeden z nejlepších nástrojů boje proti falešným zpravodajským kampaním: Google.

Jednou z věcí, které lidem často doporučuji dělat, když dostanou falešné zprávy, je rychle vyhledat na internetu a zjistit, co mohou najít o novinkách, novinkách a lidech zapojených do příběhu, o který se chystají podělit. Může to být jednodušší, pokud jste obeznámeni se smartphony, ale ne všichni uživatelé, kteří zveřejňují informace na WhatsApp, vědí, jak se pohybovat mezi aplikacemi a bez námahy kontrolovat zprávy. Nová funkce „Hledat na webu“ WhatsApp umožňuje uživatelům ověřit příchozí připojení vyhledáním online tématu v aplikaci. Zdroj obrázku: WhatsApp Jak je vidět na výše uvedeném příkladu, do hry vstupuje nejnovější funkce WhatsApp. Řekněme, že dostanete odkaz na příběh, který říká, že česnekový džus může léčit COVID-19. To je zjevně špatné. Všichni víme, že česnek zabíjí upíry, takže když začne další upírská epidemie, použijeme jej. Někteří lidé by tuto zprávu stále sdíleli s ostatními a zdravotníci by ji měli zdiskreditovat, než se na ni dozvíte. Jak jsem řekl dříve, fakta nebudou virová a někteří lidé budou nakonec věřit, že česnekový džus se může zbavit koronaviru.

V budoucnu můžete pomocí Googlu hledat na webu další příběhy o odkazu, který jste obdrželi. Stačí klepnout na lupu a budete přesměrováni na vyhledávání Google s výsledky zobrazenými v aplikaci. WhatsApp v příspěvku na blogu vysvětlil, že vaše soukromí je během vyhledávání stále chráněno. „Tato funkce funguje tak, že umožňuje uživatelům nahrávat zprávy prostřednictvím svého prohlížeče, aniž by viděli samotný WhatsApp,“ říká společnost. Funkce „Hledat na webu“ bude postupně dostupná na různých trzích, počínaje Brazílií. Itálie, Irsko, Mexiko, Španělsko, Spojené království a Spojené státy. Tato funkce bude k dispozici pro iPhone, Android a web.

Chris Smith začal psát o gadgetech jako o koníčku a než si to uvědomil, podělil se o své názory na technologické problémy se čtenáři z celého světa. Kdykoli nepíše o zařízeních, přestože se zoufale snaží, bohužel se od nich nezdržuje. To však nemusí být nutně špatná věc.

Zdroj: BGR