Xiaomi přebírá kontrolu nad čínským výrobcem Meitu

Čínská společnost, výrobce smartphonů zaměřených na selfie a vývojář slavné fotografické aplikace Meitu dnes oznámila strategické partnerství s Čínou Xiaomi. Dohoda mezi nimi znamená licenci, hardware a technologii značky pro nové smartphony, kterým bude Xiaomi velet.

V praxi to znamená, že společnost převzala od starého konkurenta a bude od nynějška pokračovat ve výrobě svých smartphonů. Společnost Xiaomi bude ve společnosti Meitu vést všechny ostatní výzkumné, vývojové a výrobní a obchodní operace a společnost Meitu bude i nadále odpovědná za vývoj algoritmů a technologií souvisejících se zobrazováním.

Vyjednávání zpočátku nezahrnovalo peníze a Xiaomi bude v příštích pěti letech držet 10% z každého zařízení prodaného společností Meitu. Poté starý zaplatí posledních 10 milionů dolarů za licenci na jejich technologie.

Meitu bude spravovat XiaomiMeitu

Meitu utrpěl finanční potíže a očekává, že do konce tohoto roku budou čisté ztráty mezi 137 až 173 miliony dolarů.

Výzvy společnosti vysvětlují, proč došlo v roce 2018 ke spuštění pouze jednoho smartphonu Meitu ve srovnání s pěti spuštěnými v roce 2017.

S tímto obchodem Xiaomi zvítězí nejen využitím těchto pokroků ve svých vlastních zařízeních, ale také tím, že bude mít dceřinou společnost, která usnadní testování nových technologií a rozšíření jejího podnikání na novém trhu. Meitu se zaměřuje na vývoj nových zobrazovacích zařízení, což se mu dnes již daří velmi dobře.

Zdravím z hloubky bytů.