Zaručeno na čínském smartphonu – mám dotaz na Luise

Ahoj všichni! Především doufám, že už přemýšlíte požádat o příští týden. Pro tuto splátku jsem si vybral téma, které mě považovalo za velmi zajímavé a mohlo by vzbudit pochybnosti o více než jednom čísle. Je to všechno o záruce čínských smartphonů.

Typy čínských smartphonů podle „původu“

Nejprve řeknu, že existují Čína a Čína, to znamená, že ne všichni producenti z červeného obra mají ve všech zemích stejné podmínky nebo stejná povolení. Existují značky, které jsou distribuovány téměř po celém světě, například Huawei. Jejich terminály jsou schváleny k uvedení na trh v mnoha zemích, protože neporušují zákony o autorských právech v žádné ze zemí, ve kterých prodávají svá zařízení.

Existují další značky jako Xiaomi nebo Meizu, které se distribuují pouze v některých asijských zemích, jako je Čína nebo Indie. Záruka plně pokrývá tyto země.

Všichni opouštějí Čínu, ale jdou různými způsoby. / © ANDROIDPIT

Výhody ze záruky v zemi, kde jsme zakoupili terminály, budou přímo záviset na tom, kde jsme zařízení zakoupili. Někteří čínští výrobci, kteří nedistribuují přímo v naší zemi, mohou mít vztah s místní společností, která nabízí technickou podporu, aby mohla čelit záruce terminálu v zemi nákupu, pokud si zakoupíte zařízení od místního prodejce. .

Záruka na čínský smartphone s místní distribucí

Velké technologické značky mají tendenci se distribuovat ve většině zemí. Záruční podmínky obvykle trvají 1 až 2 roky v závislosti na zemi. Pokud zakoupíte terminál v kamenném obchodě, lhůta pro vrácení obvykle vyprší po týdnu a začíná záruka výrobce.

Všichni opouštějí Čínu, ale jdou různými způsoby.

Záruka se běžně zpracovává prostřednictvím technického servisu značky a zařízení obvykle obdrží přímo u vás doma, zabalené v původní krabici. Před zabalením terminálu se ujistěte, že máte kopii všech svých dat.

Po opravě je balíček odeslán zpět na vaši adresu. Například ve Španělsku fungují značky jako OnePlus nebo Huawei tímto způsobem, takže pokud je značka distribuována ve vaší zemi bydliště, nemusíte se obávat záruky.

Záruka na čínský smartphone přímo z Asie

Existuje mnoho online obchodů, kde si můžete koupit smartphone na internetu. Chcete-li si vybrat obchod pro nákup terminálů, musíte nejprve hledat dobré reference ve fórech nebo blogech, které hovoří o konkrétním obchodě. Nejužitečnější věcí budou posudky ostatních uživatelů s dobrými nebo špatnými zkušenostmi.

Hlavním požadavkem na nákup smartphonu v Číně je cena. Řekl jsem vám, že cena, kterou vidíte na stránce, je nižší než cena, kterou jste zaplatili, zejména pokud je zobrazena v eurech. Obvykle se při nákupu přes PayPal nebo kreditní kartou v Číně platí poplatek v dolarech a změna se provádí podle vaší banky nebo finanční instituce. Ceny vždy uvádějte na stránce v dolarech, změnu proveďte sami. Měli byste také vzít v úvahu, že můžete získat provizi za směnárnu.

Je to dlouhá cesta z Číny. / © ANDROIDPIT

Dalším bodem, který je třeba vzít v úvahu, jsou náklady na dopravu, které se obvykle pohybují kolem 20 eur za dvoutýdenní zásilku v závislosti na typu, který si vyberete. Mějte také na paměti, že celní správa vám za nákup zařízení v zahraničí bude účtovat daně a poplatky až do výše 40 nebo 50 eur.

Nejdůležitější je zkontrolovat pověst stránky a přečíst si záruční podmínky. Záruka na terminál zakoupený v obchodě v Asii je v této zemi obvykle zaručena. Z tohoto důvodu, pokud máme problém se zařízením, kde můžeme těžit ze záruky, budeme obvykle muset zaslat terminál do obchodu, od kterého jsme jej zakoupili, nebo k výrobci, aby mohli získat poplatek. Problém je v tom, že budeme muset nést náklady na dopravu.

Záruka na smartphone zakoupený od místního agenta.

Jak jsme již řekli, existují místní společnosti, které prodávají terminály dovážené z Číny. Tyto obchody nabízejí záruční servis pro terminály zakoupené v jejich obchodech, jako by byly od výrobce. Výhodou získání čínského terminálu v takových obchodech je, že obvykle mají sklad v zemi, což snižuje dobu přepravy a náklady. Přebytek také odstraníme z cel.

Xiaomi bude brzy v Mexiku. / © ANDROIDPIT

Před nákupem vám doporučuji, abyste si přečetli drobným písmem záruční podmínky jako v každém případě. Obvykle se postarají o zabalení terminálu do původního obalu, jak jsme viděli dříve.

Toto jsou hlavní případy, které najdete, pokud si koupíte čínský smartphone, vše záleží na tom, kdo jej vyrobil. Doufám, že vám to pomůže a jsem si jistý, že mnozí z vás budou vlastnit čínský smartphone. Co ještě chcete vědět?