Změňte tapetu nebo spořič obrazovky svého počítače Mac

Někdo by mohl namítnout, že produkty Apple jsou již krásné a že je jen málo, co můžete udělat, aby byly ještě krásnější. Jiní by řekli, že s jedním to zvládnete iPhone kryt nebo jen změňte tapetu. Nádherné spořiče obrazovky najdete v aplikacích, jako je Wallpaper Wizard 2.

V tomto článku vás naučíme různé způsoby přizpůsobení zobrazení Macu nebo MacBooku. Můžete to udělat tak, že si jako pozadí vyberete fotografii své rodiny a vyberete fotografii. Tapeta na zeď Změna spořiče obrazovky, který se zobrazí z galerie nebo když počítač nepoužíváte.

Jak změnit tapetu na Macu nebo MacBooku

Metoda 1. Vyberte jednu z tapet Apple

Existuje několik způsobů, jak změnit tapetu počítače Mac, ale nejjednodušší způsob, jak to udělat, je přejít do nabídky.Systémové preference‘. Přístup k němu získáte kliknutím na ikonu ozubeného kola v Docku.

Případně klikněte na ikonu jablka, která se zobrazí v horní liště obrazovky vlevo. Poté z rozevírací nabídky, která se zobrazí, vyberte možnost „Předvolby systému“.

Nyní vyberte možnost ‘Desktop a spořič obrazovky‘. Buď si jist ‘Lavice‘vybráno. Vlevo uvidíte nabídku s částí nazvanou „Apple“. Uvnitř najdete složku „Obrázky na ploše“.

V této složce uvidíte všechny tapety z výroby, když si kupujete nový iMac nebo MacBook. Klikněte na obrázek, který chcete nastavit jako tapetu, a ten se změní za méně než sekundu.

Pokud se nemůžete rozhodnout pouze pro jeden, možná budete chtít zaškrtnout políčko ‘změnit obrázek‘a zvolte frekvenci, s jakou se má vaše pozadí měnit – od každých 5 sekund po každý den. Můžete také vybrat políčko ‘Náhodná objednávka‘.

Na druhou stranu existují ti, kteří upřednostňují jednoduché pozadí plochy. Pokud je to váš případ, měli byste vědět, že ve složce „Plné barvy“ můžete vybrat jednobarevný displej. Můžete si vybrat výchozí nebo jej upravit.

Metoda 2. Vyberte fotografii z knihovny jako tapetu

Ti, kteří dávají přednost osobnímu doteku svého počítače, jsou stejně snadní jako nastavení své oblíbené fotografie jako pozadí plochy svého iMacu nebo MacBooku. Nejprve otevřete nabídku ‘Systémové preference„Jak jsme zmínili v předchozí části.

Když jste v sekciLaviceProcházejte složky, které najdete v sekciFotky‘nebo’Složkynalevo, které se vám tolik líbilo, dokud nenajdete místo, kde jste tuto fotografii uložili.

Pokud nemůžete najít složku, kterou jste uložili, můžete stisknout symbol ‘.+„uvidíte dole. Otevře se okno, kde můžete přejít do této složky a vybrat obrázek.

Klikněte na fotografii, kterou chcete jako tapetu, stejně jako v předchozím případě, a ta se automaticky nakonfiguruje na ploše. V tomto případě také ‘změnit obrázek‘ mě ‘Náhodná objednávka„takže to nemusí mít vždy stejné pozadí.

Jak nastavit spořič obrazovky na počítači Mac nebo MacBook

Pokud jste jedním z těch, kteří stále chtějí používat chránič obrazovky, Apple vám také nabízí možnost mít chránič obrazovky na vašem iMacu nebo MacBooku. Nejprve musíte jít do sekce ‘Desktop a spořič obrazovky‘z nabídky’Systémové preference‘.

V takovém případě musíte vybrat záložku ‘Spořič obrazovky‘. Vlevo uvidíte různé spořiče obrazovky. Pokud kliknete na jednu z těchto možností, zobrazí se v pravé části okna náhled.

Toto je pod náhledem ‘Zdroj„je nabídka, která vám umožní změnit fotografie, které chcete zobrazit. Můžete si například vybrat fotografie pořízené profesionály (‘národní geografie‘,’ve vzduchu‘,’Vesmír‘,’Příroda‘).

Spořič obrazovky však můžete také přizpůsobit svými vlastními fotografiemi. Klikněte na možnost ‘Zvolte soubor„Z nabídky“Zdroj‘a vyberte své oblíbené fotografie. Pokud zvolíte ‘fotokniha„, zobrazí se vám obrázky uložené v aplikaci“Fotky‘.

Také v tomto případě můžete zvolit, aby pořadí snímků bylo náhodné (‘Změňte pořadí snímků‘) a vyberte čas potřebný k zobrazení nečinnosti spořiče obrazovky (‘ Start later ‘).