16 věcí, které můžete dělat v Marshmallow, ale ne Lollipop

1. dávka

Z mého pohledu je to jedno z nejlepších vylepšení, které mu Android 6.0 Marshmallow přinesl. Díky Doze může baterie vašeho smartphonu bojovat lépe každý den a relaxovat, když jej nepoužíváte. V noci nikdy nedojde baterie a nevypne se, než vám řekne dobré ráno s nastaveným budíkem.

Je pravda, že někteří výrobci již implementovali něco podobného, ​​jako jsou režimy Sony a Stamina, ale nyní je součástí jádra Androidu a od nynějška bude k dispozici pro všechny terminály bez ohledu na to, kdo stojí za hardwarem.

marshmallow doze 02

Dávkujte na Nexus 5 plnou kapacitu. / © ANDROIDPIT

Tento nový režim nevyžaduje žádnou konfiguraci a nelze jej přizpůsobit. Funguje zcela autonomně vypnutím obrazovky zařízení a čím více času uplyne, tím lepší jsou úspory energie. Dose pozastaví služby a aplikace a umožní mu časté spouštění, když je vypnutá obrazovka. Čekací doba, než se nové připojení exponenciálně zvýší. Výsledky jsou neuvěřitelné a promítají se do 1-4% vybití baterie přes noc.

2. Oprávnění aplikace

Od začátku systému Android, pokud chcete aplikaci otestovat, musíte ji vždy spolknout se všemi oprávněními, která deklaruje při instalaci. S Androidem 6.0 je konec. V této verzi lze oprávnění aplikací jednotlivě odvolat.

Android marshmallow app eng

Logicky odebrat oprávnění. / © ANDROIDPIT

Při odebírání oprávnění aplikace byste měli být opatrní, protože můžete nainstalovat spuštěnou aplikaci. Pokud však například nechcete, aby aplikace pro zasílání zpráv nebo sociální sítě sdílely vaši polohu, můžete ji bez problémů odstranit. Konflikt nastává, když odeberete povolení polohy z GPS navigace. Není to vůbec složité, ale má to zdravý rozum.

3. Nyní klepněte na

V současné době pouze anglicky a pro potěšení musíte změnit jazyk systému Marshmallow, dokud službu nerozbalíte na více jazyků. Tato funkce jde daleko za hranice jednoduchého vyhledávání na internetu.

Klepnutím nyní esp 04

Rozumí, zda se jedná o knihu nebo film. / © ANDROIDPIT

Nyní na Tap rozumí, o čem mluvíte, a dokáže dokonale rozlišit, co chcete hledat. Osobně na mě odpovědi zapůsobily natolik, že jsem si začal myslet, že mi Google dokáže přečíst myšlenky.

4. Tichý režim se dvěma klepnutími hlasitosti

Tato funkce není nic nového, ve skutečnosti již byla na KitKatu. Jedná se o rychlé uvedení zařízení do absolutně tichého režimu. Stiskněte tlačítko hlasitosti dolů, dokud neskončí lišta hlasitosti oznámení, a dalším klepnutím ji ponechejte stabilní, pokud chcete.

Jak jsem řekl, již existovalo v předchozích verzích a zmizelo s příchodem Lollipop, což byla praktická věc, kterou každý používal. V páté verzi systému Android byl představen nový, pokročilejší oznamovací systém, který nepotěšil každého, protože to bylo trochu potíže.

5. Intuitivnější nastavení zvuku

V souladu s předchozím bodem jsou zbývající ovládací prvky a oznámení hlasitosti, které byly výrazně zjednodušeny z 5.1.1 na 6.0. Jak jsem řekl, Lollipop nabídl velmi složitý oznamovací systém, který většina z nás nepoužívá, tím méně to pochopí.

Nastavení zvuku Marshmallow

Mnohem jednodušší než lízátko. / © ANDROIDPIT

V Lollipopu jsme měli tři zvukové režimy přístupné pomocí tlačítka hlasitosti a čtyři profily v nabídce Nastavení. Pokud to můžete nakonfigurovat, systém, který vás nikdy nebude rušit na schůzce nebo přes noc. Byli jsme ale zaseknutí běžnou věcí smrtelníků, zvyšovat a snižovat hlasitost.

Buďme upřímní, ani objem oznámení nemusí být tak komplikovaný. S Marshmallow můžete nyní ovládat hlasitost oznámení, multimédií a budíků klepnutím na malou šipku, která se zobrazí po stisknutí libovolné klávesy hlasitosti.

6. Nativní podpora čtečky otisků prstů

Většina výrobců již tuto možnost měla, ale každý vyvíjí svůj vlastní software pro ovládání biometrické čtečky. Nyní bude součástí systému a všechny aplikace budou moci používat ověřování otisků prstů. Doufejme, že v ne příliš vzdálené budoucnosti bude obsahovat tolik zajímavých možností pro tuto komponentu jako Mate S.

7. USB typ C.

Stejně jako předchozí je to funkce, která je v současné době k dispozici pouze pro Nexus 5X a Nexus 6P. USB typu C nezpůsobí pouze výměnu kabelů, ale pouze jednoho. USB Type-C se používá bez rozdílu jak pro data, tak pro nabíjení. Smartphone můžete nabíjet z počítače a další zařízení ze smartphonu.

Připojení AndroidPIT OnePlus 2 USB typu C 2

OnePlus 2 bude také moci využít výhody nativní podpory typu C při upgradu na Marshmallow. / © ANDROIDPIT

Rychlost přenosu dat se zvýší s vyšší nosností. Za novým standardem USB se otevírá zcela nový svět.

8. Konfigurátor uživatelského rozhraní systému

Toto je sekce, která potřebuje trochu více vývoje, aby mohla výrazně zvýšit své možnosti. Jedná se o část nabídky, kde můžeme přizpůsobit stavový řádek a zástupce oznamovacího panelu.

Nové menu s určitým přizpůsobením. / © ANDROIDPIT

Možnosti nejsou ohromující, ale poskytují představu o tom, co by tato nová nabídka mohla být: zobrazit procento baterie v ikoně baterie, skrýt ikony ve stavovém řádku a přizpůsobit zkratky.

9. Rychlejší a snadnější výběr textu

S Marshmallow je výběr textu mnohem chytřejší než Lollipop. Slova jsou vybírána úplně, aniž byste se museli dotýkat a žonglovat. Pokud jste udělali chybu a nechtěli jste si ji vybrat, je to stejně snadné jako návrat zpět.

výběr textu marshmallow

Snadný výběr a můžete také vyhledávat na Googlu. / © ANDROIDPIT

V systému Android 6.0 se také nabídka, která vybere možnost „Kopírovat“ nebo „Vyjmout“, zobrazí přímo nad vybraným textem. Je něco, co je třeba ocenit, pokud máte obrazovku, která je přibližně 6 palců jako Nexus 6, a je třeba přejít k hornímu okraji a vybrat Kopírovat.

10. Nové nastavení paměti

V Marshmallow máme v nabídce nastavení novou sekci nazvanou „Paměť“. V něm můžeme přistupovat k pokročilému nastavení paměti RAM našeho terminálu. Rychle vidíme, jak je tato paměť využívána a jak ji využívají různé aplikace. Pokud to někdo zneužívá, můžeme to okamžitě zastavit.

11. Vymažte mezipaměť z nastavení

Chcete-li vymazat mezipaměť, musíte vždy přejít na obnovení zařízení s příslušným vypnutím a restartovat pomocí několika klepnutí kláves. S Android Marshmallow budete moci vymazat celou mezipaměť z nabídky nastavení. Způsob Nastavení> Úložiště a USB> Data v mezipaměti.

vyčistit marshmallow cahe 01

Vymažte mezipaměť, aniž byste se rozhlédli. / © ANDROIDPIT

12. Internetový prohlížeč v aplikacích

To je dobrý vývoj zejména pro vývojáře. Pojďme se dostat do situace, že aplikace vyžadující registraci na webu vás už nikdy nepošle do Chromu nebo jiného internetového prohlížeče, budete se moci do aplikace přihlásit přímo ve vestavěném prohlížeči.

Tím se nejen zajistí, že budete moci zobrazit webový obsah v aplikaci, ale budete mít také informace, které si běžně ukládáte do prohlížeče, například hesla. Je to jako mini verze Chromu.

13. Sdílení mnohem jednodušší

Nyní pokaždé, když chcete něco sdílet, zobrazí se jiná nabídka než Lollipop. Máte čtyři sloupce obsahující ikony aplikací, které používáte nejvíce, a v závislosti na aplikaci budete mít také zkratky pro lidi, s nimiž jste nedávno komunikovali.

sdílet marshmallow přímo

Sdílejte to přímo s lidmi. / © ANDROIDPIT

14. Hlasové ovládání ze zámku obrazovky

V Lollipopu v levém rohu uzamčené obrazovky můžete rychle probudit telefonní aplikaci, abyste mohli volat. Google Assistant zaujal místo v Marshmallow. Zatáhněte za roh a nyní můžete hledat, co chcete, aniž byste se procházeli.

Funkce Android Marshmallow 01

Hledejte hlasem ze zamčené obrazovky. / © ANDDROIDPIT

15. Výchozí aplikace

V Marshmallow můžete zvolit, které aplikace budou výchozí pro některé akce, jako je internetový prohlížeč, aplikace pro hovory nebo aplikace pro SMS. V této části Nastavení> Aplikace a zde jednou klikneme na rychlostní stupeň.

16. Zálohování aplikací

Až dosud byl Android schopen ukládat velké množství důležitých dat, jako jsou hesla k Wi-Fi, nainstalované aplikace a samozřejmě vaše e-maily a kalendář. Nejnovější verze systému Android otevírá vývojářům dveře, aby také vytvořili kopii dat aplikací.

Pokud svůj smartphone změníte pouhým zadáním účtu Gmail, budete mít hesla a aplikace k Wi-Fi, jako byste nic nezměnili.

Mysleli jste si, že Android dokáže tolikrát přeskočit z jedné verze na druhou? Chcete přejít z Kitkat / Lollipop na nový Marshmallow?