32jádrový procesor AMD Ryzen Threadripper 2990WX zaujímá první místo v žebříčku nejvýkonnějších stolních procesorů

Existence procesoru před několika lety AMD na stolním počítači to byl vzácný pohled. Procesory Intel smetli z těchto zařízení své hlavní soupeře. AMD odolává ve světě grafických karet … ale zdá se, že tento trend se pomalu mění, zejména kvůli věcem, jako je to, co vám dnes řekneme.

Vývojáři benchmarku Master Lu zveřejnili hodnocení výkonu procesorů používaných ve stolních počítačích. Během tří měsíců se do vzorku tradičně zapojilo více než 500 000 stolních počítačů, takže výsledky můžeme považovat za vysoce reprezentativní.

S ohledem na výše uvedené, procesor AMD Ryzen Threadripper 2990WX 32-jádro obsadilo první místo v žebříčku a 18jádrový procesor Intel Core i9-9980XE druhé místo … Vzhledem k tomu, že se nové procesory Cascade Lake-X dosud neobjevily a Ryzen Threadripper 3000 bude vydán v listopadu, stejné procesory budou ve čtvrtém čtvrtletí letošního roku. Možná si myslíte, že bude pravděpodobně bodovat podobně.

Na dalších třech pozicích v tomto žebříčku najdeme další tři procesory AMD: procesor AMD Ryzen Threadripper 2950X 16 jádro a AMD Ryzen Threadripper 1950Xa nakonec AMD Ryzen 9 3900X 12 jádro. Procesory Intelje dobře zastoupena ve střední a dolní části hodnocení.

Obecně lze o této klasifikaci říci, že odráží současné odvětví: AMDDíky změně v 7 nanometrové procesní technologii se dokázala včas umístit, protože dokázala výrazně zvýšit úroveň výkonu svých procesorů (páté a šesté místo v tomto žebříčku to jasně ukazuje). Procesory vyrobené 14nm procesy jsou opravdu rychlé. Postupně uvidíme, jak vyměnit procesory AMD za novější. Intel

V současné době dominují v žebříčku Master Lu procesory AMD, v současné době má každá společnost paritu v počtu procesorů, protože obě společnosti v tomto žebříčku zaujímají 15 pozic. 30 nejlepších počítačových procesorů.

Úplný seznam všech pozic je uveden níže:

AMD Ryzen Threadripper 2990WXAMD Ryzen Threadripper 2990WX

Zdroj: MyDrivers

Zdravím z hloubky bytů.