5 věcí, které na Androidu nenávidím – ano

Na AndroidPIT píšeme o Androidu, protože ho v zásadě milujeme. Milujeme tablety i smartphony, dokonce milujeme Andyho. V loňském roce jsem měl to potěšení testovat různá zařízení Android. Takže jsem získal nějaké zkušenosti. Nepovažuji se za odborníka v této věci, ale tato zkušenost mi dala určitou důvěru v tento operační systém. Obecně řečeno, miluji to, co mi Android může nabídnout, ale jak se u těch nejlepších vztahů často stává, jsou zde některé aspekty, které mě činí. Nesnáším Android. Chtěl jsem se o ně s vámi podělit.

Než začnu svůj seznam pěti věcí, kvůli kterým nenávidím Android, musím říct, že jsem je nenapsal v žádném konkrétním pořadí. Jak přicházejí ke mně.

Platební metody aplikace

Bezpochyby se trh Android vyvíjel od svého založení v roce 2008, a to dokonce od loňského roku. Jedinou nevýhodou, kterou najdu, je: Jak je možné platit pouze kreditní kartou po 4 letech? Ne každý má kreditní kartu. Stačí se podívat na počet platebních metod, které nabízí obchod Apple nebo Amazon. A co podpora Paypal nebo dárkové karty? Mimochodem, můžete platit prostřednictvím PayPal v našem Centru aplikací. .

Aplikace lze zakoupit a prodat pouze v určitých zemích

Google chce být globálním hráčem v integraci Androidu s Google Play, ale zdá se, že malý detail byl zapomenut. Jak je možné v roce 2012 povolit prodej aplikací pouze některým zemím? A co je ještě horší, v mnoha zemích zatím není možné nakupovat aplikace. Nejen, že mě to otravuje, ale vůči majitelům zařízení v těchto zemích to připadá nespravedlivé, protože jsou v podstatě podvodní.

Hudba, knihy a filmy Google jsou k dispozici pouze v některých zemích

Na druhou stranu některé služby, jako je Google Music, Books and Movies, také nejsou celosvětově dostupné. Filmy Google přišly do Španělska nedávno a byl to můj den. Vadí mi to však také. Pokud to Apple dokáže, proč ne Google? Ve Spojených státech je samozřejmě všechno. Většina ostatních zemí však má pouze Google Play. Zde je malý seznam, který vám poskytne představu:

  • USA: Aplikace, filmy, knihy, hudba.
  • Velká Británie a Kanada: Aplikace, filmy, knihy.
  • Austrálie: Aplikace a knihy.
  • Japonsko a Španělsko: Aplikace a filmy.
  • Ostatní: Aplikace

Musím jít do root, abych měl aktualizace

Chcete-li získat nejlepší zážitek. Nechápej mě špatně. Rád se zakořením. Problém je v tom, že by se neměl používat, protože výrobci zařízení Android a Google musí problém s aktualizací a fragmentací vyřešit o něco lépe. Jak je možné, že vývojáři XDA a RootzWiki budou mnohem rychlejší než Google? Zlepšuje výkon kořenového zařízení 9 najednou. Doporučuji přečíst článek, kde můj kolega Fran vysvětluje, proč je CyanogenMod lepší než Google a jeho inženýři OEM.

Mám spoustu přátel, kteří museli čekat téměř půl roku, než aktualizace dorazí, protože nenainstalovali ROM, nebo ještě hůře, pozývám vás, abyste se učili a zakořenili.

Podpora starších zařízení je strašná

Stárnutí smartphonů přichází velmi brzy. Smartphone s životností jeden a půl roku již není způsobilý k aktualizaci. Výrobci téměř vždy používají stejnou výmluvu: „Hardware zařízení nás omezuje na aktualizaci pomocí ICS.“ Poté však přejdeme k vývojářům XDA, abychom zkontrolovali, zda Cyanogen nebo jiný významný vývojář aktualizoval telefon, který údajně nelze aktualizovat. S životností pouhých jeden a půl roku musím říct, že smartphone nevypadá starý.

To je pět věcí, které na Androidu zatím nesnáším. Kdo ví, může přijít více. Vlastně si myslím, že je lze shrnout do jediné věty: Google potřebuje homogenizaci. Tím mám na mysli jak služby, tak aplikace, které nabízí, a otázku aktualizací a fragmentace. Na závěr jen řekněte, že seznam věcí, které mám na Androidu rád, je mnohem komplexnější.

Co o tobě? Co na Androidu nesnášíte? Prosím, nestyďte se.