6 efektů používání Facebooku

Facebook Má již více než 1100 milionů uživatelů a tráví stále více času na sociální síti. Na druhé straně se studie účinků této populární sociální sítě znásobily.

O výsledcích studií o používání Facebooku se dá hodně mluvit. Uvádíme níže 6 facebookových efektů.

Facebook snižuje štěstí a pohodu

Studie University of Michigan říká, že časté používání Facebooku vede ke snížení pocitu krátkodobé pohody, takže jsme také méně šťastní.

Facebook zvyšuje naši sebeúctu

Facebook je v pořádku, tvrdí Jeff Hancock, spoluautor studie publikované v časopise Cyberpsychology, Behavior and Social Networking po boku Cataliny Tomy. Jinými slovy, tato studie ukazuje, že zvyšuje sebeúctu uživatele tím, že částečně ukazuje, jak se máme.

Facebook způsobuje psychologické poruchy

Larry D. Rosen, profesor psychologie na Kalifornské státní univerzitě, uvádí, že mladí lidé, kteří používají Facebook, častěji vykazují narcistické sklony, asociální chování a agresivní sklony.

Díky Facebooku se budete cítit méně sami

Matthias Mehl, profesor psychologie na Arizonské univerzitě, uvedl, že uživatelé Facebooku se cítí méně osamělí, protože jsou více sociálně propojeni.

Facebook probouzí naši závist a cítí se osaměle

Podle výzkumu provedeného dvěma německými univerzitami (Humboldtova univerzita a Darmstadtská technická univerzita) se uživatelé mohou cítit osamělí a žárlit. To vytváří frustraci a bolest.

Více přátel, více stresu

Čím více přátel budeme mít, tím více se podle zprávy z University of Edinburgh Business School budeme cítit ve stresu. Uvedený důvod je, že je pravděpodobnější, že ostatní rozladíme a urazíme.

Co si myslíte o používání a účincích Facebooku?