Activision nakupuje více než 5 000 milionů Candy Crush

Activision BlizzardSpolečnost získává výrobce videoher jako Hearthstone, Call of Duty nebo World of Warcraft KrálVývojáři úspěšné mobilní herní ságy Candy Crush.

Akvizice společnosti King Digital Entertainment společností Activision Blizzard, 5,364 milionu eur.

Candy Crush pro iPhone

King Digital Entertainment má komunitu hráčů. Více než 340 milionů uživatelů. Skutečný přechod!

Activision Blizzard vyplatí akcionářům 18 $ za akcii

Společnost, která stojí za hrami jako Candy Crush nebo Farm Hero, 4,7 milionu kapitálu v pondělíTo znamená, že Activision zaplatil 26% za nákup společnosti.

Motivace Activision ke koupi King Digital, nedostatek zkušeností a úspěchu na trhu mobilních her. Nikdo nepochybuje, že výhody hraní PC, video konzole a online her jsou brutální. Pouze 5% jejích příjmů však pochází z mobilních her.

Call of Duty Black Ops

Společnost King v poslední době pracuje Snižte svou finanční závislost na Candy CrushAplikace je však stále jedním z hlavních zdrojů příjmu.

Související | Tipy, tipy a rady pro Candy Crush Saga

Upřímně řečeno, 5 364 milionů eur z akvizice společnosti King Digital Entertainment společností Activision Blizzard je skutečný nesmysl, jelikož se společnost věnuje výhradně vývoji mobilních her pro iOS a Android.

Než půjdeme dále, společnost OMGPOP, která v roce 2012 vytvořila zábavnou mobilní hru Draw Something, koupila společnost Beats za 200 milionů dolarů na Facebooku, zatímco Apple koupil Beats za 3 miliardy dolarů. Rozdíl v nákupu krále je velmi špatný. Zajímavé, že?

Volání povinnosti

Více informací o iPadizate | Recenze Call of Duty Heroes

Co si myslíte o nové akvizici Activision Blizzard? Jaké hry připravíme pro iPhone a iPad pro rok 2016? Chystá se nový mobilní telefon Call of Duty?

Zdroj | IGN