Amazfit Verge 2: snímač srdečního tepu, EKG v reálném čase za 190 $, podpora NFC, GPS a 4G

Základní verze Amazfit Verge 2 bez monitorování EKG stojí 145 $, výměna přibližně 128 eur.

Před několika dny jsme vám ukázali sérii obrázků, které „odhalují“, jak by chytré hodinky vypadaly. Amazfit Verge 2. Dnes Huami oficiálně představila své nové chytré hodinky. Zařízení, o kterém nemůžeme říct, že je levné, ale za jeho peníze si budeme moci užít mnoho funkcí.

Amazfit Verge 2Amazfit Verge 2

Jestli on Prahová hodnota Amazfit bylo to spíš jako chytré sportovní hodinky, pak to Verge 2, Stratos více statusu. Tentokrát zapomínáme na plastové pouzdro a tělo tohoto Verge 2 je vyrobeno ze zirkoničité keramiky, což je materiál, který se ukázal jako velmi odolný a také poskytuje příjemnou texturu na dotek. Výroba hodinek se navíc skládá z 24 fází, což je proces, jehož dokončení trvá 35 dní.

Amazfit Verge 2Amazfit Verge 2

Obrazovka AMOLED má průměr 1,39 palce a má poměrně vysoké rozlišení: 454 x 454 pixelů. Jeho ochranu zajišťuje 2.5D tvrzené sklo. Vývojáři mají čtyři možnosti prohlížení obličeje.

Na úrovni procesoru vidíme přítomnost čtyřjádrového procesoru Qualcomm Snapdragon Wear 2500 s frekvencí 1,1 GHz. Hodiny mají 512 MB RAM a 4 GB eMMC flash paměťový modul. Zařízení používá integrovanou mapu – eSIM, kterou můžete vyhledávat (VoLTE). Tato eSIM je kompatibilní se všemi dopravci v Číně a v současné době není známo, zda tyto funkce uvidíme mimo Asii.

Amazfit Verge 2Amazfit Verge 2

Kapacita baterie je 420 mAh, ale autonomie je relativně malá: pouze 28 hodin. To je způsobeno mnoha funkcemi, které na zařízení tolik spotřebovávají. Pravděpodobně nejdůležitější funkcí je záznam EKG v reálném čase (elektrokardiogram).

Verze Amazfit Verge 2 s touto funkcí, Huangshan No. Tento čip, který je vybaven 1 čipem AI, poskytuje nejen přesné monitorování 24/7, ale také umožňuje rozpoznání srdečních patologií: arytmie a fibrilace síní.

Toto zařízení má NFC (což nám umožní platit přes AliPay, platit cestovní výdaje v dopravě a také komunikovat s jinými zařízeními včetně automobilů), GPS, Bluetooth 4.2 a samozřejmě Wi-Fi. Hodinky jsou také chráněny proti vnějším faktorům v souladu s třídou IP68.

Co se týče ceny základní verze Amazfit Verge 2 145 dolarů, asi 127 eur na výměnu. Verze podporovaná EKG stojí 190 dolarů, výměna přibližně 167 eur. Tato možnost není nejdražší, protože se jedná o verzi pro fanoušky The Avengers (Avengers) Omezeno na 5 000 jednotek a přibližně 189 eur jako náhrada za ty, jejichž cena se pohybuje kolem 215 $. Od dnešního dne si můžete koupit nejzákladnější verzi Amazfit Verge 2 z Číny, nejdražší varianty se začnou prodávat v červenci.

Zdroj: MyDrivers