AMD připravuje grafickou kartu založenou na GPU Navi 23

Vyjde v polovině příštího roku.

Podle zdroje založeného na informacích, které budou mít „znalé lidi“ o jeho plánech, AMDSpolečnost se připravuje na příchod nové 3D vlajkové karty. Karta, kterou většina lidí nazývá „Nvidia Killer“. AMD podle všeho pevně věří, že nový produkt bude mít mnohem vyšší výkon, než jaký dosahují grafické karty. Nvidia RTX 2080 Ti.

AMD GPU Navi 23AMD GPU Navi 23

Není to první pokus AMD o spuštění „zabijáka“, ale pravdou je, že se jí nepodařilo mít grafickou kartu, která byla považována za skutečnou konkurenci pro karty jejího velkého konkurenta Nvidia. Nejzajímavější na tomto úniku je, že pokud se AMD podaří vytvořit skutečného „Nvidia Killer“, bude muset být opravdu silný, protože tato karta bude uvedena na trh v polovině příštího roku. To znamená, že se musíte vypořádat s novou generací grafických karet Nvidia, jejichž výkon bude vyšší než u stávajících modelů řady RTX.

O slibné 3D mapě se toho ví málo. Bude postaven na základě GPU Navi 23 (společnost vydá jednodušší model založený na Navi 21) a bude poskytovat hardwarovou podporu pro technologii Ray Tracing. AMD 3D akcelerátory, které uvidíme příští rok, budou postaveny na architektuře RDNA 2. generace a budou vyráběny pomocí více než 7nm procesní technologie, takže nyní jde pouze o architektonické optimalizační pojmy. Energetická účinnost však bude přibližně na úrovni dosažené kartami série. Radeon RX 5700.

Očekává se, že Navi 23 bude pracovat s pamětí HBM, a mohlo by se jednat o paměť nové generace HBM2E s šířkou pásma až 920 GB / s a ​​kapacitou 32 GB. Ale zatím je to jen dohad.

Zdroj: WCCF | RedGamingTech

Zdravím z hloubky bytů.