Apple přestal podepisovat iOS 13.5.1

Jako obvykle po vydání nové aktualizace iOS, Servery Apple přestaly podepisovat verzi 13.5.1 IOS i iPadOS brání uživatelům v upgradu na tuto verzi po vydání iOS 13.6.

Důvodem, proč Apple přestal podepisovat předchozí verze, je to, že uživatelská zařízení může být ohrožen Proti zneužití nebo zranitelnosti zjištěným v předchozích verzích, ale jedním z hlavních důvodů je ne vždy útěk z vězení.

Apple vydal iOS 13.5.1 pro: Vypněte exploit umožňující útěk z vězení všech zařízení Apple Spravuje jej iOS 13.5. S iOS 13.5.1 již bylo možné útočit na zařízení spravovaná touto verzí.

Stále je to však možné skrz všudypřítomnou bezpečnostní díru. Zařízení spravovaná procesory Apple A7 až A11Prostřednictvím útěku z vězení checkra1n díky využití bootstrapu checkm8.

Je to možné, pouze pokud vaše zařízení není spravováno procesory A7 až A11 útěk z vězení iOS 13.5 a iPadOS 13.5, zařízení spravovaná přes Unc0ver a Odyssey. V současné době neexistují žádné zprávy naznačující, že iOS 13.6 bude náchylný k útěku z vězení, ale podle uživatele Twitteru @ _Simo36 by mohl být potenciálně zranitelný proti útěku z vězení.

Před několika dny jsem zveřejnil článek o výdrži baterie iOS 13.6. snížena u všech analyzovaných terminálů Ve srovnání s předchozími verzemi iOS budete muset vydržet do další verze Apple vydané iOSem, protože Apple se o to moc nestará a máte problémy s baterií, protože se nemůžete vrátit k předchozí verzi.