Banky a vláda nedovolí makléřské společnosti zahrnout …

Podle André Horty, makléře a generálního ředitele BitcoinToYou, se brazilská vláda a velké banky obávají dvou kryptoměn: Monero a Dash.

Někteří zákazníci požadovali Monero (XMR), zatímco Paxos Gold oznámil nové kryptoměny dostupné v mobilní aplikaci BitcoinToYou, včetně Nano, Stellar a ChainLink. Horta později zveřejnil, že vlády a banky neumožňují uvedení pouze společnosti Monero, ale také Dash.

Podnikatel anonymně uvedl, že se ho velké banky zeptají, zda jeho burza uvedla kryptoměny XMR a DASH, protože pokud by to udělal, jeho účet by byl zrušen. Údajné setkání s vládním činitelem nebylo podrobné.

Na druhé straně BitcoinToYou, EOS, Binance Coin, DogeCoin, Tron, NEO, ADA Cardano, Tezos, IOTA, Maker, DAI, Compound, BAT, ZRX (0x), BitTorrent (BTT), Decred (DCR) a Waves ve stejném příspěvku.

Někteří nadšenci kryptoměny na ochranu soukromí neměli rádi zprávy o Monero a Dash, ale obavy z bank a vlád by mohly skutečně zdůraznit potenciál těchto kryptoměn.

Proč se banky a vláda bojí Dash a Monero?

Dnes není novinkou, že měny jako Monero a Dash dávají bankám a zástupcům vlády zimnici. Německé ministerstvo hospodářství uvedlo, že Monero je pro současný bankovní systém větší hrozbou než bitcoin.

Ještě předtím, než Němci oznámili, bylo Japonsko od počátku roku 2018 pod tlakem, aby prostředníci vynechali XMR z knih obchodů. Krok stažení XMR prošel Japonskem, Jižní Koreou a mince je pro severoamerické makléře stále tabu a nedávno dorazila do Brazílie.

Do minulého měsíce neexistoval v Brazílii žádný makléř podporující společnost Monero, prodeje se uskutečňovaly výhradně prostřednictvím soukromých stránek, jako jsou Telegram, IRC kanály a LocalMonero. V současné době se na výpis páru Monero / BRL odvážil pouze NovaDax.

Dash, Monero a Zcash mají funkce, které chrání soukromí a anonymitu jejich uživatelů, což se může stát problémem pro banky a vlády.

Vláda znepokojuje zcela anonymní kryptoměny, protože je nemožné sledovat transakce a zdanit občany, stejně jako zabránit vyšetřování trestných činů. V případě bank může představa vlastnictví měny, která respektuje vaše soukromí, porušovat pravidla KYC a AML.

Mýlí se banky a vlády? Částečně ano! A podle vedoucího vývoje společnosti Monero v nadcházejících měsících hlavní právnická firma ukáže, že díky použití klíčů View Keys (klíčů k prohlížení transakcí) je kryptoměna v souladu s pravidly KYC a AML

Dokud budou bitcoiny existovat, budou snahy o zákaz Monera neškodné

Navzdory snahám o zákaz Monera to nebude možné, dokud bitcoiny budou existovat. Nový výzkum v oblasti kryptoměn, financovaný samotnou komunitou Monero, ukázal, že je možné převádět mezi Atomic Swaps, tj. Monero a Bitcoin, bez prostředníků.

Výsledkem je, že Monero může nadále existovat pouze na trhu s bitcoiny. Možná to sloužilo jako vedlejší řetězec pro ty, kteří potřebovali více soukromí a anonymity.

Je nemožné zakázat Monero, to, co dělají banky a vlády, nevyhnutelně zdržuje.

Materiál napsaný společně s Neto G.

Telegram Cointimes – Získejte nejdůležitější zprávy z trhu přímo z mobilního telefonu, aniž byste něco platili.