Číslo 14 pro LG G4

1. Jak rychle přistupovat ke kameře

Jakmile je telefon uzamčen, dvakrát klikněte na tlačítko snížení hlasitosti na zadní straně. Fotoaparát se aktivuje automaticky, aniž byste museli telefon odemykat.

2. Otevřete další nabídku jediným stisknutím

Dlouhým stisknutím tlačítka a posledních aplikací (čtverec) rychle vstoupíme do nabídky, kde jsou zobrazeny následující možnosti:

  • Přidat nebo odebrat aplikace
  • téma
  • Nastavení domovské obrazovky
  • Nastavení uzamčení obrazovky
  • Nastavení systému

3. Zakažte předinstalované aplikace

Jako obvykle u takových terminálů přichází LG G4 se značným počtem předinstalovaných aplikací, které nelze odinstalovat. Pokud ale chcete, aby byl váš telefon stále čistší, můžete tyto aplikace deaktivovat, aby se nezobrazovaly v hlavní nabídce. Chcete-li to provést, přejděte do nabídky „Aplikace“ v nabídce „Nastavení“. Zde vyberte typ aplikace, kterou chcete skrýt, zadejte ji a klikněte na tlačítko „Zakázat“.

deaktivovat předinstalované aplikace

Můžeme tedy deaktivovat předinstalované aplikace. / © ANDROIDPIT

4. Uspořádejte oznamovací panel

Přejetím z horního okraje obrazovky se zobrazí klasická nabídka oznámení pro Android. V horní části místní nabídka také zobrazuje signál WiFi, vibrace atd. Zobrazí se tam, kde jej můžete povolit nebo zakázat. Pokud přejdete na pravou stranu nabídky, poslední ikona je ikona „Upravit“. Vstupte do této části, abyste mohli měnit funkce, které tato nabídka zobrazuje, a rychle přistupovat k nejčastěji používaným možnostem.

5. Rychlý přístup k QMemo +

Abyste mohli psát a ukládat poznámky, aniž byste museli telefon odemykat, dvakrát stiskněte tlačítko pro zvýšení hlasitosti, když je obrazovka vypnutá, a budete mít přímý přístup k této aplikaci; zobrazí se nová otevřená poznámka, aniž byste ji museli ručně vybírat.

6. Povolte dvojité okno

LG G4 má funkci, která vám umožní otevřít dvě aplikace současně rozdělením obrazovky na dvě. Pro přístup k této funkci stiskněte čtvercové tlačítko telefonu ve spodní části obrazovky a v této nabídce vyberte možnost „Duální obrazovka“. Jakmile jste uvnitř, vyberte, které dvě aplikace chcete používat současně.

lg g4 dvojité okno

YouTube nahoře a Chrome dole. / © ANDROIDPIT

7. Pořizujte selfie bez stisknutí jakýchkoli tlačítek

Když je aktivována přední kamera, položte dlaň před telefon a po výzvě telefonu proveďte úder. Na obrazovce se objeví odpočítávání, které označuje, že fotografie bude pořízena do tří sekund.

8. Pořiďte fotografii pomocí hlasového příkazu

Fotoaparát LG G4 je navržen do detailů a umožňuje vám pořizovat snímky bez dotyku obrazovky. Cheatuje nejen dlaní, ale také hlasem. Pro aktivaci jednoduše aktivujte kameru a klikněte na ikonu matice vlevo nahoře. Kliknutím na ikonu totemu povolíte tento režim. Jakmile jsou aktivní, řekněte Cheese, Smile, Whisky, Kimchi nebo LG a fotografujte bez použití rukou.

Takže můžete začít fotografovat pouze svým hlasem. / © ANDROIDPIT

9. Pořiďte fotografii pomocí tlačítka hlasitosti

Kromě ostatních možností fotografování pomocí hlasu nebo rukou můžete také zvolit pořízení fotografie pomocí tlačítka hlasitosti, stačí zadat aplikaci fotoaparátu a stisknout jedno z tlačítek hlasitosti (nezáleží na tom, které) a pořídíte fotografii. Tato možnost je obzvláště pohodlná pro selfie.

10. Použijte LG G4 jako dálkový ovladač

Existují aplikace, které přemění jakýkoli telefon Android na dálkové ovládání, nejznámější je RemoteMouse. LG G4 však již má tuto funkci zabudovanou v telefonu. Chcete-li získat přístup, přejděte do nabídky aplikací a vyberte Rychlé dálkové ovládání. Uvnitř se zobrazí pokyny pro snadné připojení smartphonu k domácí televizi pomocí infračerveného senzoru (infračerveného).

11. Získejte přístup ke skryté Android hře Marshmallow

Jako každý telefon s Marshmallow, i vy máte přístup k skryté (a přehnaně komplikované) hře prostřednictvím nastavení terminálu s LG G4. Musíš jít Nastavení> O telefonu> Informace o softwaru a opakovaně klikněte na „verzi systému Android“. Jakmile jste uvnitř, několikrát stiskněte barevný Marshmallow a poté několik sekund držte prst.

Umírá za sekundu! / © ANDROIDPIT

12. Pořiďte čtyři selfie za sebou

Když je přední kamera otevřená, stisknutím a podržením tlačítka fotoaparátu spustíte čtyři intervaly selfie v řadě. Takže místo toho, abyste pořídili 40 fotografií, abyste zjistili, který z nich vypadá nejhezčí, to G4 udělá za vás.

13. Odstraňte umístění obrázků

Pokud máte obavy o soukromí, můžete ze svých obrázků odstranit metadata a odebrat umístění obrázků. Pro ně stačí přejít do aplikace galerie, otevřít fotografii a zobrazit nabídku (tři tečky) napravo od obrázku. Odtud uvidíte možnost „odebrat údaje o poloze“, klikněte na ni a údaje o poloze budou odstraněny.

14. Použijte multitasking s dvojitým oknem

S LG G4 máte příležitost pracovat ve dvojitých oknech se dvěma aplikacemi otevřenými současně. Pro tohle jděte tam Nastavení> Obecné a povolit „Dvojité okno“ v chytrých funkcích Po aktivaci funkce vyberte, že k ní máte přístup stisknutím čtverce na libovolné obrazovce a vyberte dvě aplikace, které chcete používat současně. Na obrazovce se nyní zobrazí dvě aplikace. Uprostřed uvidíte ikonu, pomocí které můžete maximalizovat jedno z oken, převrátit je, zavřít nebo přepnout aplikace.

displej lg g4

V LG G4 jsou také přítomna duální okna. / © ANDROIDPIT

Znáte nějaké další triky LG G4? Sdílejte to v komentářích.