Co je nového v nové verzi iOS 8 (I) společnosti Apple

new-ios-8

Před několika hodinami byla právě vydána zpráva o iOS 8, který se do našich zařízení dostane jako příští rok na podzim. Zařízení, která mohou nainstalovat tuto novou verzi iOS, jsou: iPhone 4s, iPhone 5, iPhone 5c, iPhone 5s, iPod 5 generation, iPad 2, iPad 3, iPad 4, iPad Air, iPad Mini a iPad Mini Retina. Vynechané zařízení již byl zkušený iPhone 4.

Podle Apple je iOS 8 určen pro vývojáře a širokou veřejnost. S iOS 8 Apple chce, aby ovládání našich zařízení bylo samozřejmostí, bez složitosti a každé provedené vylepšení má konkrétní účel, takže iOS se stává ještě efektivnějším, pokud je to možné. S novými funkcemi představenými v iOS 8 se používání iDevice stává od prvního okamžiku úžasným zážitkem a dnes se stává nepostradatelným, aniž by si to uvědomoval.

S iOS 8 společnost Apple poskytla vývojářům přístup k dalším nástrojům, jako je například možnost přidávat nové klávesnice. Více způsobů sdílení obsahu našeho zařízeníPoužívejte iCloud a Touch ID s aplikacemi třetích stran, mimo jiné.

Novinky na fotografiích

photos-ios-8

Od této chvíle každá fotografie, každá upravená nebo retušovaná fotografie, každé album, které v našem zařízení vytvoříme, Díky iCloud Photo Library bude k dispozici na všech zařízeních Apple, která přidružujeme ke stejnému účtu automaticky. Aplikace Fotografie nám umožní snáze najít naše oblíbené obrázky a znovu objevit to, co jsme dříve uložili, s novými a výkonnými nástroji pro úpravy přidanými do aplikace.

Pokud také vyhledáváme podle míst, aplikace nám dává možnost vyhledávat fotografie pořízené poblíž místa, které jsme nastavili a kategorizuje je po celá léta. Můžeme také opravit obrázky, které jsou nevědomky nebo kvůli spěchu horizont nakloněn.

Co je nového ve zprávách

zprávy ios-8

Jak to dokážeme u většiny aplikací pro rychlé zasílání zpráv, aplikace pro zprávy nám umožní přidávat hlasové zprávy a sdílet je s přáteli. Velmi Umožňuje nám odesílat video zprávy Ukažte, co v tu chvíli vidíte, sdílejte, kde jsme. Vylepšil se také způsob, jakým posíláme fotografie a videa v jediné zprávě.

Nový design

new-design-ios-8

Mezi novinkami, které jsme našli různé vizuální aspekty vylepšeny usnadnit uživateli interakci s naším zařízením, například:

  • Interaktivní oznámení. Nakonec nám Apple umožňuje reagovat přímo, když obdržíme oznámení, aniž bychom ho museli zapínat. Tímto způsobem můžeme na zprávy odpovídat, jakmile obdržíme oznámení, aniž bychom aplikaci otevřeli. Můžeme také přijímat nebo odmítat pozvánky na události, označovat e-maily jako přečtené nebo mazat, pokud jsou spam, komunikovat s připomenutími, komentovat stav Facebooku a mnoho dalších věcí.
  • Když dosáhneme multitaskingu, Nahoře se zobrazí lidé, se kterými jsme nedávno interagovali. Klikněte na kteroukoli z těchto možností a uvidíme možnosti odesílání zpráv, volání nebo volání pomocí FaceTime.

Co je nového v Mailu

novinky-mail-iOS-8

V aplikaci Mail máme tři hlavní inovace:

  • Když chceme během odpovědi na e-mail přidat obrázek z jiného e-mailu nebo textu, můžeme se posunout dolů v okně zprávy, vyberte obsah, který chceme zkopírovat, a pokračujte zpět do okna pošty, které jsme napsali.
  • Můžeme také Přidejte záložky do e-mailů jednoduchým přejetím zprávy doprava. Dříve jsme mohli smazat pouze dílčí nabídku, kde jsme ji mohli provádět, nebo jiné funkce. Pokud přejedeme prstem doleva, můžeme zprávu označit jako přečtenou.
  • Když obdržíme zprávu od osoby, která je na naší agendě, aplikace nám dává možnost přidat ji přímo.

Co je nového v Safari

Aplikace Safari byla přepracována tak, aby vypadala jako verze OS X.

  • Prezentace stránek, které jsme uložili poskytuje nám miniaturní pohled, namísto předchozí prezentace, která nám neumožňuje na první pohled určit, čemu odpovídají.
  • Přidán postranní panel, který přejdeme zprava zobrazit naše záložky, seznam pro čtení a sdílené odkazy.

Nové klávesnice

keyboard-ios-8

iOS 8 nám přináší jednu z největších změn od klávesnice prvního iPhonu. Po tomto, máme možnost změnit klávesnici na výběr nejvhodnější pro náš styl psaní.

Pouhými několika klepnutími můžeme napsat celou větuprotože při psaní se objeví slova přizpůsobená textu, který píšeme. Klávesnice iOS 8 se učí náš jazyk psaní pro každou osobu a nabízí nám sadu slov přizpůsobených našemu psaní. Tato nová klávesnice bude k dispozici ve 14 jazycích, včetně španělštiny.

Rodinné sdílení

rodinné sdílení-2

Rodinné sdílení je nepochybně velmi dobrý nápad. Nová aplikace, která bude k dispozici v systému iOS 8, Umožní nám sdílet věci důležité pro rodinu, jako jsou fotografie, videa, kalendáře iDevices, připomenutíPro náš klid v duši zahrnuji zjištění polohy našich dětí nebo příbuzných.

Také s rodinným sdílením, Můžeme sdílet veškerý obsah zakoupený na iDevice se zbytkem rodinyaž 6 zařízení. To znamená, že si můžeme koupit filmy, knihy, hry / aplikace a nechat je rodinným uživatelům stáhnout si je ihned po vybalení z krabice.

rodinné sdílení

Další novinka a určitě, abychom se vyhnuli dalším problémům s nákupy v aplikacích prováděnými dětmi majitelů zařízení a také jakýmkoli typem nákupů, které chcete provést v App Store, mu říkáme majitel účtu správce účtu obdrží zprávu s žádostí o souhlas člena rodiny s nákupem.

První dojmy ze systému iOS 8 nainstalovaného na iPadu