Co je USB OTG a jak funguje?

Toto je jedna z funkcí, které si ve specifikaci našeho smartphonu nevšimneme. Od roku 2013 se stal standardem téměř pro všechny řady a dnes je vzácné najít zařízení Android bez podpory USB OTG. Vysvětlíme, co je OTG a jaké možnosti nabízí.

Co je OTG?

OTG znamená „na cestách“, například „na cestách“, a označuje jakékoli zařízení, které lze připojit přes USB port, jako je myš, USB klíč, pevný disk nebo klávesnice.

OTG znamená, že můžeme připojit a odpojit zařízení USB k jakémukoli jinému terminálu, aniž bychom museli restartovat systém nebo něco podobného. Technologie USB OTG umožňuje rozšířit hardware terminálu za běhu operačního systému.

Pro OTG USB klíčenku, smartphone a počítač. / © ANDROIDPIT

Může se zdát hloupé připojit USB a rychle ho rozpoznat jako externí zařízení. Ale ve skutečnosti v technologii, která trvala roky a nyní dělá zázraky.

Jak funguje OTG?

Provozování USB OTG je stejně jednoduché jako jeho připojení. Jak víte, typ USB, který má většina smartphonů, je USB typu micro B a některé začaly být USB typu C.

Například pro použití standardní USB paměti s naším smartphonem potřebujeme adaptér USB OTG mezi typem A a typem micro B.

androidpit usb otg 2

Kabel USB adaptéru od typu A po mikro typ B pro smartphony.

S tímto adaptérovým kabelem budeme moci k chytrým telefonům připojit jakýkoli druh zařízení a používat jej jako tradiční počítač.

Existují také zařízení, jako jsou USB flash disky, které již mají oba typy USB konektorů pro použití v počítači i smartphonu.

Co se mohu připojit ke smartphonu přes USB OTG?

Díky této technologii budete moci ke svým smartphonům připojit jakékoli USB zařízení, které vás napadne. Od USB flash disku, myši nebo klávesnice až po řadič PlayStation (řadiče konzoly mají někdy problém, protože mají poněkud proprietární ovladače).

Androidpit s7 podvádí 1135

Používání klávesnice a myši na Galaxy S7 edge. / © ANDROIDPIT

Pokud máte konkrétní zařízení, které potřebujete ovládat pomocí počítačového programu, nemusí fungovat, ale kromě toho můžete ve svém smartphonu používat téměř cokoli. Například díky OTG můžeme posílat naše fotografie přímo z fotoaparátu na tiskárnu, připojit klávesnici k našemu tabletu nebo přenášet soubory mezi dvěma smartphony pomocí kabelu.

Už jste tuto funkci vyzkoušeli?