CTL Tx1: Chrome OS, 2K displej a tablet se šestijádrovým procesorem

Na trhu není mnoho tabletů s operačním systémem Chrome OS … Kromě nových tabletů spuštěných společností Google jsem do dnešního dne nevěděl nic jiného … ale tento je, CTL Tx1s tabletem Chrome OS2K displej a šestijádrový procesor. Než začnete hledat toto zařízení na internetu, řekněte si, že je určeno pro vzdělávací instituce … takže je nepravděpodobné, že ho uvidíte v ruce.

CTL je dobře známý studentský výrobce počítačů. Takže tablet Tx1 zaměřuje se také na praxi v oblasti vzdělávání. Mezi funkcemi CTL Tx1 vyniká, že nepracuje s operačním systémem Android nebo Windows 10, ale používá Chrome OS. Ale zbytek jeho technických vlastností není vůbec špatný.

CTL Tx1CTL Tx1

Vzhledem k tomu, že na operačním systému Chrome OS není mnoho tabletů, měl by Tx1 vyniknout. Tento tablet má 9,7palcovou obrazovku s rozlišením 2048 x 1536 pixelů, podporu digitálního pera Wacom EMR, šestijádrový procesor (čtyři ARM Cortex-A53 a dvě jádra Cortex-A72), 4 GB RAM a 32 GB vnitřní paměti. Má také slot pro kartu microSD, fotoaparát s rozlišením 2 a 5 megapixelů a port USB-C. Zařízení je kompatibilní s aplikacemi v katalogu Google Play.

Deklarovaná autonomie CTL Tx1 je asi 10 hodin. Inovace budou zpřístupněny vzdělávacím institucím v USA a Evropě, zjevně ke konci příštího měsíce. JE Cena CTL Tx1bohužel neznámý.

Zdroj: Slashgear

Zdravím z hloubky bytů.