DDR4 postupuje s moduly DDR5 hned za nimi

Mnoho Američanů v současné době pracuje, studuje a odpočívá doma, přičemž průměrný počítač je hitem v oblasti přenosu dat, paměti a spotřeby energie. Začátkem tohoto léta společnosti jako Micron a Samsung oznámily, že dělají obrovský skok ve výkonu. Paměť v akci s DDR5. I když nová verze vypadá, že ji máme, stále zbývá nějaký čas, než budou dnešní počítače a servery navrženy tak, aby vyhovovaly DDR5. Mezitím, abychom pomohli snížit křivku poptávky po rychlejších rychlostech dat, vyšší hustotě DDR4, vyšší rychlosti a rychlejší odezvě funkce byla upgradována. Zde je několik nových vylepšení DDR4 pro zachování paměti ve vaší hře A.

Micron se chystá hrát

Globální značka spotřebitelských pamětí a počítačových úložišť Micron Micron Crucial nedávno oznámila limitovanou edici DRAM hry Crucial Ballistix MAX 5100. Tato paměťová karta je součástí produktového portfolia Crucial Ballistix, určeného speciálně pro hráče.

Crucial poskytuje přizpůsobitelné moduly DRAM spolu s hliníkovým rozdělovačem tepla, který zajišťuje maximální odvod tepla. Obrázek s laskavým svolením Crucial od společnosti Micron

Tento modul DRAM dokáže přenášet data rychlostí 5 100 MT / s (mega přenosy za sekundu), což je značně nad průmyslovým standardem 3 200 MT / s. Teresa Kelley, viceprezidentka a generální ředitelka spotřebitelských produktů společnosti Micron, kolik stojí DDR4 “Byli jsme první, kdo spustil DDR4, který dal LED do DRAM pro hraní her, a nyní naše nejnovější paměť Crucial Ballistix poskytuje vyšší snímkovou frekvenci, což hráčům dává ostřejší výhodu.” a lepší výkon systému. ”

SMART Modular Technologies představuje NVDIMM

Dalším hráčem ve vývoji DDR4 je SMART Modular Technologies. Vývojář paměťových modulů, úložných produktů v pevné fázi a hybridních řešení nedávno sdílel novinky o energeticky nezávislých energeticky nezávislých paměťových modulech typu dual-in-line (NVDIMM). Moduly jsou k dispozici ve verzích 16 GB a 32 GB. Tyto moduly poběží rychlostí 3 200 DDR4. NVDIMM jsou nezbytné pro přenos dat citlivých na velké objemy, protože v případě výpadku napájení nebo výpadku napájení budou chránit všechna data až do obnovení napájení. Malcolm Humphrey, viceprezident společnosti Micron pro marketing v oblasti výpočetní a síťové činnosti společnosti, vysvětluje, že paměťový modul je určen pro dynamická prostředí.

Paměťový modul SMART

Paměťový modul SMART bude mít vysokou hustotu 32 GB, což umožní přidávat více čipů a přenášet více signálů. Obrázek použit s laskavým svolením SMART Modular Technologies

„Podniky, které potřebují flexibilní paměť a úložiště, aby zajistily nepřetržitou dostupnost důležitých informací, budou těžit z NVDIMM od společnosti SMART,“ vysvětluje zařízení SMART, které bude zahrnovat technologii Micron DDR4 DRAM spolu s vyráběnými vysokorychlostními deskami plošných spojů. mohou interně pracovat s neomezeným zápisovým odporem.

Lexar, nový hráč, zrychluje datové rychlosti

Lexar je společnost známá pro karty SSD, flash disky, paměťové karty a čtečky karet. Každá technologie má vlastní specializovanou laboratoř zajišťování kvality, která umožňuje rozsáhlé testování před vydáním nového zařízení. Společnost Lexar se připojila k iniciativě, jejímž cílem je uspokojit křivku poptávky po vyšších rychlostech dat, vyšší šířce pásma a nižší spotřebě energie. Dva nové paměťové moduly DRAM společnosti nabízejí špičkový výkon pro zvýšení rychlosti. domácí počítače. Paměť notebooků Lexar DDR4-2666 SODIMM a paměť Lexar DDR4-2666 UDIMM pro stolní počítače fungují na 1,2 V a poskytují rychlost 2666 MT / s. I když ostatní výrobci, jako je Micron, vytvářejí nejlepší herní zážitek s rychlostí 1 100 MT / s, současná domácí práce společnosti Lexar se zaměřuje na studenty a učitele.

Nová paměť Lexar pro stolní a přenosné počítače poběží vyšší rychlostí než průměrné domácí počítače, což z nich činí užitečnou volbu pro práci z domova. Obrázek s laskavým svolením Lexar

„Zatímco vzdálená kancelář a všudypřítomné učení rostou, naším cílem je i nadále nabízet produkty, které nabízejí vynikající kvalitu a výkon, abyste mohli vytvořit Smart Study Room nebo Smart Classroom pro nejlepší uživatelský zážitek,“ řekl. Přestože je Mick Chen, generální ředitel společnosti Lexar, pro paměťovou hru Lexar poměrně nový, společnost zůstává v boji za vyšší rychlost dat.

DDR4 stoupá, zatímco DDR5 zaostává

Zatímco konstrukčními vlastnostmi DDR4 byly původně 2 GB paměti a 1 600 MT / s rychlost paměti, toto zvýšení bylo přeloženo do 64 GB možnosti paměti s datovými rychlostmi dosahujícími 3 200 MT / s. Zatímco DDR5 nabídne dvojnásobnou přístupovou paměť a nižší spotřebu energie, skutečným tahem je rychlost přenosu dat. Micron podle všeho pokračuje ve vylepšování DDR4 s Critical Ballistix na 6666 MT / s. . Když však byla DDR5 plně realizována, odhady ji nastavily na rychlosti nad 8 400 MT / s.

Očekává se, že DDR5 bude velkým krokem od DDR4 s nižší spotřebou energie, vyšší hustotou pro rychlejší přenos dat a silnějším zpracováním signálu. Obrázek s laskavým svolením společnosti Micron Technology

Implementace paměti DDR5 může nějakou dobu trvat, protože datum vydání bylo kvůli aktuálnímu ohnisku zpožděno. Ale jak ukázaly společnosti jako Micron, Lexar a SMART Modular Technologies, není to žádný důvod ke zpomalení postupu nových modulů DDR4.