Instagram ohrožuje miliony hesel, vaše?

Instagram došlo k problému s vnitřní bezpečností zachytil miliony hesel uživatelů. Jedná se o závažnou chybu, která ukazuje, že chyby jsou zasaženy také mateřskou společností Instagramu Facebook.

Ve skutečnosti byl incident objeven v lednu a v polovině března vyšlo najevo, že stovky milionů hesel Facebook Lite nebyly chráněny. V té době se počet lidí postižených na Instagramu odhadoval na „desítky tisíc“, nyní se však zjistilo, že existují „miliony“, aniž by byla uvedena přesná čísla.

Zdrojem problému je a seznam hesel Z Instagramu nezašifrované uloženy interní servery Společnosti. Více než 2000 zaměstnanců společnosti mělo přístup k těmto datům, což pro účty představovalo bezpečnostní riziko, což je v rozporu s běžnými zásadami společnosti.

20 uživatelů bude sledovat na TikToku

Dostupný software umožňuje ukládání šifrovaných hesel a algoritmus porovnává přihlašovací údaje s těmito šifrovanými hesly, aby ověřil naši identitu. Systém, který Instagram používá, ale z nějakého důvodu selže.

Selhání je a vnitřní kontrolaa v zásadě neexistují žádné důkazy o tom, že by někdo ve společnosti někdy našel a zneužil nezašifrované informace. Každopádně Instagram informovat každého z dotčených uživatelů aby mohli změnit svá přístupová pověření.

Po skandálu Cambridge Analytica byly na Facebooku objeveny různé problémy s ochranou soukromí, milion hesel z Instagram položený Nebezpečí jsou jen jedním dalším příkladem. Je zřejmé, že k detekci těchto událostí ak získání důvěry uživatelů v budoucnu jsou nutné interní audity.

Proč vidím oříznuté příběhy Instagramu?

Co si myslíte o zabezpečení Instagramu? Obáváte se, že byla hesla vašich sociálních médií prolomena?