Jak připojit iPhone k televizi

iPhone připojený k televizi

Mnozí z vás určitě nechali svůj starý notebook na poličce nebo v zásuvce a nemáte v úmyslu jej hned vyměnit, protože můžeme dělat cokoli z našeho iPhonu nebo iPadu a také ukázat veškerý jeho obsah. Naše zařízení na velké obrazovce v našem obývacím pokoji. Apple nám nabízí různé způsoby, jak: Připojte iPhone nebo iPad k televizi. Pokud se chceme připojit k našemu počítači, samotná společnost nám nabízí různé možnosti, kabelové nebo bezdrátové.. Máme však i jiné možnosti, než to Apple projde.

Některé z aplikací dostupných v App Store, které nám umožňují vychutnat si streamovaný obsah, vývojáři deaktivovali funkci AirPlay. umožňuje nám zobrazit obsah našeho zařízení na obrazovce našeho obývacího pokoje Přes Apple TV. Naštěstí nelze zakázat možnost zobrazit obsah vašeho iPhonu nebo iPadu pomocí kabelu, takže obsah těchto aplikací je na našem iPhonu nebo iPadu.

Airplay

Většina uživatelů jsou ti, kteří začínají svůj notebook odkládat pro nedostatek použití, protože můžete provádět téměř stejné úkoly jako iPhone nebo iPad a vždy ušetřit vzdálenosti. Jak se vyvíjejí smartphony, nejen iPhony, prodej počítačů klesá na historickou úroveň a trend se nemění. Téměř 90% zařízení připojených k internetu pomocí operačního systému Windows v roce 2008, ale již několik měsíců Android se stal nejpoužívanějším operačním systémem pro připojení k internetuTo odráží změnu trendu, kterou trh zažil v posledních letech.

Připojte iPhone k televizi bez kabelů

Apple TV

Nejlepší způsob sdílení obsahu vašeho iPhonu, iPodu touch nebo iPadu je protokol AirPlay vytvořený společností Apple. umožňující výměnu video obsahu, hudby nebo obrázků s TV nebo audio systémem. AirPlay vyžaduje, aby byl odesílatel i přijímač připojeny ke stejné síti WiFi a jak název napovídá, komunikace probíhá bez jakéhokoli typu kabelu.

Je to dokonalé zařízení pro prohlížení obsahu našich Apple TV, iPhone, iPad nebo iPod touch na naší domácí televizní obrazovce. V průběhu let byly funkce nabízené Apple TV rozšířeny zejména po příchodu 4. generace Apple TV, zařízení s vlastním obchodem s aplikacemi, které nám umožňuje využívat pouze hudební služby. Streamování jako Netflix, HBO, Hulu … ale také nám umožňuje užívat si iOS hry na velké obrazovce v našem obývacím pokoji bez nutnosti sdílení nebo zrcadlení obrazovky, pokud přizpůsobí rozhraní tomuto zařízení.

Pokud chcete v televizi zobrazovat pouze obsah svých zařízení iOS, Apple TV 3. generace je víc než dost. Třetí generace Apple TV se přestala prodávat krátce poté, co byl model 4. generace uveden na trh před něco více než rokem, stále jej však dnes můžeme najít na internetu za přibližně 60 eur. Nebo se můžeme rozhodnout jít na trh z druhé ruky, kde ho najdeme levněji.

Vlastně Apple nám nabízí dva modely Apple TV, 32 a 64 GB.. Apple TV 4. generace stojí 179 EUR a model 64 GB je k dispozici za 229 EUR v Apple Store Online. Toto zařízení Není k dispozici na Amazonu Skutečnost, že služba Amazon pro streamování videa není nainstalována lokálně na zařízení, je více než dostatečným důvodem, proč generální ředitel společnosti Amazon odmítl toto zařízení prodat.

Mac nebo PC připojený k televizi

Mac nebo PC připojené k televizi pomocí AirPlay

Pokud má náš obývací pokoj připojený k televizoru Mac Mini jako multimediální centrum, můžeme také použít funkci AirPlay. Aby váš Mac začal nabízet tuto službu, musíme používat aplikace jako AirServer, Reflector 2, LonelyScreen nebo 5KPlayer. Cena prvních dvou aplikací byla 13,99 EUR, respektive 14,99 EUR 5KPlayer a LonelyScreen jsou zcela zdarma. 5K Player je navíc kompletní videopřehrávač kompatibilní s téměř všemi formáty.

Tímto způsobem můžeme sdílet obsah našich iPhone, iPadů a iPodů touch přímo na obrazovce našeho obývacího pokoje pomocí jedné z těchto aplikací nainstalovaných na našem počítači Mac připojeném k naší televizi. aniž byste museli kupovat adaptéry, zařízení nebo kabely. AirServer, Reflector 2, LonelyScreen a 5KPlayer jsou k dispozici pro ekosystém Windows a macOS.

Připojte iPhone k televizi pomocí kabelů

Mac připojený k televizi

Mac připojený k televizi pomocí QuickTime

Pokud nechceme instalovat žádné aplikace na náš Mac, abychom povolili funkci AirPlay můžeme vytvořit místní aplikaci QuickTime. Již několik let nám Apple umožňuje zobrazovat obsah našeho zařízení přes QuickTime, dokonce i zaznamenávat vše, co se zobrazuje na obrazovce. Chcete-li to provést, jednoduše připojte náš iPhone, iPad nebo iPod touch k počítači Mac pomocí kabelu Lightning.

Adaptér konektoru Lightning na VGA

Adaptér konektoru Lightning na VGA

Pokud naše televize v důchodu bude dál bojovat a my ji neplánujeme nahradit. Nebo i když náš televizor s připojením HDMI tento typ bezplatného připojení nemá, Adaptér Lightning na VGAadaptér, který zobrazuje pouze obraz našeho zařízení na obrazovce naší televize nebo monitoru (pokud se jedná o tento případ), protože takové spojení nemůže přenášet zvuk, jako to můžeme dělat u Lightningu. HDMI.

Pokud máme poblíž stereo, můžeme připojit připojení sluchátek našeho zařízení Abychom nemuseli poslouchat obsah se zvukem našeho zařízení. Nebo pokud máme bluetooth reproduktor, můžeme poslat zvukový signál do tohoto zařízení. Nebo můžeme k zařízení připojit bluetooth náhlavní soupravu a užít si zvuk, aniž bychom někoho rušili. Jak vidíte, všechno má řešení.

Konektor Lightning na VGA V Apple Store má cenu 59 eur. Stejný oficiální pořadač, který je čas od času podepsán společností Apple, je k dispozici k prodeji na Amazonu.

APPLE MD825ZM / A – adaptér pro připojení iPhone k TV

Oficiální kabel Lightning na HDMI

Oficiální kabel Lightning na HDMI

Oficiálně známý jako Lightning Connector to Digital AV Adapter. Tento kabel, jehož cena v Apple Store činí 59 eur, nám dává Přehrávejte obsah našeho iPhonu, iPadu a iPodu touch s konektorem Lightning až do rozlišení 1080p Televizor, projektor nebo obrazovka kompatibilní s HDMI je více než dostatečná definice pro televizi s úhlopříčkou 32 palců a více, ale pokud máte televizor s úhlopříčkou 50 palců nebo větší, může to být trochu podhodnocené. Tímto způsobem budeme moci sledovat fotbalové zápasy, televizní seriály nebo filmy v televizi, projektoru nebo na plátně z našich zařízení iOS.

Tento adaptér nám poskytuje vstup HDMI a konektor Lightning, abychom mohli zařízení nabíjet a zároveň spotřebovávat obsah na velké obrazovce. Aby se svázal měli bychom také koupit kabel HDMIprotože neobsahuje adaptér. Pokud tento adaptér nespěcháme, můžeme pravidelně navštěvovat Amazon, kde je tento adaptér někdy v prodeji.

Apple MD098BE / A – Lightning Connector to Digital AV (HDMI) Adapter

Upřímně řečeno pokud nechceme utratit peníze, které tento adaptér stojíMůžeme používat neoficiální adaptéry, které jsou k dispozici na eBay i Amazonu, ale postupem času přestanou fungovat, protože Apple zjistí, že je to neoficiální, a umožní nám je používat. Kromě toho je kvalita konstrukce a materiálů velmi žádaná.

Znáte nějaký jiný způsob, jak to udělat? Připojte iPhone k televizi?