Jak zobrazit krok za krokem pravítko

Word má k dispozici řadu nástrojů, takže můžete bezchybně prezentovat jakýkoli dokument. Jedním z nejpoužívanějších je pravidlo, takže tímto způsobem můžete dokonale ovládat okraje a kóty bez jakýchkoli chyb.

Uvidíme tedy v tomto článku způsob zobrazení pravítka ve slově krok za krokem se naučíte, jak jej používat. Promluvíme si také o několika užitečných věcech, které pro vás určitě budou fungovat, jakmile jej začnete používat.

Jak zobrazit pravítko v aplikaci Word

Je docela snadné aktivovat pravidlo v aplikaci Word. První věc, kterou byste měli udělat, je „Pohled” který z nich je nahoře. Poté jasně “PravítkoStiskni to.

Okno aplikace Word musí být maximalizováno, aby se zobrazilo. Chcete-li pravítko skrýt, postup opakujte.

Změňte jednotku pravítka

Ve výchozím nastavení se pravítko aplikace Word zobrazuje v palcích. To není přesně to, co většina z nás používá. Proto to musíte změnit, jak to změníte? Jednoduše budete muset kliknout na „Archiv„A poté přejděte do sekce vlevo dole“Volby“.

Když se ocitnete mezi možnostmi. Měl bys jít “Dále“. V této sekci najdete spoustu možností. To, co nás zajímá, je o něco více níže “Ukázat“. Zde uvidíte možnost „Zobrazit měření v jednotkách:“.

Jak vidíte, ve výchozím nastavení je nakonfigurován PalecJediné, co musíte udělat, je kliknout a zobrazí se nabídka možností. Můžete jej změnit na centimetry, milimetry, body nebo piky.

Nastavení pravidla v aplikaci Word

Ve výchozím nastavení pravítko zobrazuje velikost dokumentu na základě velikosti stránky. K úpravě formátu však lze provést několik změn.

Odsazení vlevo: zde můžete posouváním upravit levou odrážku odstavců, které jste aktuálně vybrali. Můžete si vybrat jednu nebo více.

Francouzská sangria– Toto odsazení ponechá první řádek, ale vyrovná ostatní. Před přesunutím musíte vybrat odstavce, které chcete změnit.

Odsazení prvního řádku: v podstatě to, co dělá, je zalomení prvního řádku textu při zachování všech ostatních řádků stejných. Byla by to normální sangria.

Nejlepší prostorJednoduše řečeno, toto je horní okraj obrázku.

Pravé odsazení: málo vědy. Můžete nastavit správné odsazení.

V ideálním případě začnete testovat, jak pravidlo Word funguje v testovacím textu, což může být docela užitečné v mnoha dokumentech.