Jaký je původ a vývoj internetových prohlížečů?

Dnes je používáme téměř neustále na počítačích i mobilních zařízeních.. To ještě neznamená, že víme, odkud pocházejí, kdo jsou jejich nejlepší účastníci právě teď, nebo jak se vyvíjeli.

Mluvíme o prohlížečíchVzhledem k tomu, že internet je starý půl století, zdálo by se téměř nemožné hovořit o této službě, aniž bychom o nich přemýšleli, a proto se je pokusíme hlouběji analyzovat níže.

Myšlenka tohoto článku je později Prozkoumejte, jak se zrodily webové prohlížečeJaké byly první výrazy tohoto druhu programu a dále, jaké jsou nejlepší prohlížeče, které dnes můžeme najít.

Kdy byly vytvořeny webové prohlížeče?

Takže začneme znovu, to je asi mluvit trochu o tom, kdy byly vytvořeny webové prohlížeče. Nejprve je třeba o tom říci, že jejich první příklad se objevil až v roce 1993.

Mluvíme o Mosaic, platformě, která nějak umožňovala první jízdy. To je, i když již dříve proběhly nějaké obecnější testy na webu, ale nebyl příliš velký.

Postupem času se objevilo mnoho dalších prohlížečů.některé byly tak úspěšné, že na trhu přežily mnoho let, jiné byly kratší.

Webové prohlížeče v průběhu času

World Wide Web, 1990

Jak jsme již řekli dříve, WWW, které dnes všichni známe, byl prvním konceptem moderního prohlížeče. V tomto případě mluvíme o prohlížeči vyvinutém Timem Berners-Lee, otcem internetu. To je však pro všechny odborníky důvod, proč to nelze považovat za prohlížeč a někteří přejdou rovnou k dalšímu.

NCSA Mosaic, 1993-1998

A když to řekneme, máme na mysli Mosaic, samozřejmě jeden z prvních prohlížečů v historii a v té době extrémně populární prohlížeč. Vyvinuli Marc Andreessen a Eric Bina z Národního centra pro superpočítačové aplikace nebo NCSA. Jistě, šlo o placený program, ale spousta uživatelů se do něj přesto rozhodla investovat.

Netscape, 1994-1997

Nyní pro širokou veřejnost může být první prohlížeč, který znají, jen jedním z následujících dvou. Prvním z nich byl Netscape, který jaksi vyřadil Mosaic z důchodu, protože byl mnohem rychlejší a úplnější než ten předchozí. Problém, který měl, byl ten, že se brzy objevila tvrdá konkurence: Internet Explorer.

Internet Explorer, 1995

A pokud existuje prohlížeč, který označuje uživatele po celé generace, nepochybujeme o tom, že se jedná o jeden z nejznámějších prohlížečů všech dob a jeden z nejpoužívanějších let a let. Zatímco Microsoft se nedávno rozhodl odejít, aby ustoupil Edge, pro mnoho lidí je Internet Explorer stejný jako obecně nazývaný prohlížeč.

Mozilla Firefox, 2002

Pravděpodobně jedním z nejznámějších prohlížečů všech dob je Mozilla Firefox, o tom musíme říci, Internet Explorer se dívá na to nejlepší v nejlepším, mnohem rychleji než Microsoft, a umožňuje mnoho kromě otevřeného zdroje. pokročilejší uživatelé si jej mohou přizpůsobit.

Opera, 2002

I když nemá název Internet Explorer nebo Mozilla Firefox, je to další prohlížeč, který vždy zůstal na druhé linii popularity. Pocházející z Norska, v té době něčeho neobvyklého, byl také hodným konkurentem předešlých dvou díky své rychlosti a jednoduchosti, kterou ukázal, a kombinoval tak nejlepší vlastnosti dvou referencí té doby.

Safari, 2003

Dalším prohlížečem, který se liší od svých předchůdců a je stále dobře známý, je Safari. Co se stane v jeho případě je, že to bylo vyvinuto společností Apple pro své počítače, mobilní telefony a tablety, takže její veřejný potenciál se poněkud zmenšil. Každopádně je to jeden z nejlepších prohlížečů současnosti a většina z těchto lidí si ho nakonec vybere.

Google Chrome, 2008

A dostaneme dnešní nejslavnější prohlížeč, nebo alespoň ten s nejaktivnějšími uživateli za měsíc. Samozřejmě mluvíme o Google Chrome, platformě, která vyletěla z reputace Androidu, ale také dokázala zcela dobýt uživatele počítačů.

Nejznámější prohlížeče

Ačkoli jsme již zkontrolovali prohlížeče, které z nějakého důvodu dokázaly psát historii, v řádcích níže jsme nechtěli přestat sledovat, co se podle nás děje. dnešní nejslavnější prohlížeče, to nejlepší, co si můžete vybrat:

Google Chrome

Tady toho není moc co říct. Google Chrome je dnes nepochybně nejlepším dostupným prohlížečem, a to nejen proto, že je nejrychlejší, ale také proto, že se synchronizuje s dalším obsahem lidí Google, který je neustále aktualizován. Pokud dodáme, že jej můžeme nainstalovat na téměř jakékoli zařízení synchronizací obsahu a předvoleb, není toho moc co dodat.

Mozilla Firefox

Navzdory rychlému vyhledávání v prohlížeči je to velmi dobrá alternativa, kterou doporučujeme uživatelům, kteří věnují zvláštní pozornost navigačním programům s otevřeným zdrojovým kódem. I když to nevypadá tak moderně jako Chrome, je pravda, že má spoustu atraktivních možností přizpůsobení, takže pokud se vám nelíbí Google, měli byste to zkusit.

Opera

Další z vysoce doporučených prohlížečů této doby. Ve vašem případě musíme říci, že má stejná rozšíření jako Google Chrome, takže vám nebudou chybět. Kromě toho jsou jeho funkce velmi podobné funkcím předchozích prohlížečů, s ohledem na skutečnost, že má velmi jednoduchý aspekt, který si můžeme přizpůsobit, jak chceme.

Safari

Mluvili jsme o tom trochu v předchozích řádcích, a to je, že Safari je téměř výchozí prohlížeč pro lidi se zařízeními Apple, protože byl vyvinut speciálně pro tato prostředí. I když to není tak atraktivní jako ostatní, perfektně se integruje do prostředí kalifornské firmy, je efektivní a stabilní, a to je velmi cenná věc.

Microsoft Edge

Nástupce aplikace Internet Explorer, zodpovědný za návrat Microsoftu k úspěchu, který měl v té době s Internet Explorerem. I když zatím nemá problémy s ostatními, jako je Chrome nebo Firefox, pokud jde o statistiky používání, pravdou je, že není pochyb o tom, že je to velmi dobrý prohlížeč a má také obrovský potenciál pro tuto práci. Nahromadil se na něj Redmondův podpis.

Maxthon

Je to jeden z nejrychlejších prohlížečů současnosti, prohlížeč, který vyniká, zejména proto, že má design, který nám bude připomínat, co Internet Explorer v té době nabízí. Kromě toho vyniká tím, že je kompatibilní s většinou mobilních operačních systémů, které můžeme zmínit, jako jsou iOS a Android.

Vivaldi

Přestože je jedním z nejnovějších prohlížečů na trhu, musíme říci, že Opera má určité potvrzení, protože ji vyvinuli samotní tvůrci. Jedna z hlavních funkcí, kterou v něm můžeme najít, přímo souvisí se zahrnutím vyhledávacího modulu Blink.

Skener delfínů

A pokud máme mobilní zařízení Android, skončíme s jednou z nejlepších alternativ, kdykoli chceme surfovat na internetu. Mluvíme o Dolphin Browser, prohlížeči, který v poslední době nepřestal růst. Z jeho hlavních funkcí můžeme zmínit některé z jeho rychlosti, stejně jako schopnost kreslit na obrazovku, což je jedna z nejzajímavějších funkcí na trhu.

Jak fungují prohlížeče

Ale, Přemýšleli jste někdy nad tím, jak fungují prohlížeče? To je zajímavá otázka, protože i když z nich většina z nás těží každý den, máme opravdu malou představu, jak ve většině případů fungují.

V tomto smyslu musíme říci, že to jsou platformy, které jsou odpovědné. Vyžádejte si zdroje ze serverů každého webu, který se uživatel rozhodne zobrazit v okně. Když mluvíme o zdrojích, PDF, obsahu HTML atd. Mluvíme o.

Samozřejmě byly vyvinuty prohlížeče, které umožňují interpretovat veškerý tento obsah, takže vidíme překlady, nikoli kód, který je podporuje. Ačkoli mezi prohlížeči existují rozdíly, téměř všichni sdílejí určité funkce:

  • Lišta adresy nebo lišta URL
  • Ukazatele
  • Tlačítka vpřed, vzad, aktualizace atd.
  • Sekce vyhledávání
  • Tlačítko Domů

Prohlížeče, jak vidíte Poskytují nám potřebný obsah pro bezproblémové surfování po internetu.natolik, že vše, co potřebujeme, je připojení k internetu, abychom je mohli využívat.

Který prohlížeč se dnes používá nejvíce?

A konečně víme, že otázka, na kterou se mnoho lidí ptá, přímo souvisí s tím, který prohlížeč je dnes nejpoužívanější. mluvíme o google chrome.

Podle různých průzkumů trhu vyvinutých některými odbornými společnostmi v tomto segmentu, jako jsou StatCounter a NetMarketShare, Není pochyb o tom, že Chrome je nejslavnějším prohlížečem na planetě..

Mezi hlavní důvody, proč je Chrome nejpoužívanějším prohlížečem na světě, musíme říci, že některé z nich vynikají. úžasná rychlost nebo možnost přizpůsobení prostřednictvím mnoha rozšíření.

Pokud k tomu přidáme Je snadné synchronizovat naše předvolby se stejným prohlížečem Chrome, který si můžeme nainstalovat na náš AndroidPotom není pochyb o tom, že existuje spousta důvodů k vysvětlení jeho úspěchu.