Je funkce Samsung Device Care užitečná nebo ne?

Přímo z uživatelské příručky k Galaxy S7: „Funkce údržby zařízení poskytuje přehled o stavu baterie, úložného prostoru, paměti RAM a bezpečnostního systému vašeho zařízení. Zařízení můžete také automaticky optimalizovat jednoduchým způsobem. dotyk prstu “. Je tato nová funkce, která přichází s aktualizací S7 na Android Nougat, opravdu užitečná?

U modelu Galaxy S6 představila společnost Samsung funkci nazvanou „Smart Manager“ nebo „smart manager“. S aktualizací S7 a S7 Edge na Android Nougat máme nyní v nabídce nastavení podobnou možnost.Údržba zařízení‘.

Celkově je tato nová možnost zvláště vítána, aby pomohla uživatelům s malými zkušenostmi. Snižuje možnosti ovládání a usnadňuje jim využívat možnosti, které terminál nabízí docela dobře. Na špičkových zařízeních se to zdá trochu nadbytečné.

To je důvod, proč společnost Samsung poukazuje na to, že v Číně se zrodila móda, která má globálního manažera zařízení, protože je již součástí společností Huawei, Xiaomi a mnoha jeho krajanů.

Co můžeme dělat s údržbou zařízení

Chcete-li získat přístup k této nové možnosti, přejděte na: Nastavení> Údržba zařízení. Zde najdeme několik možností, jak zlepšit výkon Galaxy S7 nebo S7 Edge:

  • baterie
  • Zlepšení výnosu
  • Úložný prostor
  • Úložiště dat
  • Bezpečnostní

Jedna možnost sbírat Vairas. / © NextPit

baterie

Pod jeho ikonou můžeme potvrdit, kdy máme zbývající autonomii. Pokud ho dosáhneme, můžeme změnit režim úspory energie a prodloužit tak výdrž baterie o několik dalších hodin. Níže můžeme také omezit využití na pozadí aplikací, které využívají hodně baterie.

Sledujte využití baterie. / © NextPit

Pokud se dotkneme tří bodů vpravo nahoře v této části, můžeme přistupovat k pokročilým nastavením. Uvnitř máme možnosti pro rychlé nabíjení, procento na stavovém řádku a ovládání energie. K dispozici je také možnost zkontrolovat energii spotřebovanou oznámeními.

Režim výkonu

Jak název napovídá, v této části můžeme změnit výkon zařízení. Můžeme si vybrat ze čtyř možností: Optimized, Gaming, Entertainment a High Performance. Není příliš těžké uhodnout, k čemu bychom měli každý použít. Pokud to pro vás nestačí, kliknutím na něj můžete povolit a zakázat různé možnosti, které nastavují režimy jednotlivě. Nastavení.

Odstraňte ze S7 veškerou vodu. / © NextPit

Úložný prostor

Zde můžete zkontrolovat volné místo, které má zařízení k ukládání dat a instalaci aplikací. Také budete mít k dispozici souhrn velikostí souborů na základě jejich povahy (videa, fotografie atd.). Máme tlačítko, abychom udělali nějaký prostor pro dokončení. Tuto akci sponzoruje Clean Master a vymaže soubory mezipaměti, které nepotřebujeme.

Údržba zařízení Samsung AndroidPIT 04

Uspořádejte si paměť. / © NextPit

Úložiště dat

Účelem této funkce je zvýšit rychlost reakce zařízení uvolněním množství paměti uložené v paměti RAM. Proto si můžete vybrat aplikace, které jsou na pozadí a chcete je zavřít.

Údržba zařízení Samsung AndroidPIT 05

Zavřete aplikace na pozadí. / © NextPit

Bezpečnostní

Zkontrolujte stav zabezpečení zařízení. Tato funkce vyhledá v systému malware. Tato funkce proti malwaru byla vyvinuta pomocí Intel Security.

Výhody používání údržby zařízení

Tyto možnosti jsou něco jako „shromážděné hry“. Všechno, co zde najdeme, kromě čističe vnitřní paměti Clean Master a analyzátoru malwaru Intel Security, najdete v různých částech nastavení systému Android.

Může být užitečné mít někde, kde můžete rychle změnit několik nastavení pro lepší výkon nebo několik hodin výdrže baterie. Ale nakonec kdo pomůže nejvíce, všichni uživatelé, kteří nevědí, proč se jejich RAM nabíjí, nebo kteří nerozumí dobře, proč aplikace spotřebovávají příliš mnoho baterie. Pomůže to tedy drtivé většině lidí, kteří každý den používají smartphony a nezajímají se o technologie, jen chtějí, aby to fungovalo.

Nevýhody používání údržby zařízení

Použití této funkce může být trochu posedlé, protože podmíňuje uživatele udržováním poměrně vysokého počtu optimalizací, stejně jako u hry, vždy chceme vyhrát. Ve skutečnosti, pokud máme mnoho aplikací a zařízení hodně používáme, je výkon nevyhnutelný.

Vyčištění mezipaměti aplikací při příštím spuštění aplikace někdy trvá mnohem déle a možná se budeme muset znovu zaregistrovat, takže nakonec to nějakou dobu trvá.

Také si nemyslím, že zařízení, jako je S7, má omezené zdroje, které potřebují optimalizovat jeho využití, aby z toho vytěžily maximum. Naopak, S7 mi připadá jako tahoun, který dokáže zničit téměř cokoli.

výsledek

Zajímavá volba, ze všeho nejdříve mi zůstala možnost přizpůsobit analýzu výkonu a malwaru. Zbytek funkcí může být v určitém okamžiku užitečný, ale nemyslím si, že byste je měli používat každý den. Rozdíl mezi optimalizovaným a neoptimalizovaným zařízením také není příliš zřejmý.

Zkušení uživatelé už většinu z toho dělají sami, takže jim pomáhají jen velmi málo. Pro uživatele, kteří toho o Androidu vědí méně, je to pěkný přehled o tom, jak jejich telefony fungují, a může být pro některé zvědavé dozvědět se více.

Upřímně si myslím, že jde spíše o tržní trend než o skutečnou potřebu, ale přesto připouštím, že by to mohlo být praktické.

Používáte často funkci údržby zařízení? Povězte nám o svých zkušenostech.


Původní myšlenka Camily Rinaldi