Jeden měsíc s CyanogenMod 13: To byla moje zkušenost

Jak nainstalovat CM 13

Aby se předešlo jakýmkoli poruchám, první věcí, kterou jsem udělal, bylo vrácení do továrního stavu pomocí programu LG PC Suite, takže root, recovery a všechny moduly, které by mohly komplikovat instalaci, byly odstraněny. Je zřejmé, že kořen byl odstraněn, takže jsem pomocí aplikace Kingroot rychle rootl zařízení a poté nainstaloval AutoRec (D802) z obchodu Play. Existují varianty této aplikace pro D801 a LG G3 D855.

(D802) LG G2 AutoRec-LollipopNainstalujte si na Google Play

AutoRec vám nainstaluje obnovení TWRP, ale toto je staré, takže je nejlepší stáhnout si nejnovější verzi obnovy TWRP z webových stránek autora, toto lze probliknout z aktuální obnovy (poté restartujete v režimu obnovy a nové obnově). Poté jsem si ROM stáhl z webu CyanogenMod a GApps, kde si můžete vybrat různé typy od všech aplikací Google (super) až po pouze aplikaci Google Play (nahoře).

Poté jsem restartoval do režimu obnovy a provedl všechna mazání kromě interního úložiště (interní úložiště), nejprve blikal ROM a poté GApps. Poté restartujte systém, chvíli počkejte a CM 13 již máte. Celé téma si můžete prohlédnout na fóru vývojářů XDA, abyste se mohli co nejvíce informovat.

Pojďme k věci

Esteticky ROM nemá ve srovnání s verzí 12.1 (přes Android 5.1 Lollipop) velký rozdíl, takže v tomto ohledu není co říci. Při jeho používání je jeho hlavní výhodou jeho plynulost, což je rys těchto ROM. Jedinou mírně znatelnou chybou na CM 13 u LG G2 je to, že když připojíte terminál k nabíjení, text se zdá být pomalým nabíjením, ale ve skutečnosti je nabíjení stále příliš rychlé.

Kromě toho neexistují žádné chyby. Při instalaci GApps byste měli mít na paměti jednu věc, a to vám nemusí fungovat kvůli problémům s kompatibilitou od CM, pokud instalujete verzi, která obsahuje kameru, proto doporučuji nainstalovat Nano nebo Pico verzi GApps.

Správa povolení v CyanogenMod 13. / © ANDROIDPIT

Zajímavé funkce, které jsem našel, jsou správa oprávnění: teď, když spouštíte aplikaci poprvé, zeptá se vás, zda chcete povolit přístup k určitému oprávnění (přijměte to nebo ne, aplikace se spustí, pokud toto oprávnění není vyžadováno), ale vždy můžete změnit názor Stiskněte Nastavení> Aplikace> ikona ozubeného kola a oprávnění aplikace. Odtud můžete vybrat požadované oprávnění, zobrazit aplikace, které jej povolily, a případně ho deaktivovat.

Tuto skutečnost jsem zdůraznil, protože je pro mě velmi důležité mít určitou kontrolu nad oprávněními aplikací a nechci, aby používali cokoli, co nechci. Jsem docela spokojen jak v sekci zabezpečení, tak v sekci výkonu. Také absence větších chyb mi dává jistý klid.

Jaké využití jsem dal smartphonu?

Chtěl bych poukázat na to, že LG G2 není můj hlavní telefon, ale pro práci ve volném čase a pro uklidnění mé úzkosti, pokud jde o experimentování a blikání s kořenovým světem. Tento měsíc jej však používám pro hry a hudební přehrávač. Ať tak či onak, neměl jsem žádné problémy. Ano, možná je pravda, že hlasitost byla při poslechu hudby trochu nízká, ale blikání tohoto zipu mi stačilo a bylo vidět velkorysé zvýšení hlasitosti. Tento soubor zip by měl blikat, když se CM 13 aktualizuje každou noc.

Jako aplikaci používám aplikaci CM 13 Music, která má dobrý ekvalizér, který si mohu přizpůsobit podle svých představ, poslouchat hudbu tak, jak chci. Žádný problém v oblasti videoher, vše se pohlo stejně dobře, jak byste očekávali od LG G2, navíc s ohledem na to, že v pozadí už nebyl žádný otravný bloatware.

Displej LGG2 CM13

Hudební aplikace a dvojitá okna na CM 13. / © ANDROIDPIT

Za zlomek času jsem na něj vložil microSIM a použil LG G2 jako telefon, abych zkontroloval, zda vše šlo tak, jak má. Jak se dalo očekávat, z hlediska kvality hovoru šlo všechno dobře. Chtěl jsem to zkontrolovat, protože v předchozích verzích uživatelé hlásili problémy s kvalitou hovorů a přechodem z 2G nebo 3G na 4G. Neměl jsem s tím problém.

Další skvělé funkce

Nevím, jestli je CM 12.1 součástí G2, ale možnost dvojitých oken je nápadná. Ve výchozím nastavení je zakázán, takže pro jeho povolení přejděte na: Nastavení> Možnosti pro vývojáře (musíte jej povolit normálně), najděte režim více oken a povolte jej.

Chcete-li použít tuto funkci, musíte stisknout tlačítko multitaskingu a v horní části každé aplikace se zobrazí čtverec, stisknutím se otevře několik možností, jejichž výkresy odpovídají poloze aplikace na rozdělené obrazovce: horní, dolní a celá obrazovka. Špatnou věcí je, že nemůžete kalibrovat (nebo uspět) velikost každého z nich, stejně jako jejich protějšky v terminálech Samsung nebo LG, které mají vlastní režim duálního okna.

cyanogenmod ekvalizér audiofx

Vyrovnávač CyanogenMod vám dá téměř vše, co byste mohli chtít. / © ANDROIDPIT

Další zajímavá funkce má co do činění s hudební aplikací. Už se nemusíte neustále vracet, například přejetím prstem shora nebo zespodu přejdete do dalších sekcí a zobrazíte pořadí přehrávání nebo seznam skladeb v seznamu skladeb. Považuji to za docela pohodlné vzhledem k tomu, že jedním z hlavních použití, které dávám, je poslech hudby.

Nakonec chci zvýraznit něco, co již na CM 12 je, a to znamená, že pokud kliknete na prázdné místo na obrazovce a přejedete prstem zdola nahoru, budete mít několik možností přizpůsobení, které vám pomohou jednoduchým způsobem přizpůsobit vaše zařízení o něco více. .

Fotoaparát a autonomie

Nelze říci, že část fotoaparátu je špatná, ve skutečnosti pořizuje docela dobré snímky. Možná nemá nejlepší dynamický rozsah, ale je jasné, že nebudete zklamáni v situaci, kdy budete muset fotografovat. Nejedná se o LG G4, ale je docela kompetentní. Pořizuje velmi agilní fotografie a má dobré zaostření.

Pokud jde o samostatnost tohoto LG G2 s CM 13, jedná se o malou, nedokončenou práci kluků z Cyanogen. Není to špatné, ale podle mého názoru ne tak dobré, jak poskytuje základní ROM. Pokud jej nepoužíváte příliš agresivně, bez problémů dojdete na konec dne. Nemám žádné zvláštní stížnosti, ale vzhledem k tomu, že můj Z2 trvá dva až tři dny před nabíjením, vím velmi málo (to je moje práce, není třeba se obávat).

Moje výsledky

Je CM 13 každodenní užitečná ROM? Záleží na modelu, ale u LG G2 je odpověď naprosto ano. Můžete vyhledávat, hrát hry, poslouchat hudbu, přizpůsobovat atd. Je to revoluce? Ne, a nemyslím si, že to vývojáři hledali, ale něco stabilního v nejnovější verzi Androidu, nedosáhne G2, a to je něco, co je třeba ocenit.

Brutálně jsem rozdrtil LG G2, jako by to byl nový smartphone.

Během tohoto měsíce, abych neztratil svůj zvyk, jsem brutálně rozdrtil chudou G2, jako by to byl nově vydaný smartphone, a nejen, že uspěl, ale rozhodně změnil všechno, co jsem měl. objednat. Chybí mi některé jedinečné funkce LG, jako je Evil Evil Remote (ano, Evil Evil, rád bych vše ujasnil), ale Google Play mi s tím pomáhá, i když jsem zatím žádné nenainstaloval, ale myslím, že to udělám velmi brzy.

Naproti tomu jsem dostal odlehčené rozhraní bez zbytečného bloatwaru (LG Smartworld, nejneužitečnější věc, kterou jsem za dlouhou dobu viděl), možnosti přizpůsobení a téměř 100% stabilní. Na závěr a nedělat tento věčný článek, protože nejsem schopen pokrýt celou podlahu, doporučuji zeptat se v komentářích, pokud máte nějaké dotazy, které mohu vyřešit ohledně CM 13.

Přemýšleli jste o instalaci CyanogenMod 13 do svého zařízení? Zkusili jste to?