Kryptoměny přijme více než 15 tisíc restaurací …

Platforma pro online objednávání potravin Just Eat začala přijímat kryptoměny pro více než 15 000 restaurací ve Francii. Skupina Just Eat působí ve 13 zemích. Po akvizici společnosti Just Eat Plc společností Takeaway nedávno prošla její webová stránka ve Francii zásadní generální opravou. Druhá už nějakou dobu přijímá bitcoiny. Just Eat nabízí více podrobností na svých webových stránkách:

„Platební metody, Apple Pay, Google Pay (prostřednictvím naší aplikace Just Eat) a bitcoiny a další platební metody (kreditní karta, Paypal, hotovost, šek nebo hotovostní kupóny), pokud jsou nabízeny restauračními potravinami).

Chcete-li platit v bitcoinech nebo jiných podporovaných kryptoměnách, vyberte při zadávání objednávky možnost „bitcoin“. Po kliknutí na „Objednat“ budete převedeni na web Bitpay, kde si můžete vybrat z dlouhého seznamu peněženek a burz. Můžete si také vybrat z různých kryptoměn podporovaných Bitpay: BTC, BCH, ETH, GUSD, USDC, PAX, BUSD a XRP.

Po výběru peněženky nebo kabelky budete vyzváni k výběru kryptoměny, kterou budete platit. V našem příkladu níže jsme si vybrali peněženku Bitcoin.com a byli jsme požádáni, abychom si vybrali platbu mezi BTC a BCH. Poté obdržíme QR kód k dokončení platby.

Možnosti platby pomocí BTC a BCH se zobrazí po výběru peněženky Bitcoin.com pro platbu (vlevo). K dokončení platby je poté poskytnut QR kód.

Až bude platba úspěšná, budete přesměrováni na web Just Eat. Podrobnosti o webu „se dostanou do našeho objednávkového systému a budou předány přímo do restaurace,“ dodává:

Za platby bitcoinem neúčtujeme žádné poplatky

Skupina Just Eat byla založena v roce 2001 a má 240 000 propojených restaurací podle prezentace společnosti z prosince 2019. Kromě působení ve Velké Británii, Austrálii, na Novém Zélandu, v Kanadě, Dánsku, Francii, Itálii, Irsku, Norsku a Španělsku a ve Švýcarsku má skupina akcie také v Ifood v Brazílii a Mexiku.

V dubnu dal britský úřad pro hospodářskou soutěž a trhy (CMA) zelenou akvizici společnosti Just Eat společností Takeaway.com. Just Eat je jednou z předních společností dodávajících jídlo na britském trhu a společnost Takeaway.com působí v 11 zemích v zahraničí, včetně Nizozemska a Německa. V době psaní tohoto článku web UK Just Eat nepřijal bitcoiny.

Co si myslíte o přijetí kryptoměn společností Just Eat? Dejte nám vědět v sekci komentářů.