Lži o inteligentních hodinkách a jejich vztahu k rakovině

Pokaždé, když si myslíte, že jste viděli všechno, někdo přijde a překvapí vás. A když nic jiného než New York Times, který získal Pulitzerovu cenu více než stokrát, je dalším překvapením (a zklamáním). Mluvím o článku publikovaném v novinách, který včera publikoval Nick Bilton. chytré hodinky (chytré hodinky) synchronizované s tabákem. Ano, autor ve svém článku zmínil, že chytré hodinky a nositelná zařízení obecně mohou způsobit rakovinu.

V roce 1946 se v časopisech objevila nová reklamní kampaň s obrázkem lékaře, který držel cigaretu v bílém plášti, a větou „Většina lékařů pije Camel“. Ne, nebyl to vtip. V té době lékaři ještě nevěděli, že tabák může způsobit rakovinu, onemocnění srdce a plic. Podobně si nyní někteří vědci a spotřebitelé kladou otázku, zda by nositelná zařízení (nositelná zařízení) mohla být za několik let zdraví škodlivá.

Po celá léta se hovoří o možném vztahu mobilních telefonů a mnoha dalších elektronických zařízení, která používáme každý den, k rakovině a dalším nemocem. Po celá léta Studie těchto možných vztahů jsou prováděny, aniž by byly nalezeny.. Samotný článek ve skutečnosti cituje studie provedené Světovou zdravotnickou organizací (WHO) nebo americkým CDC, které pouze ukazují, že neexistují dostatečné důkazy k určení, zda je používání mobilních telefonů škodlivé, a v nejlepším případě, jako by jediným místem v těle, kde se může rakovina vyvinout, bylo zařízení. riskují, že učiní nějaké vágní návrhy, například „čím dále od hlavy, tím lépe“.

Jak The Verge zveřejnil v reakci na tento nešťastný článek v New York Times, poslední kapkou byl Dr. Ukázalo se, že o něm Joseph Mercola hovoří jako o autoritě v této oblasti. Web, který prodává homeopatické produkty a byl několikrát upozorněn FDA (US Food and Drug Administration) na nesprávné označení některých svých produktů; nebo Slibné výsledky, které nejsou podloženy žádnými vědeckými důkazy.

¿Rádiové frekvence mohou být škodlivé a mohou způsobit rakovinu? Dnes to nelze ignorovat, ale to to neznamená. V budoucnu lze také prokázat, že některé léky, které se dnes používají bez lékařského předpisu, jsou škodlivé nebo že existují určité návyky, které jsou dnes považovány za zdravé a mají skutečně negativní důsledky pro naše zdraví. To, co je dnes ve vědě považováno za pravdivé a nezpochybnitelné, se může zítra zhroutit, ale od nynějška je toho hodně v porovnání s Apple Watch s tabákem a dokonce se slovy: „Nenechám žádné dítě používat Apple Watch po dlouhou dobu. V žurnalistice by se nemělo počítat všechno.