Marshmallow dokonce prodlužuje životnost vašeho starého smartphonu

Vaše zařízení již nemusí dostávat aktualizace a možná jste dlouho záviděli jiným generacím, ale existují některá zařízení, na která se i přes čas nezapomíná. Jedná se o starou slávu, na kterou komunita nikdy nezapomněla, a dnes ji můžete použít, jako kdyby měla nového mládí. Zde vám řeknu, jak prodloužit životnost vašeho úžasného smartphonu.

Po několika letech je záruka na váš smartphone pryč, software je zastaralý a baterie již nepodporuje bloatware stejně jako v původním firmwaru. Pokud záruka již není překážkou a chcete si i nadále užívat svůj smartphone s nepředstavitelným výkonem, je načase nabrat trochu odvahy a nainstalovat vlastní ROM.

Aktualizujte svůj starý software slávy

Každý výrobce, kterému jsou dva roky, až na několik výjimek, na své terminály zapomene, ať jsou jakkoli kvalitní. Ale dobrá zařízení vždy najdou podporu v komunitě Android. Pokud máte zařízení s uživatelským hodnocením starší než 24 měsíců, můžete mít štěstí.

LG G2 zpět

Oživte některé z těchto drahokamů. / © ANDROIDPIT

Komunita nadále podporuje slavná zařízení, jako jsou LG G2, Galaxy S4, Moto X, HTC One, Note 3, Xperia Z1 nebo Nexus 4. Nyní můžete nainstalovat Android Marshmallow na jakékoli z těchto zařízení. K dispozici je mnoho ROM a každá má různé funkce, ale většina z nich odstraní chapadla Google a veškerý bloatware od výrobce vašeho smartphonu, čímž se zlepší výkon zařízení.

Pokud jste nikdy neměli co do činění se smartphonem, moje rada je začít s CM13 (založeným na Android Marshmallow), pokud je pro vaše zařízení k dispozici. S touto ROM je možné zrušit oprávnění root z možností pro vývojáře v nabídce nastavení, abyste měli větší zabezpečení než rootovaná ROM.

CyanogenMod má několik stabilních ROM, včetně Marshmallow pro různá zařízení:

V komunitě najdete další zázraky s Androidem 6.0.1 pro další drahokamy minulosti:

K instalaci potřebujeme nejprve vlastní obnovu, a proto musíme nejprve odemknout bootloader a rootovat tovární ROM na mnoha zařízeních. Po instalaci nové obnovy vytvořte záložní kopii nandroid Nakonec, abych se mohl vrátit k původnímu firmwaru, pokud mi to připadá obtížné, ale nelíbí se mi nový.

Nyní si stáhněte soubory včetně ROM a aplikací Google (GAPPS), pokud je potřebujete. Čím lehčí verze, tím lepší, doporučuji balíček nano, který zahrnuje Google Play a služby Google.

Nová ROM vám dá nový život

Uložte dva soubory s příponou .zip do paměti telefonu nebo na kartu microSD a extrahujte je z procesu obnovy. První restart může nějakou dobu trvat, ale uvidíte, jak se tekutina zlepší později.

Všechny ROM jsou obecně lépe optimalizovány. U ROM založeného na Android Marshmallow, stejně jako u mého zařízení Nexus 5, může autonomie zařízení udělat velký skok vpřed.

Baterie, slabé místo

Většina uživatelů mění smartphony, když jejich baterie již nemají dostatečnou samostatnost. Samotné zařízení je v perfektním stavu, ale baterie již není to, co bývala. Pro mě, pokud se vám stále líbí to, co máte, je to nějaká výmluva, že se musíte změnit.

Doplnění baterie je důležitým bodem pro prodloužení životnosti vašeho smartphonu.

Většina baterií začíná ztrácet účinek po více než jednom a půl roce používání. Jedná se o normální proces, protože jeho vnitřní části se po použití a bezmocně zhoršují. Změna operačního systému ve vás může vyvolat dojem, že dobíjí baterii, ale ve skutečnosti ji méně využívá.

Vyměnit baterii. / © ANDROIDPIT

S novou ROM můžete rekalibrovat baterii pro ještě optimalizovanější využití. Existuje také řada triků, jak ušetřit baterii a naplno vyždímat poslední kapky života na smartphonu.

Pokud však baterie nevydrží několik hodin, je nejlepší ji vyměnit, zejména když začala bobtnat. Díky novému operačnímu systému a nové baterii budete moci svůj nový starý smartphone používat minimálně další rok bez problémů as výhodami nejnovějšího Androidu.