Meizu dopadl na dno … a znovu vystřelil část své hůlky

Výrobce smartphonů, podle nejnovějších informací z Číny Meizu nezažijete to nejlepší. Společnost nedávno snížila počet zaměstnanců a od tohoto propouštění zasáhla oddělení nejvíce související s marketingem.

Díky informacím, které k nám přicházejí z různých „znalých“ zdrojů, jsme se dozvěděli, že letos samotná společnost snížila počet zaměstnanců zhruba o 30%, nyní má čínská společnost Meizu zhruba tisíc zaměstnanců.

Meizu také slavný systémový inženýr Hong Hanshengzodpovědný za vývoj prostředí Flyme OS„Opustili čínskou společnost, takže tato propouštění nejsou nic nového. Dalším faktorem, který naznačuje špatnou finanční situaci společnosti, je to, že zavírá téměř všechny maloobchodní prodejny.

Pokud měla společnost Meizu v roce 2016 více než 2700 prodejních míst, nyní má v čínské provincii pouze 5 podobných obchodů.

MeizuMeizu

Ačkoli Meizu není v naší zemi příliš známý, zejména kvůli úspěchu společností jako Xiaomi, byla tato společnost základním kamenem ve vývoji kvalitních smartphonů za rozumnou cenu.

Doufám, že Meizu dokáže zvednout hlavu …

Zdroj: ITHome

Zdravím z hloubky bytů.