Moje zkušenost s VR: odcizující, ohromující a vysoce doporučená

Vrátil jsem se do reality asi před 2 minutami. Stále mám rozšířené zornice. S nadšením 13letého chlapce, který dostal tamagoči (ano, před patnácti lety mě to velmi potěšilo). Konečně jsem měl příležitost ponořit se do virtuálního světa, který Oculus nabízí v Samsung Gear VR, a chci se podělit o své zkušenosti a dát několik tipů Jste připraveni vstoupit do jiné reality?

Není to poprvé, co jsem slyšel frázi: „Samozřejmě, protože pracujete s Androidem, virtuální realitu jste si už vyzkoušeli“ a na téma jsem vždy nevěděl, odpověděl jsem neurčitě „ach… ano… velmi zajímavé…“. Už jsem vyzkoušel Gear VR a také Google Cardboards, ale moje 3D zkušenost byla omezena na 2 nebo 3 minuty. Nakonec jsem se rozhodl otevřít skříňku zařízení, koupil jsem Samsung Galaxy S7 edge a Samsung Gear VR a na hodinu jsem se ponořil do virtuálního světa.

VR brýle ANDROIDPIT 2

Cesta začíná zde. / © ANDROIDPIT

Počáteční nastavení a navigace

Koupil jsem Samsung Galaxy S7edge kolem 10:50, baterie ukazovala 97% (pamatujte na toto číslo, protože bude znovu užitečné v několika odstavcích). Odemkl jsem obrazovku a hledal aplikaci věnovanou VR. Asi pět minut jsem hledal aplikaci, která v obchodě Google Play nebyla úspěšná (musím říct, že jsem brzy ráno nebyl moc jasný). Nakonec jsem musel otevřít flip a připojit smartphone přes USB k brýlím.

AndroidPIT samsung gear vr daria 4

Tlačítka jsou snadno dostupná pro naše praváky. / © NextPit

Po připojení obou zařízení začal proces stahování Oculus. Jediným problémem je, že k provedení počáteční konfigurace musíte odpojit smartphone od brýlí. Poté jsem musel stáhnout sedm aplikací, které jsem musel zaregistrovat pomocí e-mailové adresy. Po vstupu do obchodu Oculus jsem si mohl stáhnout bezplatné aplikace nebo 6 3D videí nebo interaktivních her.

Nakonec jsem asi po 10 minutách vložil smartphone zpět do hledáčku a nastavil jej na nějakou akci, ale Oculus mé nadšení snížil pomocí tutoriálu pro začátečníky. Doporučuji vám neskákat jako já, protože pak je cesta delší. Postupujte podle pokynů a během několika sekund se naučíte, jak vybrat obsah, procházet mezi obrazovkami a kdykoli budete chtít začít. Pravá tlačítka vypadala pohodlně, ale chápu, že levák by mohl být nepříjemnější.

AndroidPIT samsung gear vr daria 1

Úvod do virtuálního světa. © NextPit

Užitečné tipy

  • Upravte automatické zaostření pomocí černého číselníku v hledáčku.
  • Nepřeskočte první výukový program, je důležité pochopit, jak funguje navigace.
  • Očistěte obrazovku smartphonu a objektiv Gear VR hadříkem z mikrovlákna.
  • Vyjměte smartphone z VR, abyste mohli snáze stahovat aplikace.

Od počátečních rozpaků po trans

Všechno bylo připraveno, prostě jste museli vstoupit do knihovny médií a vybrat předem stažené aplikace, abyste zažili vzrušení z virtuální reality. První problém: zbavit se počátečních rozpaků a ignorovat provokace.

Jak si dokážete představit, byl jsem v místnosti plné mých spolupracovníků, připravený si ze mě dělat legraci, dát si ruce před obličej a dokonce vtipkovat o nošení sluchátek. Současně však nemohl zůstat nehybně sedět na židli, protože hry vás nutí dívat se do strany, abyste se vyhnuli překážkám. Neměl jsem jinou možnost, než se vzdát tomu, abych vypadal bláznivě.

aAndroidPIT samsung gear vr daria 5

Směje se mi. / © NextPit

Pokud jde o aplikace, pokusil jsem se nainstalovat všechny ty bezplatné a musím říct Vydržte na svém setu Y Oceánský drift Považoval jsem je za zcela zbytečné. První z nich vám dává možnost zúčastnit se představení show Cirque du soleilDruhé je jako být v ponorce, která zkoumá dno moře a hledá vzácné druhy ryb. Nic vzrušujícího. Ale byl jsem unesen Anshar Wars 2, zapomněl jsem na svět a pokusil se sestřelit nepřátelské lodě déle než 20 minut.

Gear VR bohužel nemůžete otestovat s ovladačem, o kterém si myslím, že přispěje k tomu, aby byl herní zážitek intuitivnější, protože trackpad je docela nepříjemný pro pohyb, ale i přes tyto závady musím říci, že existují trojrozměrná grafika a hudba. Byl jsem naprosto očarovaný.

Aplikace zdarma. / © NextPit

Užitečné tipy

  • Používejte VR samostatně nebo ve společnosti s někým, komu důvěřujete.
  • Při používání VR stojte uprostřed místnosti, sedněte si na židli a pokud je to možné, otáčejte.
  • Neobtěžujte se pozastavováním hry, VR se automaticky zastaví, když budete mít oči venku.
  • Získejte ovladač pro lepší herní zážitek.

Fyzické výsledky a vybíjení baterie

Problémem tohoto odcizení není ani tak bolest hlavy, jakou jsem osobně trpěl, ale cítil jsem, jak mi ztěžkaly oči a ztuhl krk. Studenti si udělají čas, aby si zvykli na sluneční světlo (jako byste pocházeli ze slunce). de despues). Také krk si toho všimne, 157 gramů telefonu a 318 gramů brýlí unese téměř půl kila při pohybu hlavy z jedné strany při pokusu o únik z meteorů.

AndroidPIT samsung gear vr daria 3

Torticollis jako vedlejší účinek virtuálního života © NextPit

A nyní se věnujeme tématu bubnů. Zbývající baterie po asi hodinovém používání zařízení byla 84%. Pouze o 13% méně není příliš mnoho vzhledem ke stahování, obrazovce QHD a době přehrávání.

Užitečné tipy

  • Abyste zabránili bolesti krku a nepohodlí v očích, nepoužívejte brýle virtuální reality po dlouhou dobu.
  • K nabíjení smartphonu použijte kabel USB

výsledek

Konečně začínám ochutnávat vzrušení z virtuálního světa, které Samsung nabídl ve spolupráci s Oculus, a musím říct, že jsem fascinován. Používané s mírou, toto futuristické zařízení nabízí skutečně okouzlující multimediální zážitek jako žádný jiný.

Problém nespočívá v Samsung Gear VR, který lze najít za přibližně 100 eur, ale v ceně kompatibilních smartphonů: Galaxy S6, S6 edge, S7, S7 edge nebo ne zvlášť levné Poznámka 5. Pokud vlastníte jedno z těchto zařízení, doporučujeme, abyste je doprovázeli Samsung Gear VR. Já bych.

Už jste vyzkoušeli virtuální realitu? Co si myslíte o VR?