Nedostatek procesorů Intel by mohl ovlivnit růst trhu s PC

Existuje několik zpráv, že v poslední době došlo k problémům s nasazením procesorů kvůli výrobním problémům, se kterými se Intel potýkal.

Dopad těchto problémů se očekával malý, ale nezdá se, že by tak …

Procesory IntelProcesory Intel

Nedostatek procesorů Intel by mohl ovlivnit růst trhu s PC

Podle informací zveřejněných investiční bankou JP MorganTyto problémy by mohly vést k „bankrotu“ prodeje osobních počítačů, který by v posledním čtvrtletí tohoto roku mohl dosáhnout 7 procent. Tato ztráta tržeb by mohla zvrátit oživení trhu s PC, které začalo v roce 2017, po šestiletém poklesu prodeje těchto zařízení.

V posledním čtvrtletí roku 2017 se prodej počítačů zvýšil o 0,7 procenta a na celém světě se prodalo celkem 70 milionů strojů. Rok však skončil poklesem o 0,2 procenta.

Nedostatek procesorů by mohl činit méně než 4,92 milionu prodaných jednotek, což odpovídá 3,53 procentnímu poklesu, na základě loňských údajů.

Nedostatek procesorů nemohl být v horší době, protože v posledním čtvrtletí každého roku dochází vždy k sezónnímu nárůstu prodeje. Podle JP Morgan začal nedostatek procesorů ve třetím čtvrtletí roku a zvýšil se a maximální hodnoty dosáhl v posledním čtvrtletí roku 2018. Podle mluvčího této investiční banky jsou dopady problému převážně v segmentu špičkových PC, kde je obtížnější nahradit procesory Intel AMD.

IDC předpovídá ve druhém čtvrtletí letošního roku růst globálního trhu osobních počítačů o 2,7, což je nejvyšší růst od roku 2012. Intel To může být trochu riskantní, protože to může vést potenciální kupce PC k nákupu strojů vybavených CPU vaší konkurence. AMD.

Výrobci, kteří musí plnit objednávky, mohou hledat způsoby, jak uspokojit poptávku jinde. Podle Intelu situace vychází spíše z rostoucí poptávky než z problémů při výrobě komponentů metodou 10 nm… ale je jasné, že společnost nevysvětlí, jaké jsou hlavní problémy, které nyní vidíme. A Nedostatek procesoru Intel.

Zdravím z hloubky bytů.