OLED vs. LCD – obrazovka Galaxy S4 lepší než iPhone 5?

Pokud zkombinujeme S4 ​​s iPhone 5, je rozdíl mezi obrazovkami působivý. / © NextPit

Apple je už roky lídrem v tvorbě obrazovek. LCD obrazovky byly vždy na horní straně příslušných obrazovek Android. Postupně došlo k vývoji, který byl v tomto smyslu průkopníkem společnosti Samsung a tuto mezeru zmenšil. JE Samsung Galaxy s4 Je nevyhnutelné, že do hry vstupujeme jako poslední a srovnáváme ho s hrou. iPhone 5. Než se technologie liší, LCD atd. OLED.

Z toho, co vidím, displej Super AMOLED Samsung Galaxy S4 nabízí jasné barvy a velmi dobré kontrasty. Bohužel nejsem mega odborník na toto téma, majitel DisplayMate Technologies, Dr. Ray Soneira. Ten chlap provedl velmi podrobnou analýzu obrazovky S4. K tomu používám mikroskop.

Mikroskopické detaily

Co lze udělat s mikroskopem? Detail! Ve srovnání s Samsung Galaxy S3 nabízí S4 mnohem větší jas. Na druhou stranu jsou subpixely synchronizovány s iPhone 5. Na obrazovkách PenTile najdeme v Super AMOLED, najdeme dvakrát tolik červených a modrých subpixelů. Během testu Dr. Soneira použila k přehrávání videí režim „Film“. Výsledek byl vynikající, barevný odraz je mnohem lepší než na iPhone 5.

Barevný rozsahS v S4 je nižší než v S3. Tato skutečnost ve skutečnosti ukazuje lepší kvalitu. Mnoho lidí si myslí, že rozsahy by měly být vyšší pro lepší zobrazení, ale čeho se ve skutečnosti dosáhne, jsou kontrastnější obrázky, které spotřebovávají informace. V číslech vidíme, že S3 nabízí rozsah 139%, S4 převyšuje tuto kategorii se 122% a nakonec iPhone 5 se 104%.

Gamut 12

© DisplayMate

Účinnost obrazovky

Tady je to nejzajímavější. Uvidíme co spotřeba energie představuje každou obrazovku. Na jedné straně vidíme, že S3 spotřebovává přibližně 0,83 W, zatímco S4 snižuje hodnotu na 0,70 W. Obrazovka iPhone 5 je nejúčinnější při 0,66 W, ale rozdíl mezi nimi je ve finální verzi Samsungu velmi malý, takže vidíme, jak se technologie OLED stále více vylepšuje. Technologie OLED je ve skutečnosti poměrně mladá a ke zlepšení ještě zbývá dlouhá cesta. Věřím, že se na obrazovce Note 3 dočkáme vylepšení.

výsledek

Navzdory pečlivému sledování vynikajících obrazovek HTC One a Xperia Z lze jednoznačně říci, že jde o dosud nejlepší displej S4 v systému Android. Nyní by obrazovka měla být doprovázena designem a velikostí. IPhone 5 mohl v testech demonstrovat lepší technologii, ale tyto rozdíly nejsou denně patrné a jak je vidět na obrázku výše, to, co bych měl přidat, je mnohem větší než obrazovka S4. iPhone 5.

Dr. Můj závěr z testů Sonerie je s nimi Technologie OLED Postupuje a rozvíjí svou kapacitu velmi dobrým tempem. Technologie LCD postupně nabízí mnoho výhod a zaostává.

Co myslíš?