Oprava zabezpečení Android Marshmallow: zkontrolujte, zda je povolena

Od té doby, co Stagefright zpochybnil bezpečnost telefonů s Androidem, začal Google aktualizovat své telefony pomocí měsíčních oprav s aktualizací Android 6.0. Pokud již Marshmallow dorazil na váš telefon, měli byste to udělat. užijte si tuto úroveň zabezpečení. Takto můžete ovládat.

Co je bezpečnostní záplata pro Android

Bezpečnostní záplaty pro Android (úroveň opravy zabezpečení) Byla to jedna z inovací Android Marshmallow. Pomocí nich se Google pokusí opravit některé chyby zabezpečení nalezené v softwaru pro Android.

V bulletinu zabezpečení Nexus vidíte souhrn všech dosud poskytnutých oprav zabezpečení s popisy. Mnoho zranitelností nalezených v softwaru pro Android (a opravených vydáním opravy) zřídka změní to na něco vážnějšího.

zabezpečení smartphonu

Opravy zabezpečení systému Android se aktualizují každý měsíc. / © ANDROIDPIT

Opravy zabezpečení se na telefony Nexus automaticky dostanou začátkem měsíce. Google přijímá externí příspěvky zaslané svým partnerům, ale některé jsou rychlejší než jiné, protože aktualizace telefonů každé společnosti každý měsíc může být pro výrobce obrovským úsilím. Je tedy běžné, že Sony, Samsung nebo jiné telefony mají zastaralou opravu nebo tuto možnost přímo nemají.

Jak zkontrolovat úroveň opravy zabezpečení systému Android

Opravy se odesílají, jak jsem vysvětlil ve vzduchu proto není nutné nahrávat žádné soubory, aby byla zajištěna nová úroveň zabezpečení.

Takto se ovládá úroveň opravy zabezpečení systému Android. / © ANDROIDPIT

Je velmi snadné zkontrolovat, zda má váš telefon nejnovější bezpečnostní opravu. Chcete-li začít, musí mít váš telefon Android 6.0 Marshmallow. Pokud máte, musíte prostě jít Nastavení> Informace o telefonu a podívejte se na sekci Úroveň opravy zabezpečení systému Android. Pokud je datum, které se zobrazí, stejné jako měsíc, ve kterém se nacházíte, má váš telefon nejvyšší úroveň zabezpečení. Nejnovější aktualizaci můžete zkontrolovat v bulletinu zabezpečení Nexus.

Co si myslíte o tomto bezpečnostním systému Android?