Playstation 4

PlayStation 4, hloubková analýza

Playstation 4Playstation 4

S jeho novými verzemi bitva mezi dvěma nejdůležitějšími konzolami na trhu právě začala a výchozím bodem byla E3, která byla před několika dny upravena. V tomto divokém boji mezi těmito dvěma obry najdeme první zbraně Sony, které se používají k vítězství v této válce. Na jedné straně je v jeho prospěch prioritou možnost používat hry z druhé ruky a dokonce si je vypůjčit na konzole Sony. Sony se ve své prezentaci také chlubilo jiným tématem PS4 K používání nebylo nutné být trvale připojeni k internetu.

Společnost Microsoft, která neposkytuje jasnou politiku ohledně nutnosti nebo nepřipojení k internetu, aby mohla využívat všechny tyto možnosti, nebo pokud může uživatel konzole Xbox One používat vypůjčené nebo použité disky, je Sony v bezkonkurenční pozici, aby nám mohla být v následujících měsících představena tato tvrdá bitva.

Využili jsme možnost, že jsme museli vidět, jak je na tom konzole Sony, a dokonce ji vidět pracovat s její přepracovanou konzolou. Dualshock 4 Poskytujeme analýzu některých her, kde uvidíme největší úspěchy Sony s novou konzolou a nedostatky, které bychom mohli najít.

Playstation 4Playstation 4

Design

Nyní, když můžeme konečně pozorovat PS4 můžeme si pamatovat pouze design jeho „babičky“ PlayStation 2. Polygonální design s matnými černými barvami kontrastuje s PlayStation 3, který je klavírně černý a jeho linie jsou mnohem zakřivenější. Překvapivě PS4 Připomíná nám to jeho rivala, ale také nový Xbox One.

Playstation 4Playstation 4

Playstation 4 Vypadá docela solidně s přijatelnou kvalitou sestavení. Pocit pevnosti Playstation 4 design je uveden ve formě silných plastových desek odlitých asymetricky. Kromě toho jsou USB porty Blue-Ray a tlačítka napájení a vysunutí dostatečně skryté, což zvyšuje monolitický aspekt přenosu PS4 a s ním i pocit solidnosti.

Playstation 4Playstation 4

Dualshock 4

Mnoho hráčů, o které se opírám, si myslíme, že ovladačem konzole nejblíže k dokonalosti je Xbox 360 a zdá se, že Sony s tímto tvrzením částečně souhlasí, protože v novém designu Dualshock 4 Trvalo několik nápadů a inspirace z ovladače Microsoft.

Dualshock 4Dualshock 4

Stejně jako ovladač Xbox 360, nový DualShock 4 má ergonomicky zakřivené rukojeti. Tím je zajištěno dokonalé uchopení v ruce a velmi snadné držení. Opět jiný směr Dualshock 4 Ovladačem společnosti Microsoft jsou malé dolíčky, které palecům umožňují efektivněji je používat.

To znamená, že se jedná o největší a nejoriginálnější změnu, kterou společnost Sony pro ovládání své nové konzole nabídla. PS4 Je to integrovaný touchpad, díky kterému je ovládání rozhraní konzoly podobné tomuto typu ovládání, které děláme na laptopech, a v případě potřeby může dokonce „kliknout“.

Dualshock 4Dualshock 4

V každém případě hry, které jsme dosud viděli, skutečně efektivně nevyužily toto nové ovládání Sony nad Dualshockem. Nejvíce jsme viděli střelce, kde byl použit ve stylu D-Pad.

Konzole je dodávána s jedním ovladačem, když je zakoupena, a Dualshock 4 Budou mít také cenu 59,95 eur. V zásadě následovala víceméně stejná politika PS4.

Hry

Kromě technických funkcí, které má konzola, o čem jsme vám řekli dříve, co je na konzole opravdu zajímavé, je kvalita a síla, kterou nám ukazuje při spouštění svých her, ať už speciálních nebo ne. Proto se v tomto článku zaměříme spíše na zkušenosti, které zařízení poskytuje, než na mluvení o procesorových jádrech, integrované paměti nebo typu paměti. PS4 při spuštění určitých her.

Hry pro PlayStation 4Hry pro PlayStation 4

První hrou, kterou jsme spustili, byla Blacklight: Retribution, i když se grafika zobrazovala správně, moc na nás nezapůsobila, protože jsme je našli trochu daleko od toho, co nám poskytne konzole nové generace. Vzhledem k tomu, že se jedná o „port“ počítačové hry, je to v zásadě naprosto normální. To, co jsme při spuštění této hry pozorovali, bylo to, že frekvence snímků za sekundu dodala hře velkou plynulost.

Další testovanou hrou byla Killzone: Shadow Fall. Jako obvykle navazuje na příběh představený v té době Killzone 3. Jednalo se o první hru, kterou jsme mohli použít v ní obsažený touchpad. Dualshock 4Ačkoli, jak jsme řekli, využití je shrnuto v jednoduchém D-Pad. Tato hra však překvapuje velmi skutečnou grafikou a stejně jako v předchozím případě vynikající snímkovou frekvencí za sekundu, která uživateli poskytuje velmi dobrý herní zážitek.

Hry pro PlayStation 4Hry pro PlayStation 4

Další hra, kterou nám Sony umožnilo otestovat, byl Driveclub, výhody této závodní hry nebyly tak rychle patrné. Ano, je to skvělé, ale stejně tak i Forza Motorsport 5 na Microsoftu pro Xbox a dokonce i Sony Gran Turismo 6. Vývojáři Driveclub však přikládají velký význam sociálnímu aspektu Driverclub a jeho využití z tohoto spojení. PS4.

Kromě těchto her, které jsme zmínili, jsme zkoušeli mnoho dalších věcí, ale necháme vám ty nejcharakterističtější dojmy z klasiky konzoly. Střelci, třetí osoba a auta.

Hry pro PlayStation 4Hry pro PlayStation 4

Výsledek

S méně omezujícími zásadami DRM a levnější cenou PS4 Vypadá to, že začíná s výhodou nad svým velkým protivníkem. V každém případě si stále myslíme, že by bylo naivní myslet na systém Microsoftu jako na neaktivní.

Oznámení společnosti Microsoft, že se konzola obrací, pokud jde o proprietární hry, a internetové připojení společnosti Microsoft vyžadované pro použití této konzoly se může vyrovnat bitvě, kterou budou Sony a Microsoft bojovat v následujících měsících.

Navzdory oznámení společnosti Sony o použitých hrách nebo herních titulcích budou vývojáři moci jako vždy klást jakékoli podmínky, které chtějí. Příkladem je EA Online Pass.

Společnost Sony dosud neposkytla hráčům přesné datum vydání ani seznam vlastních vydání společnosti Sony, v každém případě se objevil vágní „svátek 2013“, a schválila pouze několik her, které budou k dispozici první den. Byl vydán Warframe jako Killzone: Shadow Fall, Knack a Club Drive. Sony, tento týden Playstation 4 Existuje 30 exkluzivních seznamů, z nichž 20 bude vydáno v prvním roce. Dvanáct z nich je zbrusu nový, jediný spouštěcí balíček, který je na trhu nejprve PS4řadič Dualshock 4, kabel HDMI a sluchátka s mikrofonem pro hlasové hovory.

Co máme rádi PS4

  • Dříve velmi vysoké vnitřní funkce.
  • Levnější cena než Xbox One, jeho velký rival.
  • Méně omezení DRM než Xbox One.
  • Není vyžadováno připojení k internetu
  • Pěkný redesign ovladače, Dualshock 4.

Co se nám nelíbí PS4

  • Pro více hráčů je vyžadováno předplatné PSN.
  • PlayStation Eye se prodává samostatně.
  • Povolte nejtěžší využití DRM u her třetích stran, jako je EA.
  • Žádné datum vydání nebo PS4 Pro hry neexistuje ani plán spuštění.