Recenze nové 4. generace Apple TV

Apple-TV-16

Nová Apple TV je již v prodeji a první jednotky se k nám dostávají ve spěchu s nákupem. Toto nové zařízení od společnosti Apple přichází s příslibem změnit způsob, jakým chápeme televizi. Stream obsahu, her, aplikací a nabídek, které jsou přátelštější a snadněji použitelné než to, co nám kdy nabídly tradiční Smart TV. Udělal to Apple? Je nová Apple TV zařízením, na které jsme čekali? Níže vám řekneme video, které ukazuje jeho hlavní funkce v provozu.

Design a funkce

Apple si vybral tuto novou Apple TV Zachování stejného designu, který ho charakterizuje od druhé generace Apple TV. Malá, nenáročná, v klavírní černé barvě, téměř stejná jako předchozí modely, kromě své velikosti, protože tato Apple TV je vyšší než předchozí modely (3,5 cm x 2,3 cm ve srovnání s předchozími modely). Může se to zdát lehké nebo by většina z nás chtěla jiný design než hliník s různými barvami, jako je iPhone, ale pravdou je, že je to zařízení, které si v obývacím pokoji nevšimne, možná je to takto lepší.

Apple-TV-12

Co se změnilo, je dálkové ovládání, nebo jak říká Apple: Siri Remote. Zachovává podobnou estetiku s menší, kompaktní hliníkovou zadní částí a více ovládacími prvky na přední straně než konvenční dálkové ovladače. Směrová tlačítka předchozího modelu byla nyní nahrazena trackpadem, který zabírá horní třetinu ovladače. a díky tomu se budeme pohybovat mezi nabídkami a sloužit k ovládání mnoha her. Přidáno k tradičním tlačítkům Nabídka a Přehrát / Pozastavit (zbývající), stejně jako vyhrazené tlačítko pro Siri pro vydávání našich hlasových příkazů, další spouštěcí tlačítko pro návrat do hlavní nabídky a ovládací prvky, které umožňují zvýšit a snížit hlasitost. televizi, aniž byste museli používat jiné dálkové ovládání.

Siri Remote obsahuje akcelerometr a gyroskop, takže jej lze použít jako ovladač videohry, dva mikrofony pro vydávání příkazů Siri, připojení Bluetooth 4.0 a samozřejmě infračervený vysílač. Pracuje na dobíjecí baterii přes konektor Lightning a v balení je kabel Lightning-to-USB, stejně jako iPhone nebo iPad.

Drobné změny jsou také u odkazů na zadní straně. Je zachováno 10/100 ethernetové připojení a HDMI (nyní 1.4). Připojení microUSB je nahrazeno připojením USB typu C a je vyloučeno připojení optického zvuku. Nové zařízení má však zvukový výstup 7.1 (přes HDMI) ve srovnání s předchozím 5.1. Má připojení Bluetooth 4.0 a WiFi a / b / g / n / ac, které splňují specifikace Apple TV.

Apple-TV-20

Nastavení Apple TV

Po připojení Apple TV k síti a televizi pomocí kabelu HDMI (mimochodem není součástí dodávky) nemohla být konfigurace jednodušší a rychlejší. Zapomeňte na to, že musíte zadávat data a hesla, protože celý tento proces můžete přes iPhone přeskočit. Musíte pouze vybrat možnost „Konfigurovat pomocí zařízení“ a přivést iPhone do Apple TV s povoleným Bluetooth. Nové zařízení používá data z vašeho iPhone ke konfiguraci vašeho Apple ID a dat iCloudu ke konfiguraci hesla pro připojení k síti WiFi a na zahájení práce s vaší Apple TV čeká jen několik kroků.

Samozřejmě to vše s maximální bezpečností a budete muset potvrdit, že chcete tuto Apple TV aktivovat pomocí svého účtu prostřednictvím odpovídající zprávy ve vašem důvěryhodném zařízení. Dále zadejte tento kód na Apple TV pomocí Siri Remote.

Apple-TV-26

App Store je konečně v naší televizi

To je rozdíl v této nové Apple TV: App Store. Možnost stáhnout si oblíbené aplikace pro sledování streamovaného obsahu, hrát oblíbené hry na iPhonu a pokračovat v hraní na Apple TV, když se vrátíte domů, nebo si vychutnat ty nejlepší videohry se „skutečným“ ovládacím ovladačem na tradičních herních konzolách na nové Apple TV již skutečná možnost. Přestože katalog ještě není příliš komplexní, vzhledem k tomu, že na trhu je pouze jedno zařízení s pouhými dvěma dny, je budoucnost více než slibná.

Většina z těchto aplikací, Stejné pro iPhone nebo iPad a nebudete za ně muset znovu platit. Jiné jsou exkluzivní pro Apple TV a za jejich stažení budete muset zaplatit. Ať tak či onak, je velmi snadné přesouvat se mezi aplikacemi pomocí trackpadu Siri Remote a jediná věc, kterou je možné přehlédnout, je možnost jejich uspořádání mezi složkami, což v současné době není možné. Ano, můžete je přesunout a zařadit je do fronty, která se vám nejvíce líbí Nejlepší je ale procházet videem a sledovat Apple TV v akci.

výsledek

Pokud jste jedním z těch, kteří již používají Apple TV ke sledování obsahu díky AirPlay, sdílené knihovně iTunes a obsahu, který vám společnost Apple zpřístupnila prostřednictvím obchodu iTunes, bude vám tato nová Apple TV nepochybně vyhovovat. Milovat. Na druhou stranu, pokud jste jedním z těch, kteří si mysleli, že Apple TV není užitečné zařízení, měli byste nyní tento problém přehodnotit. Protože kompatibilita s řadiči pro nový App Store a videohry, které obsahuje, nabízí obrovské možnosti.

Budeme si muset počkat, až vývojáři spustí své aplikace pro Apple TV, ale obchod s aplikacemi bude určitě růst jako pěna. Přehrávače médií, jako je Plex nebo Infuse, již potvrdily, že pracují na aplikacích pro zařízení.a nástup dalších služeb, jako je Netflix ve Španělsku, nám konečně umožňuje vychutnat si streamování kvalitního obsahu kdykoli a kdekoli chceme.

Pokud systém není vyleštěný a některé nevysvětlitelné nekompatibility jsou vyřešenyStejně jako nemožnost připojení k klávesnici Bluetooth nebo aplikaci Apple Remote, která nefunguje s touto novou Apple TV, můžeme říci, že Apple konečně opustil své koníčky a bere zařízení vážně, jak by to mělo udělat už dávno. . Ale je to lepší pozdě než nikdy.