SiC se s novým výkonovým modulem vydává na sjezdovky …

V roce 2018 předpovědělo výzkumné středisko NASA Glenn Research Center, že jakmile se „dostatečně vyvinula“, SiC (karbid křemíku) by zabral útok na odvětví elektrických vozidel a dopravy. SiC výrazně zlepšuje výkonová elektronická zařízení v dopravních systémech s vyššími provozními teplotami, vyšším napětím, nižším parazitním odporem a menší stopou než jejich silikonové protějšky. Ten den s dostatečným vývojem SiC je o krok blíže k mikročipu NASA. Společnost nedávno oznámila nový jednotný systém, který dává SiC napájecí zařízení do rukou konstruktérů pro široké přijetí v těžkých nákladních vozidlech, pomocných energetických jednotkách, nabíjení, skladování, invertorech a indukčním ohřevu.

Blokové schéma energetického designu. Obrázek použit s laskavým svolením Microchip

Řešení je dvojí: Microchip nabízí digitálně programovatelný řadič brány „AgileSwitch“, který řeší výzvy provozování SiC a IGBT výkonových zařízení při vysokých spínacích frekvencích (200 kHz). Druhou nabídkou je SiC výkonový modul s názvem SP6LI, který může zahrnovat celou řadu výkonových modulů založených na SiC Schottkyho bariérových diodách (SBD) od společnosti Microchip. Napájecí moduly využívající novou generaci formy SiC společnosti jsou k dispozici v možnostech 700V, 1200V a 1700V. Sada také obsahuje ovladače digitálního signálu („dsPIC“), které poskytují flexibilní periferní zařízení a snižují spotřebu energie. energie.

Jednodušší přístup k nákupům

Jednou z hlavních výhod kombinace dveřního ovladače a sady výkonového modulu je, že návrháři nemusí kupovat každé zařízení samostatně. Vzhledem k tomu, že řadiče dveří Microchip jsou již kvalifikovány pro výrobu finálních produktů, mohou inženýři přeskočit krok vývoje vlastních řadičů dveří.

Digitálně programovatelné ovladače brány SiC a IGBT AgileSwitch

Digitálně programovatelné ovladače brány IGBT a SiC brány AgileSwitch. Obrázek použit s laskavým svolením Microchip

Osvědčený napájecí modul SP6LI SiC také pomáhá vývojářům vyhnout se potížím s kvalifikací výkonových modulů pro jejich návrhy. Microchip říká, že tyto dvě výhody mohou zkrátit vývojové programy někdy o měsíce.

Nastavení jedním kliknutím

SiC napájecí modul a řídicí jednotka brány obsahují vylepšenou spínací technologii, kterou Microchip nazývá metodou „nastavení jedním kliknutím“. To znamená, že návrháři mohou k ovládání problémů, jako je přepětí, elektromagnetické rušení (EMI) a spínací ztráty, použít počítačové rozhraní založené na systému Windows. Ať už designéři předem vyhodnocují dynamické problémy nebo optimalizují nejmodernější produkt, mohou se k tomuto rozhraní vrátit během celého procesu návrhu, a to vše bez nutnosti použití páječky. Dalším nástrojem v sadě je Smart Configuration Tool. Zesilovač pro rozšířenou spínací technologii regulující bzučák, křížení a EMI. Tento nástroj také zlepšuje reakci na zkraty a otevírání a zavírání dveří.

Porovnání nového softwarově konfigurovatelného dveřního ovladače s analogovým dveřním ovladačem pro různé detekce poruch

Porovnání nových softwarově konfigurovatelných dveřních ovladačů s analogovými dveřními ovladači pro různé řešení problémů. Obrázek použit s laskavým svolením Microchip

S tímto vydáním vylepšil mikročip technickou podporu a nazval jej „centrálním kontaktním bodem“ pro inženýry, aby zkontrolovali, zda jsou dveřní ovladač, napájecí jednotka a forma speciálně navrženy pro každého.

Urychlete vývojový proces od stolu až po výrobu

Společně se tato dvě řešení snaží zjednodušit a zrychlit dobu, kdy se design dostane na trh. Leon Gross, viceprezident společnosti Discrete Products Group ve společnosti Microchip, vysvětlil, že toto oznámení bylo přímou reakcí na zpětnou vazbu vývojářů ohledně výzev při vytváření komplexních systémových řešení pro MCU a analogové produkty Microchip, například řadič pro Microchip. Softwarově konfigurovatelná brána překonává analogové řídicí brány, pokud jde o prevenci poruch (nebo falešných poruch) v napájecích zařízeních SiC a IGBT, jako je bzučák, EMI, přepsání a přepsání. “Nyní, když výkonové moduly umožňují společnosti SiC stále více umožňovat technologie transformující dopravu a další průmyslová odvětví, což vývojářům umožňuje soustředit se na inovace a výrazně zkrátit dobu uvedení na trh,” vysvětluje Gross.

Společnost Microchip nazývá toto nové řešení jako jediný výkonový modul SiC s nízkou indukčností a programovatelnou řídicí sadu brány svého druhu. Obrázek použit s laskavým svolením Microchip

Díky těmto nástrojům si Microchip myslí, že by designéři mohli být lépe vybaveni pro rychlou elektrifikaci dopravních systémů, od vlaků, tramvají a trolejbusů, jejichž hlavní součástí je SiC, až po autobusy, automobily a nabíječky elektrických vozidel.