Skrytá nabídka ‘System UI Configurator’ v Marshmallow

Marshmallow má malou skrytou nabídku, která poskytuje přístup k některým možnostem přizpůsobení, které jsou k dispozici, pouze pokud jste dříve rootovali zařízení. S Androidem 6.0 můžete mít tyto funkce přizpůsobení jednoduše povolením této nabídky. Konfigurátor uživatelského rozhraní systému.

Nové možnosti přizpůsobení

V této skryté nabídce máme přístup ke čtyřem novým funkcím.

Zobrazit procento baterie

Nejjednodušší z nich, ale které mohou být velmi užitečné, je zobrazit procento úrovně baterie přímo na ikoně stavového řádku, když je zařízení prázdné. Je to bezpochyby mnohem důležitější údaj, než zjistit, zda je baterie napůl plná nebo napůl vybitá, podle toho, jak se na ni díváte. Při načítání se procento zobrazí pouze na uzamčené obrazovce jako dříve.

Skrýt ikony na stavovém řádku

Další funkcí, kterou stavový řádek naznačuje, je možnost vybrat si, co v něm chceme zobrazit. Pokud nechceme, aby zobrazoval informace, můžeme některé ikony deaktivovat. Mezi možnosti, které můžeme deaktivovat, patří Wi-Fi, alarm, mobilní data atd. Existují symboly.

Odeberte ikony ze stavového řádku. / © ANDROIDPIT

Uspořádejte zkratky

V možnosti rychlého nastavení můžeme změnit uspořádání toho, co máme, v pořadí, které je pro nás nejužitečnější, vytvořit nové a eliminovat to, co nepoužíváme. Jediná věc, která právě teď funguje, je změnit jejich pořadí a eliminovat to, co nepoužíváme. Má možnost vytvářet nové, ale stále ji nelze připojit k aplikaci nebo kterékoli části systému.

konfigurátor UI systém 03

Vytvořit zkratky. / © ANDROIDPIT

Můžeme obnovit výchozí hodnoty z rozevírací nabídky ikony se třemi tečkami v pravém horním rohu.

Ve výchozím nastavení máme ikonu nazvanou Invertovat barvy, která může zahrnovat změnu mezi běžným motivem, který vidíme v raných verzích Marshmallow v budoucnosti, a tímto slavným temným motivem.

Aktivujte demo režim

Při aktivaci demo režimu stavový řádek přestane zobrazovat čas pro vložení některých standardních ikon zobrazujících skutečné připojení, baterii a dokonce 100% baterii a hodiny nejsou nastaveny na 6:00. Více než kývnutí na verzi pro Android.

konfigurátor UI systém 04

Demo režim / © ANDROIDPIT

Povolte nabídku Konfigurátor systémového uživatelského rozhraní

Abychom probudili toto menu, musíme udělat malý trik:

  • Posunutím stavového řádku dvěma prsty zobrazíte všechny klávesové zkratky, uživatelské možnosti a nastavení jediným gestem.
  • Klikejte na symbol nastavení ve tvaru ozubeného kola, dokud se nezačne točit. Zvedněte prst, přejdeme do nabídky nastavení a řekneme: „Gratulujeme, byl sem přidán konfigurátor uživatelského rozhraní systému: Nastavení“.
  • Teď uvnitř Nastavení A nízko Telefonní informace budeme mít novou možnost s názvem Konfigurátor uživatelského rozhraní systému.
  • Při přístupu nás bude informovat, že se jedná o experimentální rozhraní, které může v budoucích verzích někdy selhat nebo dokonce zmizet.
Konfigurátor systému UI 01

Aktivujte skrytou nabídku. / © ANDROIDPIT

A co toto menu pro nastavení uživatelského rozhraní systému?