Srovnání – Samsung Galaxy Note 4 a LG G3, dva QHD displeje

LG G3, který byl na chvíli považován za nejlepší smartphone se systémem Android, byl dobrým konkurentem. Během IFA, která se konala v Berlíně v září 2014, byla představena čtvrtá generace tabletů Samsung, takže veřejnost upadla. Samsung Galaxy Note 4 má nádhernou obrazovku. QuadHD rozlišení stejně jako LG G3. Nenechte si ujít naše srovnání.

lgg3 samsung galaxy note4 1

Obrazovka Samsung Galaxy Note 4 je jasnější než obrazovka LG G3. / © ANDROIDPIT

Design

LG G3 přesvědčil veřejnost jako zařízení vyrobené z plastu, ale s hliníkovým vzhledem. Zatímco se Samsung drží svého odnímatelného plastového pouzdra, zdá se, že se konečně vrhl do kovu. Na Note 4 najdeme hliníkové lemování, které zvyšuje jeho hmotnost. Čas LG G3 váží 149 gramů, zatímco Note 4 váží 176 gramů.

lgg3 samsung galaxy note4 7

Note 5 má hliníkový okraj a je tenčí než LG G3. / © ANDROIDPIT

Note 4 má navíc větší rozměry, přestože je užší než LG G3 (je třeba poznamenat, že zatímco phablet Samsung má přímé linie, LG G3 nabízí konvexní tvar, který zvyšuje jeho tloušťku). Čím větší velikost lze ospravedlnit skutečností, že obrazovka je také větší, ale musím přiznat, že v této epizodě společnost LG lépe využila prostor; také kompaktnější a ergonomičtější smartphone.

lgg3 samsung galaxy note4 5

LG G3 má tlačítka na zadní straně a laser s automatickým ostřením. / © ANDROIDPIT

Oba výrobci se řídí velmi odlišnými koncepty designu. Společnost LG se proslavila jako první výrobce, který se rozhodl eliminovat fyzická tlačítka na bocích smartphonu a umístit je na zadní stranu. Je třeba také poznamenat, že jsme na zadní straně našli laser s automatickým ostřením a duální LED blesk. Note 4 má navíc snímač otisků prstů a univerzální pero S Pen.

Video Note 4 a LG G3

Odkaz na video

obrazovka

V této kategorii se Note 4 ujímá vedení a ztěžuje to nejen LG G3, ale i zbytku konkurence. Obrazovka phablet Samsung 5,7 palce a jedna 2 560 x 1 440 pixelůStejné jako LG G3, s vyšší hustotou pixelů na palec, i když má menší obrazovku. Tento detail si všimneme jen na papíře, pro lidské oko je stávkující hlavně rozdíl v jasu mezi dvěma obrazovkami a zde nás panel Samsung AMOLED nechává bez slova.

Obrazovka společnosti Samsung je zcela jasná. / © ANDROIDPIT

Na první pohled vyniká jas Note 4 a zářivé barvy jeho obrazovky. Mnozí dávají přednost těmto odstínům, ale někdy může být barevné podání příliš přehnané. Nyní na bílém pozadí vás mohu ujistit, že Note 4 nabízí realističtější bílou barvu než purpurový LG G3. Totéž platí pro černé pozadí; Všichni víme, že displeje Super AMOLED jsou známé tím, že poskytují dobré černé tóny.

software

Obě zařízení k nám přicházejí z Jižní Koreje, což má něco společného se softwarem, který je velmi podobný, i když existují velké rozdíly. Na jedné straně vidíme LG sázet na tlačítkový panel na zadní straně, i když je Note 4 vybaven stylusem. Doporučuji vám podívat se na náš software LG G3, abyste se naučili nové funkce pera Note 4, máme také video.

Samsung Galaxy Note 4 4

S Pen je hvězdou Note 4. / © ANDROIDPIT

Osobně musím přiznat, že si myslím, že se Samsung díky integraci S Pen do série Note pokaždé zlepší. V této čtvrté generaci uvidíme vylepšení rozpoznávání rukopisu, které bude vnímat tlak a rychlost našeho psaní a bude mít pocit, že píšeme perem.

Na druhou stranu má LG G3 několik softwarových funkcí, které mě přitahují, například možnosti Smart Keyboard a Knock On / Off.

Fotoaparát

Jak 16 MP snímač Note 4, tak 13 MP snímač G3 odvádějí vynikající práci a uvidíme velmi dobré výsledky. Musím zdůraznit, že Samsung sází více na uživatelské možnosti v aplikaci fotoaparátu, a proto zde najdeme manuální režim s různými možnostmi a různými režimy fotografování. Pozoruhodný je také jeho HDR v reálném čase.

lg g3

Snímek pořízený s LG G3 / © ANDROIDPIT

Snímek pořízený poznámkou 4 / © ANDROIDPIT

LG G3 nemá manuální režim, což je podle mého názoru velmi negativní, ale chápu, že ti, kteří hledají jednoduchý fotoaparát, to nevidí jako překážku. Laser s automatickým zaostřováním odvádí opravdu dobrou práci.

baterie

Obě zařízení mají vyměnitelné baterie a speciální režimy úspory energie. To snižuje pravděpodobnost, že nebudete bez telefonu. Nyní, když je baterie Note 4 na papíře výkonnější, ale má větší obrazovku, vypadá výsledek mezi oběma telefony poměrně vyváženě, takže do dne používání dorazí hladce.

Obě baterie lze vyjmout. / © ANDROIDPIT

Porovnání funkcí

Galaxy Note 4LG G3

OS

obrazovka

Rozměry

Hmotnost

baterie

Fotoaparát

Procesor

Úložiště dat

Vnitřní paměť

Spojení

Cena

Android 4.4, TouchWiz Android 4.4.2 KitKat, uživatelské rozhraní Optimus
5,7 palce, AMOLED, 2 560 x 1 440 pixelů (515 ppi) 5,5 palce, IPS, QHD (2560 x 1440 pixelů, 534 ppi)
153,5 x 78,6 x 8,5 mm 146,3 x 74,6 x 8,9 mm
176 g 149 g
3220 mAh 3000 mAh
16 MP / 3,7 MP 13 MP, OIS s laserovým autofokusem, duální blesk / 2,1 MP
2,7 GHz, čtyřjádrový nebo čtyřjádrový 1,9 GHz + 1,3 GHz čtyřjádrový, osmijádrový (záleží na zemi a operátorovi) Qualcomm Snapdragon 801, 2,5 GHz, čtyřjádrový
3 GB 2 GB
32 GB 16/32 GB (+ microSD až 128 GB)
Bluetooth 4.1 BLE, micro USB, WiFi ac, GPS, NFC, IR LED, USB 2.0, MHL 3.0 GSM / HSDPA / LTE, WLAN 802.11 a / b / g / n, Bluetooth 4.0, NFC, USB 2.0
619 € na Amazonu Od 359 EUR (Amazon)

výsledek

Note 4 je úžasný phablet a LG G3 je úžasný smartphone. Tím mám na mysli skutečnost, že tyto dva terminály nespadají do stejné technologické kategorie, způsobují rozdíl v softwaru a hardwaru, který se odráží v ceně. Note 4 stojí 749 EUR, zatímco LG G3 lze zakoupit na Amazonu za přibližně 409 EUR. Který si ponecháte?