Top 10 triků pro OnePlus 2

1. Změňte oprávnění aplikace

Jednou z nejzajímavějších funkcí, se kterou OnePlus 2 přichází, je omezení oprávnění, ke kterým má přístup každá z aplikací, které si nainstalujete do telefonu, funkce, kterou Android Marshmallow bude mít a nikdy mít nebude. Bylo to vidět také na jiných terminálech Android.

V zásadě to znamená, že si vyberete, ke kterým částem telefonu mají vaše aplikace přístup, což znamená větší kontrolu soukromí, protože například můžete zabránit WhatsApp v přístupu k fotografiím, které máte uložené v terminálu. To však bude znamenat, že nebudete moci posílat fotografie svým přátelům, protože aplikace bude mít omezený přístup k obrázkům.

Chcete-li zkontrolovat tato oprávnění, musíte přejít do Nastavení> Oprávnění aplikace a zadat každou aplikaci a upravit oprávnění.

Většina aplikací, které instalujete, vám umožňuje upravovat jejich oprávnění. / © ANDROIDPIT

2. Seznamte se s ovládáním pohybu

Když je obrazovka vypnutá, můžete provést řadu akcí posunutím prstu po obrazovce konkrétním způsobem. Můžete například zapnout kameru nakreslením kruhu na obrazovce, přehrát poslední pozastavenou skladbu nakreslením prstů dvěma rovnoběžnými svislými čarami (jako tlačítko pozastavení) nebo rozsvítit baterku nakreslením V.

Chcete-li se ujistit, že jsou tyto ovládací prvky pohybu zapnuté, přejděte na: Nastavení> Gesta a vyberte ty, které chcete povolit nebo zakázat.

3. Zachyťte obrázky jasněji

Fotoaparát OnePlus 2 má režim, který poskytuje vysoce ostré snímky. Původně se jmenoval „Sharp Image“. Tento režim funguje tak, že kombinuje několik samostatných obrázků dohromady, ale také vytváří těžší soubor než normální obrázek.

Chcete-li aktivovat tento režim, otevřete kameru a klikněte na tři svislé tečky vpravo nahoře. Chcete-li pořizovat ostřejší obrázky, vyberte možnost „Sharp Image“.

4. Přizpůsobte tlačítka

Jednou z nejfunkčnějších možností, kterou software OnePlus 2 má, je to, že si můžete nechat telefon zapamatovat velké množství akcí v závislosti na dotyku každého tlačítka. V zásadě každé ze tří kapacitních tlačítek může nabídnout dvě různé funkce (kromě výchozí funkce, kterou každé přináší) v závislosti na tom, zda uděláte dlouhý nebo dva rychlé klepnutí.

To znamená, že si můžete v telefonu zapamatovat až šest nových akcí provedením: Nastavení> Tlačítka a vytvoření akce v každém z nich. To například znamená, že můžete kameru otevřít dvojitým klepnutím na tlačítko Domů nebo vypnout obrazovku dvakrát klepnutím na tlačítko „Zpět“.

tlačítko oneplus 2

K dispozici je šest různých kombinací. / © ANDROIDPIT

5. Přizpůsobte úrovně zvuku

Jednou z nejzajímavějších funkcí, kterou OnePlus 2 přináší, je Sound Tuner. Můžete však vytvořit různé typy zvukových profilů v závislosti na typu přehrávaných multimédií (hry, hudba nebo filmy).

K tuneru zvuku můžete přistupovat při přehrávání videa, zvuku nebo hry. Při zvyšování nebo snižování hlasitosti se vpravo zobrazí lišta. Zadejte pro změnu zvukového profilu v závislosti na typu přehrávaných multimédií.

6. Ušetřete energii v tmavém režimu

Pokud si myslíte, že baterie nevydrží tak dlouho, jak potřebujete, můžete aktivovat tmavý režim, aby obrazovka spotřebovala méně energie. Jít Nastavení> Personalizace a zapněte tmavý režim, abyste ušetřili výdrž baterie.

7. Přidejte hosta

OnePlus 2, který je standardně dodáván se systémem Android Lollipop, vám umožňuje přepínat mezi jedním uživatelem a druhým při používání telefonu, což znamená, že můžete terminál na chvíli půjčit příteli, aniž byste viděli zprávy, které dostáváte na WhatsApp. nebo jakýkoli jiný typ oznámení, který chcete zachovat jako soukromý.

Chcete-li nastavit hosta nebo přidat nového uživatele, přejděte na: Nastavení> Uživatelé> Přidat uživatele.

8. Přizpůsobte polici

OnePlus 2 přináší vlastního asistenta, který se aktivuje z domovské stránky posunutím prstu zleva doprava. Tato funkce se nazývá Raf a zobrazuje nejnovější aplikace a kontakty. Pokud navíc klikneme na pero nahoře, můžeme změnit pořadí karet, které vidíme, a přidávat nové kliknutím na tlačítko „+“. Možnosti, které zde vidíme, budou záviset na typu aplikací, které jsme nainstalovali do terminálu.

Shelf je ekvivalentem Google Now k Oxygen OS. / © ANDROIDPIT

9. Zvětšete velikost textu

Pokud je písmo OnePlus 2 pro vás příliš malé, můžete jeho velikost zvětšit tak, že přejdete na: Nastavení> Displej> Velikost textu a vybrat si ten, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám.

10. Přibližte libovolnou obrazovku

Některé aplikace, jako je Instagram nebo Facebook, vám nedovolí přiblížit jejich hlavní nabídku. Chcete-li zvětšit obrazovku těchto aplikací nebo jakékoli jiné aplikace, Nastavení> Usnadnění> Gesta lupy a povolte tento režim.

Když je tento režim aktivován, trojitým klepnutím na libovolné obrazovce zvětšíte oblast, které se dotknete. Po dokončení můžete prsty přiblížit k sobě nebo je přiblížit nebo oddálit.

Znáte ještě nějaké triky pro OnePlus 2? Nechte je v komentářích!