Triky pro Huawei P8 a P8 Lite pro vylepšení vašeho zážitku

1. Režim HDR

Zkratka HDR odpovídá konceptu High Dynamic Range a jeho použití má za cíl vylepšit vzhled vašich fotografií, i když je nutné vědět, kdy a jak je použít. Činí vylepšení nejsvětlejších a nejtmavších částí fotografie, aby bylo zajištěno vyšší rozlišení a kvalita obrazu. Proto je to užitečný režim, pokud chceme zachytit krajinu, objekty na velkém množství slunečního světla nebo ve velmi tmavé scéně.

Chcete-li aktivovat tento režim, jednoduše zadejte kameru, klikněte na tři pruhy, které se zobrazí v pravém horním rohu, a poté spusťte „HDR“.

Režim HDR vylepšuje světlé a tmavé oblasti obrazu. / © ANDROIDPIT

2. Změňte tlačítka na navigační liště

Navigační lišta je lišta ve spodní části obrazovky, která obsahuje tři hlavní tlačítka (trojúhelník, kruh a čtverec). Pokud jste zvyklí na jiné konfigurace tlačítek, můžete změnit jejich pořadí nebo dokonce přidat čtvrté tlačítko, které automaticky posouvá dolů oznamovací lištu, což je užitečné pro obrazovky velké jako telefon.

Chcete-li upravit navigační lištu, musíte přejít na A.Nastavení> Navigační lišta a zvolit konfiguraci, která je pro nás nejpohodlnější.

3. Design jednou rukou

Pro ty z vás, kteří považují tento telefon za příliš velký na ovládání jednou rukou, vyvinula společnost Huawei možnost, která dočasně zmenší velikost obrazovky a usnadní ovládání jednou rukou.

Uděláme to, abychom to povolili Nastavení> Uživatelské rozhraní jednou rukou> Rozložení jednou rukou. Jakmile je tento režim povolen, potřebujeme posunout prst ze strany na stranu na spodní navigační liště (kde jsou tři hlavní tlačítka), abychom mohli použít režim jednou rukou. Pokud jsme praváci, bude to fungovat zprava doleva a naopak pro praváky.

Kromě designu jednou rukou lze klávesnici také zmenšit. / © ANDROIDPIT

4. Super noční režim

Fotoaparát Huawei P8 a P8 Lite přináší fokální clonu f / 2.0, což je docela dobré za špatných světelných podmínek. Ale pro tyto okamžiky můžeme také zvolit režim Super Night, který snižuje hluk a zlepšuje výsledky.

K aktivaci tohoto režimu je nutné pouze aktivovat kameru, vstoupit do nabídky (pravý horní roh) a zvolit „Super noc“.

5. Zjednodušte domovskou obrazovku

Rozhraní EMUI společnosti Huawei může být matoucí a pro méně pokročilé uživatele to může být docela nepříjemné. Pokud tedy chceme zjednodušit způsob, jakým se zobrazuje nabídka telefonu, můžeme to udělat tak, že mu dáme trochu podobný vzhled jako Windows Phone.

Chcete-li povolit jednoduchý režim telefonu, udělejte to zadáním. Nastavení> Styl domovské obrazovky> Jednoduché.

jednoduchý režim

Jednoduchý režim EMUI, připomínající rozhraní Windows Phone. / © ANDROIDPIT

6. Lepší fotografie

Zajímavým módem, který se objeví na fotoaparátech P8 i P8 Lite, je „Nejlepší fotografie“, která rychle pořídí řadu fotografií a umožní vám vybrat ty nejlepší a po pořízení si vzít zbytek.

Do tohoto režimu se dostanete tak, že přejdete do nabídky tří pruhů fotoaparátu a stisknete tlačítko „Nejlepší fotka“. Když stiskneme tlačítko, které umožňuje pořizovat snímky, bude to trvat automaticky několik a zobrazí se o několik sekund později.

7. Režim rukavice

Pokud je používání smartphonu v zimě něco opravdu nepříjemného, ​​musíme si sundat rukavice, aby obrazovka dostávala naše příkazy přesně. Díky „režimu rukavic“ u Huawei P8 a P8 Lite je obrazovka citlivější na dotek, a proto je kompatibilní s rukavicemi.

Tento režim, Nastavení> Další (Chytrá asistence)> Režim rukavice. Pokud nehodláme nosit rukavice, nedoporučujeme jej udržovat aktivní, protože tento režim také zvýší náchylnost obrazovky k neúmyslným činnostem, jako je ruční dotek telefonu z kapsy.

8. Upravte teplotu barvy obrazovky

Pokud barvy zobrazené na obrazovce nejsou pro vás vhodné, můžete upravit teplotu barev tak, aby byla chladnější nebo teplejší.

Chcete-li to provést, přejděte na: Nastavení> Displej> Teplota barev a zrušte zaškrtnutí vedle možnosti „Výchozí“, abyste toto nastavení změnili.

Takto je u Huawei P8 a P8 Lite regulována teplota barev. / © undefined

9. Změňte téma telefonu

Pokud chcete změnit motiv, který se ve výchozím nastavení zobrazuje na obrazovce vašeho Huawei P8 nebo P8 Lite, můžete to snadno udělat z domovské obrazovky. Tato možnost se mezi aplikacemi zobrazuje jako „Motivy“ a přináší dalších pět motivů.

10. Inteligentní ovládání náhlavní soupravy

Máte sluchátka, která vám umožňují ovládat hlasitost a přehrávání pomocí tlačítek na kabelu? S tímto telefonem je můžete používat, dokud je aktivní režim „Smart Headset Control“.

Jít Nastavení> Další (Smart Assist)> Ovládání inteligentních sluchátek aby byl tento režim aktivní.

11. Rychlý přístup ke kameře z galerie a naopak

Ke kameře lze přistupovat z galerie jediným gestem. Prostě musím Políček umisťuje nás do galerie shora dolů. Je možná i opačná možnost, tj. Do galerie lze přistupovat z kamery, pohyb je pouze stejný jako na druhou stranu Políček zdola nahoru.

Rychlý přístup k fotoaparátu a naopak z galerie. / © ANDROIDPIT

12. Vraťte se k předchozí aplikaci

Je to velmi jednoduché. Stiskněte a podržte tlačítko multitaskingu (čtverec) a okamžitě se vrátíte k naposledy použité aplikaci.

13. Vytvořte QR kód se svým profilem

Přejeďte z kontaktů nahoru a dolů. Vyplňte svůj profil a s vašimi osobními údaji se automaticky vygeneruje QR kód.

QR kód za sekundu / © ANDROIDPIT

14. Přímý přístup k fotoaparátu, když je obrazovka prázdná

Když je obrazovka vypnutá, stiskněte dvakrát tlačítko snížení hlasitosti; fotoaparát bude připraven k fotografování. K pořízeným fotografiím budete mít přístup až po úplném odemčení zařízení.

15. Režimy úspory baterie

Huawei nabízí vlastní možnosti úspory energie Nastavení> Pokročilá nastavení> Správce baterie> Plán napájení. jsou k dispozici tři režimy:

  • Výkon: V této možnosti se systém pokusí najít dobrou rovnováhu mezi vysokým výkonem a přiměřenou výdrží baterie. Toto je nejlepší volba pro online multimediální obsah a hry.
  • Inteligentní: Tato možnost automaticky upravuje využití procesoru a síťová připojení tak, aby byla vyvážena samostatnost. Toto je doporučené výchozí nastavení pro každodenní použití.
  • Ultra: Tato možnost šetří co nejvíce energie a deaktivuje zbytečné možnosti. V extrémních případech, kdy potřebujeme udržovat provozní linku o něco déle, dokud nenajdeme nabíječku, udržovat ji neustále aktivní není věc.

Různé možnosti úspory energie. / © NextPit

16. Povolte plovoucí tlačítko

Plovoucí tlačítko poskytuje všechny základní funkce na dosah ruky. Musíme jít aktivovat Nastavení> Smart Assist> Plovoucí tlačítko. Toto tlačítko poskytuje rychlejší přístup k navigačním funkcím (zpět, domácí a poslední aplikace nebo multitasking), uzamčení obrazovky a optimalizaci paměti RAM.

Po aktivaci se tlačítko zobrazí vedle obrazovky. Lze jej přesouvat po okrajích a hrany měnit. Dotykem se zobrazí možnosti. Pokud tlačítko na několik sekund podržíte, objeví se červená ikona, plovoucí tlačítko bude deaktivováno, pokud na něj znovu klepneme.

Tlačítko Huawei P8

Všechny funkce přístupné plovoucím tlačítkem. / © NextPit

Znáte nějaká další čísla pro tyto telefony?