Vláda se vzdala milionářského blockchainu …

Vláda Bolsonaro se rozhodla přestat najímat technologickou společnost, která slíbila implementaci blockchainového systému pro oficiální tisk, čímž bude transparentnější, spolehlivější a kontrolovatelnější.

V oznámení, které bylo dnes zveřejněno v Úředním věstníku Unie, bylo zřejmé zrušení nabídkového čísla 00034003502201913, které se dříve konalo v dubnu 2020.

Smluvní společnost by měla vyvinout sdílenou síť, která umožní větší kontrolu a transparentnost procesů a bude zahrnovat další orgány veřejné správy.

Systém blockchain nabízí oznámení o zrušení.

Vláda se bez jasného odůvodnění vzdala řešení, které by teoreticky prospělo jak transparentnosti oficiálního tisku, tak usnadnění práce nezávislých novinářů.

Viz také: TCU hodnotící použití blockchainu ve federální veřejné správě

Má blockchain smysl pro veřejnou správu?

Ačkoli podrobnosti projektu nebyly zveřejněny, veřejný blockchain nemusí mít pro tuto konkrétní aplikaci velký smysl. Kolik lidí může systém spravovat? Pět deset?

Čím větší je veřejný blockchain, tím je robustnější a spolehlivější. Například bitcoin v roce 2010 by mohl být snadno napadnut jediným aktivem schopným vytěžit 0,001 terahash za sekundu (TH / s). Dnes je hodnota hashrate bitcoinového blockchainu 121 milionů TH / s.

Jednou aplikací, kterou lze přijmout, je použití již spolehlivého blockchainu pro ukládání dat, jako je Ethereum. Příkladem toho byl projekt BNDESToken, který se snaží zvýšit transparentnost využívání veřejných zdrojů a přesně to dělá.

Samotná práva na užívání softwaru budou stát více než půl milionu reais

Před zrušením znamenaly informace ve veřejném oznámení maximální vládní výdaje ve výši 945 223,26 R $, které zahrnovaly jak běžný software, tak školení a konzultace.

I při použití kritérií pro hodnocení nejnižší ceny bude licence trvalých práv k používání samotného serverového softwaru stát každý 270 965,00 R $. Kromě toho softwarová podpora, instalační služby, školení zaměstnanců atd. Nabídka poskytována.

Přečtěte si také: Americká ekonomika se ve druhém čtvrtletí rekordně snížila o -32,9%

Telegram Cointimes Získejte nejrelevantnější zprávy o trhu přímo do svého mobilu bez nákladů. Zaregistrujte se zdarma