Výhody nákupu telefonu z druhé ruky

Může být A priori Nákup použitého telefonu se nemusí zdát dobrý nápad, ale vidím jen jeho výhody. Je pravda, že nabídka může být široká, ale kvalita není hojná. Hledání dobrého terminálu z druhé ruky může být obtížné a kvalita toho, co najdeme, bude do značné míry záviset na naší trpělivosti. Existuje však několik faktorů, které fungují v náš prospěch a nakonec se projeví v čisté osobní spokojenosti.

Dobrá cena

Hlavním důvodem, proč se zaměřujeme na použitý trh, je nepochybně úspora peněz na obou telefonech a v jakékoli jiné oblasti života. Trh z druhé ruky nabízí širokou škálu nabídek, ale musíme být velmi opatrní, aby se prohlášení „levné je drahé“ nestalo skutečností.

Před zahájením nákupu se doporučuje ujistit se, že je produkt v dobrém stavu a funguje perfektně.

androidpit představuje hrdinu 6

Čekají na vás tisíce výhodných obchodů. / © ANDROIDPIT

Mnoho uživatelů smartphonů zařízení rychle unavuje a mění se každý rok nebo půl. Ale pro tuto změnu mohou potřebovat pomoc s hodnotou, kterou jejich staré zařízení stále má, aby mohli stále prodávat zařízení ve velmi dobrém stavu a se spoustou života před námi.

Po roce používání může špičkové zařízení snížit svou prodejní cenu až o 50%, ale snížení na trhu s použitým zbožím může dokonce přesáhnout 75% nebo 80% původní vyvolávací ceny.

Zařízení často měňte

Pokud je investice menší, existují výhody. Nejprve s ním nebudete zacházet jako s novorozencem, budete ho používat velmi klidně.

Pokud je investice menší, budete si ji moci dovolit častěji. Pokud se svým smartphonem zacházíte dobře a udržujete jej v dobrém stavu, budete jej moci znovu dobře používat opětovným prodejem na trhu z druhé ruky.

srovnávací test moto g 2015 vs moto g 2014 obrázek hrdiny 01

Vyměňte svůj smartphone jako Tarzan za révu. / © ANDROIDPIT

Pokud jej plánujete prodat dále, doporučuji použít dobrý obal a chránič obrazovky, často vady a škrábance způsobí drastický pokles ceny. Dalším tipem je, že čím méně prodáte, tím více peněz získáte, nečekejte, až se objeví další generace.

Víte, jestli je to v pořádku

Prvními uživateli nového smartphonu jsou morčata výrobců. Bohužel ne všechny chyby jsou objeveny, dokud se nedostanou do prodeje, a zařízení je testováno mnoha v nejrůznějších situacích, jaké si dokážete představit.

Jeden rok starý smartphone má vysoce definovaný seznam chyb, který výrobce obvykle rozpozná a mnoho komentářů od jeho uživatelů. Je tedy mnohem snazší zjistit, který z nich je opravdu dobrý.

Galaxy S3 zemřel rychle kvůli portu micro USB. / © ANDROIDPIT

Víte, zda provádíte aktualizaci na nejnovější verzi?

Další výhodou nákupu rootovaného smartphonu je, že víte, jaké aktualizace obvykle získáte nebo brzy získáte. Tímto způsobem můžete vědět, jak dlouho vám to může vydržet díky zcela aktuálnímu softwaru.

Pro ty, kteří si chtějí vyzkoušet jiné ROM, je také známo, které ROM jsou k dispozici po vydání zařízení. Pokud je zařízení, které jsme zakoupili, starší než 2 roky, nehrozí instalace nového softwaru, protože záruka již vypršela.

HERO ANDROIDPIT CYANOGENMOD

Špičkový software. / © ANDROIDPIT

Zatímco výrobce vyčlenil vývoj a aktualizaci softwaru vašeho zařízení, pokud se ukáže, že je to dobré, komunita převezme úkol poskytnout druhé mládí s aktualizacemi na nejnovější verzi systému Android a pokročilejšími funkcemi.

Přestaňte si barvit ruce krví

Jak všichni víme, elektronické součásti, které jsou součástí našich smartphonů a dalších elektronických zařízení, obsahují širokou škálu kovů. Některé jsou běžné, jako je hliník a křemík, ale jiné, jako je tantal, niob, zlato nebo stříbro, nejsou tak hojné a některé se vyskytují pouze v některých částech Afriky.

Před několika lety se objevil skandál s coltanem. Jedná se o minerál, jehož největší rezerva se nachází v Kongu, v oblasti, která byla po celá desetiletí uprostřed občanské války kvůli geopolitickému konfliktu. Prodej těchto drahých kovů jde přímo na financování této války.

Zakoupením použitého smartphonu zůstanete mimo řetězec spotřeby a budete tyto minerály recyklovat, aniž byste něco dělali, a vyhnete se utrpení dalším lidem, jako jste vy nebo já.

Vznik koltanového dolu v Luwowě poblíž Rubaya (Kivu). / © MONUSCO / Sylvain Liechti

Kde vezmete svůj nový smartphone?