Huawei Mate X vs Samsung Galaxy Fold: první srovnání…

Huawei se připojil k Samsungu jako první společnost, která uvedla na trh skládací mobilní telefon. Váš Huawei Mate X si klade za cíl být velkým rivalem Samsung Galaxy Fold. Tyto dva mobilní telefony se dostaly na trh toto jsou velké inovace roku 2019.

Ačkoli si obě značky vyhrazují některé technické podrobnosti, jako jsou funkce, které jejich fotoaparáty budou mít, Kromě nejdůležitějších funkcí je cena již oficiální.

Samsung Galaxy Fold vs Huawei Mate X: srovnávací tabulka

funkce Samsung Galaxy Fold Huawei Mate X
obrazovka 4,6 „vypnuto 7,3“

prodlouženo

6,6 “vypnutá hlavní

obrazovka 6,38″

vypnutá

zadní obrazovka 8 ”

zapnutá

Procesor Qualcomm Snapdragon

855 nebo Exynos 9820

Kirin 980 S modemem

Balong 5000

Úložiště dat 12 GB 8 GB
Úložný prostor 512 GB 512 GB
Fotoaparáty Zadní: Trojitý širokoúhlý,

ultra široký úhel a

teleobjektivČelní: Dvě

vnitřní stěny se širokým

úhlem a senzory pro

měření

hloubky a jedna na palubě

Trojitý fotoaparát

plní přední a zadní

funkce.

Použitelnost 26. dubna 2019 Polovina roku 2019
baterie 4380 mAh 4500 mAh

55 W super nabíjení.

OS Jedno uživatelské

rozhraní

s Android Pie

Android 9 + EMUI 9.0
Cena 1750 euro 2299 EUR

Funkce skládání funguje na dvou mobilních telefonech odlišně

I když je pravda, že oba mobilní telefony mají funkci skládání, způsob, jak toho dosáhnout, je jiný. Samsung Galaxy Fold přichází se dvěma obrazovkamiInterní 4,6 palce (mírně malý pro velikost současných mobilních telefonů), který funguje jako mobilní a 7,3 palcový tablet. Tento vnitřní displej má skrytý závěs, který umožňuje jeho otevření a zavření.

Galaxy Fold otevřen

Huawei Mate X má při plném nasazení jednu 8palcovou obrazovku a je rozdělena na dvě menší obrazovky o velikosti 6,6 a 6,38 palce. Na rozdíl od modelu Samsung Tento mobilní telefon se otevírá směrem ven díky závěsu, který společnost Huawei nazývá „Falcon Wing“.

Dokonce Systém Huawei vypadá trochu citlivěji Vzhledem k tomu, že obrazovky jsou vždy otevřené, zdá se být vhodnějším modelem pro tento typ smartphonů, které nabízejí funkce mobilních telefonů a tabletů v jednom produktu. Kromě toho, s ohledem na tento detail, značka speciální podšívka pro ochranu mobilního telefonu.

Dva velmi výkonné mobilní telefony

Huawei Mate X otevřený

Oba mobilní telefony mají špičkové funkce. Galaxy Fold je vybaven procesorem Snapdragon 855 V jediné verzi s 12 GB RAM a 512 GB úložiště. Pro jeho roli Huawei Mate X má čipovou sadu Kirin 980 Vlastní značku s 8 GB menší RAM a stejným 512 GB úložiště.

Co může Huawei vyzdvihnout, je jeho rychlost v 5G sítích, protože oba mobilní telefony budou kompatibilní s touto novou technologií díky modemu Balong 5000 Mate X, rychlost je 4,6 Gbps. Naproti tomu rychlost zařízení Galaxy Fold dosahuje pouze poloviční rychlosti 2,3 Gb / s.

Fotoaparáty mají velké rozdíly

Huawei Mate X ve všech jeho formátech

Huawei se rozhodl pro jeden fotoaparát se třemi senzory Huawei Mate 20 Pro mohl mít tento fotoaparát, který pracuje pro selfie s vypnutým mobilním telefonem a po zapnutí se stane hlavním fotoaparátem.

Namísto Samsung Galaxy Fold má 3 fotoaparátyJeden hlavní se třemi senzory, dva senzory pro selfie, když je mobilní telefon zapnutý, a další integrovaný senzor na malé obrazovce se zavřenou kapsou.

Cena obou telefonů je poměrně vysoká

Samsung Galaxy Fold ve všech svých formátech

I když je pravda, že mluvíme o mobilních telefonech s inovativními funkcemi, a tedy s vysokou cenou, to, co obě značky nabízejí, je pro mnohé nepřístupné.

  • Samsung Galaxy Fold, 12/512 GB: 1750 EUR.
  • Huawei Mate X, 8/512 GB: 2299 EUR.

Je příliš brzy vyvodit závěry a určit, který mobilní telefon je lepší, protože ještě jsme je neviděli v provozuKromě toho existují určité pochybnosti o tom, jak bude operační systém Android a různé aplikace s tímto novým mechanismem fungovat. Protože úspěch nebo selhání této technologie bude záviset na výhodách nabízených jejím uživatelům.